Zavrieť

Porady

Podlahovka + laminatka - aku izolaciu?

Ahojte, riesim co dat pod laminatovu plavajucu podlahu. Na poter dam PE foliu (parozabrana) proti vlhkosti z poteru a co na to? Ked porovnam lacny bezny Mirelon 2mm (PE pena, 0,5 EUR/m2) a specialny a drahy Izo-Floor Thermo 1,6mm (XPS, na Slovensku za 2 EUR/m2), a hlavne ich parametre:

Izo-Floor Thermo 1,6mm
Tepelný odpor
0,06 m2K/W
Součinitel tepelné vodivosti
0,025 W/mK

Mirelon 2mm
Tepelný odpor
0,053 m2K/W
Součinitel tepelné vodivosti
0,038 W/mK

...vychadza mi z toho vitazne Mirelon, nehovoriac o 1/4 cene. V tomto pripade - tepelny odpor - cim menej tym lepsie; vodivost - viac je lepsie.

Alebo sa mylim?
Usporiadat
bloodymirko bloodymirko

bloodymirko je offline (nepripojený) bloodymirko

Ahoj, pod plavajucu podlahu (laminat aj drevo) jednoznacne treba dat foliu (staci stavebna separacna folia 0.2mm ako parozabrana) a ako izolaciu proti krocajovmu hluku ale aj na vyrovnanie nerovnosti sa mi osvedcil Texizol 200. Ma vysoku tepelnu vodivost, nestlaca sa ako mirelon a ked ho kupis priamo od vyrobcu nie je ani drahy (najdes ho na Hattalovej 4 v BA, alebo v Kezmarku, staci "pogooglit").

Mirelon ani "dierovane XPS" a podobne izolanty by som nedaval....so susedom mame rovnaky dom, podlahove kurenie, kotol, aj rovnako nastavenu teplotu vykurovania atd...ja som pouzil texizol a podlaha je pekne tepla, sused ma pod laminatkou vyssie spominane materialy (vsade mirelon, a kedze mu bola zima do jednej izby dal to "dierkovane XPS od Arbitonu" aby bolo teplejsie) a stale ma zimu aj ked ma o cca 15% vyssiu spotrebu plynu ako ja.

Rozhodnutie je na tebe......ja som so svojim nadmieru spokojny ;-)
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

takze nakoniec som kupil kaindl 3in1 kde je podlozka a parozabrana v jednom kuse. Predsa len ta moja hrubka podlahy vychadzala cez doporuceny limit tepelneho odporu. Pri tenkej podlahe, ale kludne budem tvrdit, ze 2mm mirelon a 0,2mm igelit je najlacnejsia akceptovatelna volba.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať