Zavrieť

Porady

Výpočet vym.základu za zamestnanca počas PN

Dobrý večer. Potrebovala by som poradiť s výpočtom mzdy zamestnanca, ktorý bol PN 10 kalend. dní. Mesačná sadzba je 308 €, má 8 hod. prac čas, v mes. apríl bolo 20 prac.dní, 12 dní odpracoval, 1 deň plat.voľno- návšteva lekára. Ešte k tomu dostáva zdan. náhradu 16,60 €. Program mi vypočítal hrubú mzdu 199,01 €, ale zároveň mi napísal, že nebol dosiahnutý minimálny vymeriavací základ. Počas PN nie je zamestnávateľ povinný platiť odvody do SP a ZP, či ano? Takže mám nechať ten vymeriavací základ 199,01 alebo mám ešte niečo dopočítať. Vopred ďakujem za odpovede. Adriana
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

jozka56 Pozri príspevok
Ťuk na na odkaz http://www.socpoist.sk/ext_dok-potvr...j-davky/21658c a ak Ti opravia SW tam toto tlačivo budeš mať.
Tiež treba poslať do zdravotnej poisťovne Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na ver.zdrav.poistenie.
no konečne mám doma počítač, idem rýchlo urobiť tú PN. takže v programe mám to tlačivo, ale nijako tam neviem dostať dátum kedy pracoval naposledy a kedy nastúpil do zamestnania, VZ mi tam hodilo jan,fef.,mar. 307,70. To by malo byť dobre. Treba si pre istotu odfotiť aj tú PN?
Snažím sa v programe zadať tú PN, ale nejako mi to neráta, treba ručne vyrátať VZ denný a zadať do programu?
Naposledy upravil sybila3 : 13.05.10 at 10:00
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

No dočítala som sa, že pracuje od 1.1.2010, takže mu ten VZ musíš zadať ako som ti písala v druhej téme mzdy v MS3. Skúšaj, ak nebudeš vedieť ako ďalej, tak sa ozvi. PN si prefocujem tú časť ktorú dávam na SP, žiadosť o nemocenské dávky aj potvrdenie o príjme na účely nem. dávok a SP mi tam udrie pečiatku prevzatia.Kde nevieš dostať tie dátumy, zadávaš len neprítomnosť, ostatné ti program zoberie automaticky sám, že nastúpil do práce podľa dátumu ukončenia PN
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

aký dátum napíšem, nastúpil do zamestnania? práceschopný je od 1.5.2010, ale to bol sviatok a sobota, napíšem 3.5.?A ešte dátum na druhej strane, kde podpisuje zamestnanec, aký mám dať?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

sybila3 Pozri príspevok
aký dátum napíšem, nastúpil do zamestnania? práceschopný je od 1.5.2010, ale to bol sviatok a sobota, napíšem 3.5.?A ešte dátum na druhej strane, kde podpisuje zamestnanec, aký mám dať?
áno, napíš, že nastúpil do zamestnania 3.5. (vždy píš skutočnosť)....... môže tam dať na zadnú stranu dátum 30.4.2010
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ďakujem, idem to dokončiť a poslať.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
Ďakujem, idem to dokončiť a poslať.
sybila3, termín na odovzdanie ukončenia PN-ky do SP je do 3 dní od skončenia DPN...
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ak to nemala včas doručené, tak už s tým nič neurobí. Musí poslať čo najskôr, ale zamestnanec nebude mať vyplatené dávky v tomto mesiaci až na ďalší. Aspoň tak to viem ja, ak je nejaká zmena tak ma opravte...
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

veronikasad Pozri príspevok
sybila3, termín na odovzdanie ukončenia PN-ky do SP je do 3 dní od skončenia DPN...
no bohužial, hore som písala, že mi to doniesli teraz a nakoľko sídlo zamestnávateľa je odo mňa vzidialené 4 hodiny cesty, tak aj s doručením je problém a zamestnávateľ to nosil mesiac , že už mi to donesie a nič. U neho mám dosť problém s doručovaním dokladov. Ale prečo by som si z toho robila ja ťažkú hlavu, keď jemu je to jedno.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať