Zavrieť

Porady

Usporiadat
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
EMILY04 Pozri príspevok
Bod 1 a 2 sú správne a bod 3 a 4 sú tiež správne, ale o nich účtuješ až na konci roka vrámci uzavierkových operácií. Ja okrem toho ešte mám pomocnú tabuľku, kde je napísaná výška dotácie a presný dátum od kedy máš na dotáciu nárok a zároveň aj dátum splatnosti. Potom v nej evidujem všetko čo sa čerpá z danej dotácie a dátumy kedy o čerpaní účtujem. Je priehľadná a zároveň vždy viem koľko mám ešte čerpať z dotácie a koľko na konci roka zaúčtovať vrámci uzavierkových operácií do POZD.
Pri daňovej kontrole u takýchto SZCO sa veľmi osvädčila.
Miluška, a nemohla by si sem "prilepiť" tú tabuľku? Určite pomôže.
0 0
farbo farbo

farbo je offline (nepripojený) farbo

EMILY04 Pozri príspevok
Bod 1 a 2 sú správne a bod 3 a 4 sú tiež správne, ale o nich účtuješ až na konci roka vrámci uzavierkových operácií. Ja okrem toho ešte mám pomocnú tabuľku, kde je napísaná výška dotácie a presný dátum od kedy máš na dotáciu nárok a zároveň aj dátum splatnosti. Potom v nej evidujem všetko čo sa čerpá z danej dotácie a dátumy kedy o čerpaní účtujem. Je priehľadná a zároveň vždy viem koľko mám ešte čerpať z dotácie a koľko na konci roka zaúčtovať vrámci uzavierkových operácií do POZD.
Pri daňovej kontrole u takýchto SZCO sa veľmi osvädčila.
Dakujem. :-) Inac, tabulku na dotaciu mam aj ja zvlast, vidim presne kolko este mozem cerpat, atd.

No len mam problem, netusim ako to mozem opravit v Money S3. :-( Kedze v internych dokladoch nemozem v podstate nic urobit, lebo sa tam neda zadat "predkontacia".

Poradili mi len nasledovne co nepokladam za spravny postup:

Dobrý deň, spravte to nasledovne:
- vytvorte fiktívnu pokladnicu, banku (Nástroje/Zoznamy/Bankové účty a pokladnice), kde budete evidovať dotáciu a príjmy, výdaje peňažných prostriedkov z dotácie
- následne na túto pokladnicu, banku budete evidovať príjmové, výdajové doklady a zároveň vytvorený záväzok môžete uhradzovať cez výdajové doklady.
- interným dokladom evidovať príjmy, výdaje na pokladnicu, banku nie je možné, keď na Interný doklad nedostanete predkontáciu.
Naposledy upravil farbo : 18.05.10 at 10:10
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Lenka1979 Pozri príspevok
Miluška, a nemohla by si sem "prilepiť" tú tabuľku? Určite pomôže.
Tu je sľúbená tabuľka. Snáď niekomu pomôže.
4 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ak podnikateľ dostal príspevok z ESF a ja potom na konci roka preúčtujem vyčerpanú časť do príjmov ovplyvňujúcih daň, zvýší sa mi zdaniteľný príjem. Má toto potom dopad aj na budúcu výšku odvodov do ZP a SP?
Ak zdaniteľné príjmy bez tejto čiastky boli nižšie, ako je hranica na povinné platenie odvodov, je teda po zúčtovaní tejto čiastky už povinný platiť? Vidí sa mi to trošku nefér, keďže to fakticky nieje príjem za podnikateľskú činnosť. Keby sa príjem, ale aj výdavky z ESF účtovali hneď ako neovplyvňujúce daň (čo by na daň malo rovnaký dopad), podľa môjho názoru by sa odvody v tomto prípade platiť nemuseli. Alebo sa mýlim?
Čiže príspevok dostanem, daň z neho prakticky neplatím ale odvody áno?
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Usmernenie od Krosu pri zaúčtovaní dotácie z UPSVaR.
2 0
GAP GAP

GAP je offline (nepripojený) GAP

Ak som mala v podnikatelskom zamere napisane predpokladane náklady v min. sumach co sa tyka odvodov a teraz sa mi odvody zvýšili, mozem celu sumu dat ako vydavok z dotacie? A taktiez nedoplatok z RZ zdrav. poist.?
0 0
koran koran

koran je offline (nepripojený) koran

Ako spravne zauctovat vyber z uctu penazi ktore som dostala ako dotaciu a vklad do pokladne. Teda ak som dala prijem dotacie PNZD tak potom vyber a vklad ide tiez ako VNZD a PNZD alebo ako priebezne polozky? Vediem jednoduche uctovnictvo. A este by som sa chcela spytat aj ked vediem JU a nie pausalne tak mozem zauctovat hned na zaciatku dotaciu ako POZD aj ked som v danom roku vestky peniaze nepouzila na vycerpanie dotacie?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

prevod peňazí medzi bankou a pokladňou v JU stále cez priebežné položky.....a príspevok z ÚP, ak budeš účtovať skutočné výdavky príspevok budeš rozpúšťať podľa jeho určenia......ak napr. 2 roky...aký výdavok taký bude príjem (zdaniteľný)...
0 0
koran koran

koran je offline (nepripojený) koran

Ja som tak rozpušťala dotáciu v roku 2010 od septembra ale tento rok by som chcela dať zvyšok tej dotácie ako POZD aj ked napriek tomu nenakúpim materiál z dotácie ale kupim ho az na budúci rok. Ide mi o to že chcem mať čo najvyšší príjem v tomto roku, a priznať dotáciu ako POZD by mi pomohlo.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

koran Pozri príspevok
Ja som tak rozpušťala dotáciu v roku 2010 od septembra ale tento rok by som chcela dať zvyšok tej dotácie ako POZD aj ked napriek tomu nenakúpim materiál z dotácie ale kupim ho az na budúci rok. Ide mi o to že chcem mať čo najvyšší príjem v tomto roku, a priznať dotáciu ako POZD by mi pomohlo.
takýto postup nie je správny
0 0
GAP GAP

GAP je offline (nepripojený) GAP

Prosím Vás môžem nedoplatok zo ZP uhradiť z dotácie? A taktiež ak sa mi kôli väčšiemu príjmu zvýšili odvody do SP?
0 0
vladiaa vladiaa

vladiaa je offline (nepripojený) vladiaa

Chcela by som sa opytat ako sa zaúčtuje príspevok do danového priznania? D
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Do daňového priznania sa neúčtuje, daňové priznanie sa vyplňa na základe účtovania v peňažnom denníku. Príspek z úradu práce sa účtuje ako PNZD . Cez uzávierkové operácie sa premietne do POZD a to v takej výške, a akej bol v danom roku preinvestovaný.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Katarina Pozri príspevok
Do daňového priznania sa neúčtuje, daňové priznanie sa vyplňa na základe účtovania v peňažnom denníku. Príspek z úradu práce sa účtuje ako PNZD . Cez uzávierkové operácie sa premietne do POZD a to v takej výške, a akej bol v danom roku preinvestovaný.
ak nepoužije paušálne výdavky......
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať