Zavrieť

Porady

čistá prírodná kozmetika

Poraďte dobré značky čistej prírodnej kozmetiky - mám na mysli 100% čistej prírodnej (nie len s prídavkami byliniek). Ak aj poznáte niečo vhodné pre deti, bolo by super. Ďakujem za tipy.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

skús pozrieť na aakozmetika.sk je tam línia mama a ja
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

masa_sk Pozri príspevok
Poraďte dobré značky čistej prírodnej kozmetiky - mám na mysli 100% čistej prírodnej (nie len s prídavkami byliniek). Ak aj poznáte niečo vhodné pre deti, bolo by super. Ďakujem za tipy.
Česká kozmetika RYOR.
0 0
helma73 helma73

helma73 je offline (nepripojený) helma73

Nobillis Tília
0 0
Miladka85 Miladka85

Miladka85 je offline (nepripojený) Miladka85

Ahoj. A chces prirodnu alebo bio kozmetiku? Ak bio kozmetiku, tak ja mam skusenosti zo znackou biobiobaby. Ja si myslim, ze kvalitna prirodna kozmetika je uz vlastne bio, ostatne je iba oblbovanie.
0 0
mjc mjc

mjc je offline (nepripojený) mjc

urcite nobilis tilia www.nobilis-tilia.eu
a nesuhlasim ze nie je na trhu cisto prirodna kozmetika
ano, niektore vyrobky nie su cisto prirodne, ale vela je cisto prirodnych.
Co je napriklad neprirodne na panenskom oleji? Arganovom ci inom?
1 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Väčšinou látky,ktoré sú dodané na stabilizáciu,aby sa oleje nepokazili za pár dní a prípadné vonné látky.Tie kozmetiky sú kvalitné,ale pokiaľ by boli uplne neupravované,ani by sa nedostali k spotrebiteľovi,pretože by sa skôr pokazili.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://www.centrumctm.sk/product/ruzovy-sen-24/

Hovorí autor produktu Dr. Boris Subotić
,,Osobne ručím za to, že krémy obsahujú iba prírodné zložky, o čom svedčí ich krátka životnosť. Prírodu neoklameme"
(Vydrží aj 4 mesiace, moja pozn.)
0 0
mjc mjc

mjc je offline (nepripojený) mjc

Estetic Pozri príspevok
Väčšinou látky,ktoré sú dodané na stabilizáciu,aby sa oleje nepokazili za pár dní a prípadné vonné látky.Tie kozmetiky sú kvalitné,ale pokiaľ by boli uplne neupravované,ani by sa nedostali k spotrebiteľovi,pretože by sa skôr pokazili.
Rastlinné oleje Nobilis Tilia a aj ďalších značiek sú rozhodne bez prísad a zväčša vhodné aj na konzumáciu Olej samotný sa používa na konzervovanie niektorých potravín - zameduje prístupu vzduchu k potravine Samozrejme olej sa môže pokaziť, preto je odporúčané spotrebovanie od 6 do 12 mesiacov u rastlinných olejov. Ale pri správnom skladovaní vydržia roky bez prísad.
Samozrejme nie všetko ide bez prísad, ale pri kozmetike s certifikátom je aspoň zaručené, že prísada je povolená a neškodná. Osobne nemám nič ani proti vazelinám aj ked v certifikovanej prírodnej kozmetike nie sú dovolené, sem tam opodstatnenie majú Ale rozhodne nie ako hydratačná či premastujúca zložka. Na trhu je niekoľko dobrých certifikovaných aj necertifikovaných prírodných kozmetík. Ale je tu aj veľa "prírodných kozmetík" = predražená obyčajná kozmetika
Slabosť mám pre rastlinné, éterické a hydrofilné oleje Nobilis
0 0
zuzu99 zuzu99

zuzu99 je offline (nepripojený) zuzu99

Je mnoho zavádzajúcich informácií o prírodnej kozmetike!

Tzv. Prírodná kozmetika
– mnohé produkty takto označené obsahujú niektoré látky prírodného pôvodu, avšak žiaľ nie je tu stanovené žiadne pravidlo, ktoré by hovorilo napríklad o percentuálnom zastúpení nejakej prírodnej látky v celkovom zložení produktu. V praxi to vyzerá tak, že nejaká kozmetika má v obsahu či reklame uvedené, že je „prírodná“, že obsahuje „rastlinné výťažky“ , že niečo je "prírodne identicke" (iným slovom umelé) ... – avšak obsah prírodných látok je minimálny, priam symbolický (sotva 1%!) uprostred syntetického základu. Skutočný prínos takejto tzv. „prírodnej“ kozmetiky je zanedbateľný a slovo "príroda“ sa tu používa najmä ako marketingový ťah a pasca na zákazníka. Preto si dôkladne preverte to, čo vám budú ponúkať ako "prírodnú kozmetiku" v rôznych stánkoch, katalógoch, pultoch predajní a pod...
Prírodná kozmetika – ozajstná seriózna prírodná kozmetika obsahuje suroviny výlučne prírodného rastlinného a minerálneho (napr. hliny v pleťových maskách) pôvodu: rastlinné výťažky, oleje a esencie, bez pridaných syntetických chemických látok, bez parabenov, látok ropného pôvodu... (viď ďalej). Čisto prírodné suroviny sú jemné a ohľaduplné k pokožke a šetria životné prostredie. A ako sa líši prírodná kozmetika od organickej/bio kozmetiky?
Organická kozmetika – alebo aj bio kozmetika okrem toho, že je kozmetikou tiež skutočne prírodnou, musí spĺňať určité prísne podmienky, podľa ktorých je certifikovaná. Tu sú už navyše sledované úplne všetky faktory, ktoré s rastlinou/surovinou súvisia - spôsob pestovania, samotná pôda, zber úrody, uskladnenie, spracovanie, výroba bio produktu, obaly... Jednoducho súbor veľmi prísnych pravidiel a kontroly. Mnoho krajín má svoje nezávislé organizácie, ktoré stanovujú a kontrolujú kritériá na udelenie certifikátu označujúcom bio produkt, preto vám ponúkame zhrnutie pravidiel, ktoré platia pre organickú/bio kozmetiku všeobecne (a ktoré rešpektuje napr. už celosvetovo uznávaná organizácia a certifikáty ECOCERT)...

viac na
http://www.organicday.sk/clanky/deta...ckej-kozmetike

A konkrétne značky skutočnej a poctivej organickej/bio kozmetiky?:
Pranarôm (Belgicko, Francúzsko)
Funny Bee (Francúzsko)
Karethic (Francúzsko)

BTW - Francúzi sú absolútna špička vo výrobe aj používaní biokozmetiky, máme sa čo učiť... Na Slovensku totiž mnoho ľudí podceňuje to, čo si na svoju pokožku nanesie...
1 0
bilbo333 bilbo333

bilbo333 je offline (nepripojený) bilbo333

100% prírodná kozmetika

www.sashe.sk/ylang.ylang
0 0
Brano Pk Brano Pk

Brano Pk je offline (nepripojený) Brano Pk

ake mate skusenosti s xxxxx
Naposledy upravil kopretinka : 05.12.17 at 11:38
0 0
Michal54321 Michal54321

Michal54321 je offline (nepripojený) Michal54321

JĀSÖN, čistá kozmetika. Da sa na SK kúpiť na:
Naposledy upravil kopretinka : 05.12.17 at 11:38
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Michal54321 Pozri príspevok
JĀSÖN, čistá kozmetika. Da sa na SK kúpiť na:
je to garantované...bol si pri výrobe
Naposledy upravil kopretinka : 05.12.17 at 11:39
1 0
Michal54321 Michal54321

Michal54321 je offline (nepripojený) Michal54321

Vieščo nebol, ale poznam to. Je to dosť rozdiel ked mas chemicku kozmetiku, lebo to vysuša pokožku a je to taka ina konzistencia. Prirodna kozmetika je ako olejček a ten nenapodobniš, lebo olej máš napr. slnečnicovy, olivovy - a ten rozoznáš alebo extrakt z dačoho ... to proste ked to máš raz v ruke tak pochopíš ...
0 0
stankao stankao

stankao je offline (nepripojený) stankao

Podla mna, ked je prirodna kozmetika aj certifikovana, je to istejsie, kvalita je zarucena...preto nedam dopustit na Logonu a sante...dlhorocna tradicia a kvalita :-)
0 0
ludivin ludivin

ludivin je offline (nepripojený) ludivin

slovenska znacka, super!
Naposledy upravil kopretinka : 05.12.17 at 11:40
1 1
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
http://www.karelhadek.eu/

Je to síce české, ale super...je tam aj odkaz na SK stránku (už som objednávala viac krát a všetko absolútne v poriadku).
0 0
peterbraxi peterbraxi

peterbraxi je offline (nepripojený) peterbraxi

snažím sa zdravo žiť
ja by sob odporučil napríklad prírodnú bio kozmetiku na báze konopných rastlín, je to fakt super, skúste napríklad
Naposledy upravil kopretinka : 05.12.17 at 11:40
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

peterbraxi
ja by sob odporučil napríklad prírodnú bio kozmetiku na báze konopných rastlín, je to fakt super, skúste napríklad
a kde je zloženie?aké percento konope?
Naposledy upravil kopretinka : 05.12.17 at 11:40
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Má niekto skúsenosti s výrobkamixxxxxxxxx
Naposledy upravil kopretinka : 05.12.17 at 11:41
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať