Zavrieť

Porady

Dokedy mám platiť výživné na plnoletú?

Dobrý,potreboval by som pomôcť,ako postupovať v prípade,že dcéra doštudovala SŠ s maturitou,nastúpila na VŠ,po polroku ju vyhodili lebo tam nechodila,zaregistrovala sa na úrade práce/je tam už 4.mesiace/,nárok na peniaze samozrejme nemá,ja ale stále platím výživné ktoré máme spísané dohodou s plnoletou dcérou,lenže jej sa pracovať nechce.A teraz by som rád vedel,že ak jej ponúknu prácu na úrade práce a ona ju odmietne končí tým vyživovacia povinnosť z mojej strany,alebo môže odmietať prácu do 25.roku a byť nezamestnaná? Ja mám stále platiť za jej lenivosť a evidentnú nechuť sa zamestnať?Keď nemá peniaze,tak pošle sms aj dva týždne pred tým ako má dostať ďaľšie výživné.Diskotéky a ponocovanie to áno,pracovať ani za svet.Ešte by som rád vedel,že keď brigáduje,či mám platiť stále výživné na plnoleté dieťa.To,že podpísala brigádu som sa dozvedel úplnou náhodou od jej kamarátok.Ďakujem za akýkoľvek príspevok,pretože viem,že nie som v dnešnej dobe sám s takouto skúsenosťou.
Usporiadat
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Keď máte spísanú len dohodu medzi sebou, tak jej písomne doporučeným listom oznám že prestávaš jej posielať dohodnuté výživné a uveď aj dôvody. A samozrejme už jej nič neposielaj ............ a je to.
Ale ak ti zrážajú zo mzdy v učtárni na základe rozhodnutia súdu, musíš podať na súd žiadosť o zrušenie výživného, inak ti to učtáreň nemôže prestať zrážať zo mzdy. A tiež je po probléme !
0 0
stanislavkoros stanislavkoros

stanislavkoros je offline (nepripojený) stanislavkoros

Samozrejme mám spísanú dohodu s dcérou,vkladám na jej účet z môjho účtu,ale v súdnom rozhodnutí o rozvode je zapísané,že sme sa dohodli na mesačnom výživnom,vtedy bola dcéra maloletá.Len či pri dosiahnutí plnoletosti automaticky stráca toto rozhodnutie účinnosť,keďže som spísal v momente ako dosiahla plnoletosť s dcérou dohodu o výživnom,súhlas s touto dohodou podpísala aj ex.Jej,teda ex zo zákona automaticky končí vyživovacia povinnosť pri dosiahnutí plnoletosti zvereného dieťaťa,to by musela dcéra dať na súd žiadosť.Lenže sa v zákone zabudlo aj na platiteľov výživného,tí pokračujú v platení ďalej.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

stanislavkoros Pozri príspevok
Samozrejme mám spísanú dohodu s dcérou,vkladám na jej účet z môjho účtu,ale v súdnom rozhodnutí o rozvode je zapísané,že sme sa dohodli na mesačnom výživnom,vtedy bola dcéra maloletá.Len či pri dosiahnutí plnoletosti automaticky stráca toto rozhodnutie účinnosť,keďže som spísal v momente ako dosiahla plnoletosť s dcérou dohodu o výživnom,súhlas s touto dohodou podpísala aj ex.Jej,teda ex zo zákona automaticky končí vyživovacia povinnosť pri dosiahnutí plnoletosti zvereného dieťaťa,to by musela dcéra dať na súd žiadosť.Lenže sa v zákone zabudlo aj na platiteľov výživného,tí pokračujú v platení ďalej.
už miešaš hrušky s jablkami... ex mala vyživovaciu povinnosť a nekončila plnoletosťou ale schopnosťou sa živiť podobne ako aj u teba. Rozdiel je v tom, že ty si mal vyživovaciu povinnosť v rozsudku, čiže určenú súdom a súd musí skonštatovať že vyživovacia povinnosť pominula.
1 0
stanislavkoros stanislavkoros

stanislavkoros je offline (nepripojený) stanislavkoros

Rozhodnutý už som,podám žiadosť na súd o zrušení vyživovacej povinnosti,bude to potom s papierom a basta.Určite po rozhodnutí súdu napíšem ako to dopadlo a ako postupovať.Ešte raz všetkým ďakujem.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak ti držím všetky palce (aj tie na nohách ).
0 0
vidlak vidlak

vidlak je offline (nepripojený) vidlak

kde presne ja zakotvena stat o vrateni spotrebovaneho vyzivneho plnoletou? idem podat navrh na zrusenie vyzivneho pre uz plnoletu osobu ( ukoncila studium na VŠ) samozrejme sud bude konat tak cca do 1 roka od podania ziadosti. spotrebovane vyzivne mi potom bude vratene ci o toto sa budem musiet sudit?
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

vidlak Pozri príspevok
kde presne ja zakotvena stat o vrateni spotrebovaneho vyzivneho plnoletou? idem podat navrh na zrusenie vyzivneho pre uz plnoletu osobu ( ukoncila studium na VŠ) samozrejme sud bude konat tak cca do 1 roka od podania ziadosti. spotrebovane vyzivne mi potom bude vratene ci o toto sa budem musiet sudit?
http://moje.hnonline.sk/node/2579
1 0
vidlak vidlak

vidlak je offline (nepripojený) vidlak

vidlak Pozri príspevok
kde presne ja zakotvena stat o vrateni spotrebovaneho vyzivneho plnoletou? idem podat navrh na zrusenie vyzivneho pre uz plnoletu osobu ( ukoncila studium na VŠ) samozrejme sud bude konat tak cca do 1 roka od podania ziadosti. spotrebovane vyzivne mi potom bude vratene ci o toto sa budem musiet sudit?
ozaj, kde by som mohol najst vzor ziadosti o sudnu uschovu vyzivneho, kym o jej zruseni nerozhodne sud???
0 0
twe twe

twe je offline (nepripojený) twe

vidlak Pozri príspevok
ozaj, kde by som mohol najst vzor ziadosti o sudnu uschovu vyzivneho, kym o jej zruseni nerozhodne sud???
Nic take sa neda pouzit pre tento pripad.

V tomto pripade sa da jedine dohodnut s vyzivovanym alebo ak pojdete cestou sudu, tak jedine cakat na konecne sudne rozhodnutie.
0 0
katka2012 katka2012

katka2012 je offline (nepripojený) katka2012

Dobry den, mam otazku moji rodicia sa rozviedli v mojich 12 rokoch ... sud nariadil mojmu ocovi platit na mna vyzivne 70e ... platil tak do mojich 20-tich rokov ked vo februari sa asi uvedomil a zvysil to na 100e kde prebehla iba ustna dohoda ... v maji 25. som ukoncila stredoskolke vydelanie ... tak moja otazka znie ci je otec na mna este povinny platit ked do konca augusta som este student alebo ci sa mu uz skoncila vyzivovacia povinnost dnom jak som zmaturovala ... a este zabudla som podotknut na viac mi nikdy nedal teda dva krat raz ked sa ma snazil kupit tym sam mi zavoval ze mi chce nakupit nejake tie veci co po nakupovani mi oznami ze ak budem chciet ze to budeme moct robit castejsie ak budem zanim chodit ... co pri nakupovani som si vyberala len to najnutnejsie lebo stale si prepocitaval peniaze a pozeral na cenovky a blbo sa tvaril ... a druhy krat na vianoce mi kupil penazenku a tam mi dal 20e ... no a v juni prisiel s 50e so slovami ze to je dar jemu sa uz skoncila jeho vyzivovacia povinnost ...tak ako to vlastne je
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katka2012 Pozri príspevok
Dobry den, mam otazku moji rodicia sa rozviedli v mojich 12 rokoch ... sud nariadil mojmu ocovi platit na mna vyzivne 70e ... platil tak do mojich 20-tich rokov ked vo februari sa asi uvedomil a zvysil to na 100e kde prebehla iba ustna dohoda ... v maji 25. som ukoncila stredoskolke vydelanie ... tak moja otazka znie ci je otec na mna este povinny platit ked do konca augusta som este student alebo ci sa mu uz skoncila vyzivovacia povinnost dnom jak som zmaturovala ... a este zabudla som podotknut na viac mi nikdy nedal teda dva krat raz ked sa ma snazil kupit tym sam mi zavoval ze mi chce nakupit nejake tie veci co po nakupovani mi oznami ze ak budem chciet ze to budeme moct robit castejsie ak budem zanim chodit ... co pri nakupovani som si vyberala len to najnutnejsie lebo stale si prepocitaval peniaze a pozeral na cenovky a blbo sa tvaril ... a druhy krat na vianoce mi kupil penazenku a tam mi dal 20e ... no a v juni prisiel s 50e so slovami ze to je dar jemu sa uz skoncila jeho vyzivovacia povinnost ...tak ako to vlastne je
Ak nepokračuješ v štúdiu na vysokej škole, otec musí požiadať o zrušenie vyživovacej povinnosti súd. Si zamestnaná ?
0 0
katka2012 katka2012

katka2012 je offline (nepripojený) katka2012

zatial som zamestnana iba na dohodu lebo som myslela ze kym som studentom do augusta tak je este na mna povinny platit ...a keby som sa hned dala na TTP tak by mi uz nedal nic ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať