Zavrieť

Porady

Chcem predat firmu - s.r.o.

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Zdravim Vas,

potreboval by som poradit / pomoct chcel by som predat svoju srocku firma ma len rok, nema ziadne zavazky a za minuly rok mi vykazovala stratu -1000€ aktualne sa zaobera len poskytovanim hostingu pre asi 50 stranok ide o hosting ktory je poskytovany ako tzv. reseler hosting > velka hostingova firma mi poskytuje hosting za ucelom dalsieho predaja. Chcel by som firmu predat aj s touto sluzbou s tym, ze by som zaplatil spominany hosting na jeden rok vopred aby novy majitel nemal ziadne zbytocne naklady ale s tym ze hosting tymto stranka bude poskytovat. Firma je aj registratorom SK a registruje aj vacsiny zahranicnych domen.
O prepis firmy a podobne zalezitosti by som sa postaral ja. Rozmyslal som nad sumou 600€.
Je podla Vas mozne takto firmu predat, v tejto cene respektive mate niekto nejake navrhy?

Dovod predaja firmy je ten ze, som si nasiel pracu a od buduceho mesiaca na firmu nebudem mat ani ten najmensi cas.

Dakujem,

V pripade, ze by sa nasiel aj zaujemca blizsie info SS.
Naposledy upravil Dav : 02.06.10 at 15:33 Dôvod: y/i
Usporiadat
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Nikto nic?
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Ja som ju predala zadarmo, teda doslova dala. Novy majitel vsak uhradil vsetky naklady s tym spojene. Mne to tak vyhovovalo, lebo zrusenie sro-cky tiez stoji peniaze. Je to len o tom, ci najdes niekoho, kto ti zaplati. Vies, super sro-cka sa nepredava, takze myslim, ze mozes byt rad, ak si ju niekto prevezme. Dnes nie je problem si zalozit novu a biznis momentalne je na bode mrazu. Takze skus porozmyslat. Mne kupca nasla moja uctovnicka firma, oni maju prehlad, kto ma ake plany.
2 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Wegamizi má úplnú pravdu.
0 0
Trip Trip

Trip je offline (nepripojený) Trip

Mato, ak tomu spravne rozumiem chces predat firmu, ktora generuje rocnu stratu EUR 1000 za EUR 600?

No skus sa na to pozriet z pohladu kupcu - mam zaplatit 600 za nieco, co ma kazdy rok pripravi o dalsich 1000 ? To asi nedava moc zmysel, co povies?

Napriek tomu sa ti to moze podarit - takato firma mozno moze byt zaujimava pre nejakeho konkurenta, ktory by ju od teba odkupil kvoli tym 50 klientom, co mas a pridal ich do svojho portfolia klientov. To je totiz asi jedina hodnota ktoru mas, alebo je tam aj ina hodnota, ktora by sa dala zpenazit ?

Ak poznas nejake firmy, ktore robia presne to iste co tvoja, skus ich oslovit, mozno ich tvojich 50 klientov bude zaujimat, neviem.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Trip Pozri príspevok
Mato, ak tomu spravne rozumiem chces predat firmu, ktora generuje rocnu stratu EUR 1000 za EUR 600?
Kedy som napisal ze firma ma kazdy rok / rocne stratu 1000€ ???????????
Napisal som ze ma rok a za minuly rok mi vykazala stratu 1000€ to je myslim ze velky rozdiel. a napisal som jasne ze ju predavam s tym ze prevod a vsetko okolo toho zabezpecujem ja a navyse platim aj hosting najeden rok. Keby predavam len samotnu firmu tak urobim presne to iste co urobila wegamizi s tym ze o prevod by sa staral vylucne novy majitel.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
predať môžeš, keď máš kupca. Dnes sa dá založiť sro s minimálnymi vstupnými nákladmi a bez eura vkladu. Tvoja sro nemá ani históriu ani majetok, aby mohla byť zaujímavá napr. z hľadiska získania úveru. nevidím dôvod, aby mal niekto záujem o kúpu. A kde je ZI=vklad do tvojej sro spred roka?
0 0
msviki msviki

msviki je offline (nepripojený) msviki

Spolupracujem s ľuďmi, ktorí si založili firmu a sú už úspešní. Avšak vedia, že teraz nie sú schopní sa prekonať. V zmysle, stratégie a taktiky vďaka ktorým dosiahli úspech ich neposunú ďalej ...viac
wegamizi Pozri príspevok
Ja som ju predala zadarmo, teda doslova dala. Novy majitel vsak uhradil vsetky naklady s tym spojene. Mne to tak vyhovovalo, lebo zrusenie sro-cky tiez stoji peniaze. Je to len o tom, ci najdes niekoho, kto ti zaplati. Vies, super sro-cka sa nepredava, takze myslim, ze mozes byt rad, ak si ju niekto prevezme. Dnes nie je problem si zalozit novu a biznis momentalne je na bode mrazu. Takze skus porozmyslat. Mne kupca nasla moja uctovnicka firma, oni maju prehlad, kto ma ake plany.
Investovala si do svojej firmy cas, peniaze, usilie, a usilim myslim to, ze sa niekto krvopotne snazi rozbehnut podnikanie a potom sa firmy zbavi na verimboha ... zadarmo. Alebo ako MatoB si radsej najde zamestnanie, ako vlastnit svoju vlastnu firmu. haloooo! tu nieco nie je v poriadku.
Mnohe odvetvia su absolutne presytene firmami, ktore zapasia o prezitie a znizuju svoju marzu az to nakoniec aj po desiatich rokoch vzdaju, a tak sa mi zda, ze su radi, ze sa zbavia svojej firmy. tak to uz von koncom nie je nie nieco v poriadku.
preco potom zacinat?
preco si zalozit sro, ked vystup je ... ako sa jej zbavit?

Ja osobne nerozumiem takemuto rozmyslaniu.
A co zodpovednost za klientov, ktorych ste si za tie roky ziskali? to vas netakuje ze ste svojim rozmyslanim zodpovedny co sa stane so zakaznikmi? haa?
A potom sa cuduj, kriza prisla, skoncime to, nema to vyznam.
Absolutne ziadna zodpovednost za svoje ciny voci zakaznikom. Ziadna.
Naposledy upravil msviki : 20.05.10 at 22:09
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
msviki: Vies, kapitalizmus funguje na tom principe, ze do 10 rokov od zalozenia asi 90 % firiem skrachuje. To nie je o zodpovednosti. To je o tom ze v kapitalistickych krajinach vlady:

nechcu ludom poskytovat skutocne vzdelanie o tom ako podnikat

nechcu ludom poskytovat skutocne vzdelanie o tom ako narabat s peniazmi

A tak vela ludi zacne, vrazi do cohosi svoje uspory a potom skrachuje. Ale je to v podstate bezny kolobeh trhu, ktory je zalozeny na tom ze prezit moze len tych zopar co skutocne vedia podnikat.

Drviva vacsina ludi na slovensku si myslize rozumie politike a ze rozumie podnikaniu. Pravda je taka ze v skutocnosti vacsina ludi ani jednemu ani druhemu vobec nerozumie.

Na druhu stranu, vacsina uspesnych podnikatelov zacinala tak, ze mali male firmy, ktore im sem tam krachli, sem tam sa ich zbavili vcas. Ale proste na malom sa dokazali naucit ako funguje biznis a casom dokazali byt uspesni.

Neodsudzuj ludi ktori sa vzdavaju svojich firiem lebo im to nejde. Radsej nech sa firmy vzda, ako by ju mal viest este par rokov k sustavnej strate a nakoniec poskodit klientov a pripravit o zdravie a majetok seba aj svoju rodinu. Zodpovedny clovek sa snazi najst niekoho, kto chce a dokaze jeho firmu prebrat a dokaze z nej nieco urobit. Nezodpovedny ju necha nech skonci v konkurze.

To ze niekto neuspel v podnikani neznamena ze je nezodpovedny vagabund. Proste je to len clovek, ktory zacal podnikat, myslel si ze vie ako na to ale v skutocnosti to proste nebola pravda.
2 0
Trip Trip

Trip je offline (nepripojený) Trip

MatoB Pozri príspevok
Kedy som napisal ze firma ma kazdy rok / rocne stratu 1000€ ???????????
Napisal som ze ma rok a za minuly rok mi vykazala stratu 1000€ to je myslim ze velky rozdiel. a napisal som jasne ze ju predavam s tym ze prevod a vsetko okolo toho zabezpecujem ja a navyse platim aj hosting najeden rok. Keby predavam len samotnu firmu tak urobim presne to iste co urobila wegamizi s tym ze o prevod by sa staral vylucne novy majitel.
Nic, mato, chcel som pomoct, kedze sa X rokov zaoberam kupou a predajom firiem, napisal som ti v zasade jedinu moznost ako vytazit nejake peniazky z tvojej firmy. Vidim ale ze si sa zameral na uplne inu cast mojho prispevku a mas pravdu, nenapisal si ze by si kazdy rok generoval stratu. Tak mi napis kolko kazdy rok vygenerujes zisku, resp. cashu a ja ti poviem ci ma tvoja firma este aj inu hodnotu ako tu ktoru som napisal v mojom predchadzajucom prispevku.

Alebo vies co, radsej nepis nic, podla tvojho posledneho prispevku vidim, ze ty vlastne presne vies co mas robit, len nechapem, preco tu potom otravujes otazkami a namiesto toho aby si sa podakoval za radu, tak riesis co si napisal alebo nenapisal. Vytacaju ma ludia ako ty, co sa ani len nevedia podakovat za radu (akokolvek hodnotnu ci bezcennu) - ani len prejavit vdaku za cas, ktory tu ludia, co sa v niektorych veciach vyznaju, stracaju tym ze sa snazia v dobrom poradit takym ako si ty.
Naposledy upravil Trip : 21.05.10 at 08:14
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

msviki Pozri príspevok
Investovala si do svojej firmy cas, peniaze, usilie, a usilim myslim to, ze sa niekto krvopotne snazi rozbehnut podnikanie a potom sa firmy zbavi na verimboha ... zadarmo. Alebo ako MatoB si radsej najde zamestnanie, ako vlastnit svoju vlastnu firmu. haloooo! tu nieco nie je v poriadku.
Mnohe odvetvia su absolutne presytene firmami, ktore zapasia o prezitie a znizuju svoju marzu az to nakoniec aj po desiatich rokoch vzdaju, a tak sa mi zda, ze su radi, ze sa zbavia svojej firmy. tak to uz von koncom nie je nie nieco v poriadku.
preco potom zacinat?
preco si zalozit sro, ked vystup je ... ako sa jej zbavit?

Ja osobne nerozumiem takemuto rozmyslaniu.
A co zodpovednost za klientov, ktorych ste si za tie roky ziskali? to vas netakuje ze ste svojim rozmyslanim zodpovedny co sa stane so zakaznikmi? haa?
A potom sa cuduj, kriza prisla, skoncime to, nema to vyznam.
Absolutne ziadna zodpovednost za svoje ciny voci zakaznikom. Ziadna.
Nerozumiem tvojej uvahe, ci ta k tomu viedlo sklamanie, alebo skusenost. Ty sa vobec nezamyslas nad tym, ze ako konatel sro-cky zvazuje do poslednej chvile vsetky kroky? Ako by si riesila to, ked ti dodavatel zmeni podmienky na neznesitelne a zrusi sa ti zmluva o prenajme? Budes podnikat vo svojom dome, alebo byte? Niekedy veci musis riesit hned, bez vyberu moznosti, ked si zatlacena k stene. Ty sa zaoberas zodpovednostou za klientov. Si podnikatelka vobec?? Daj mi recept do buducna, co mam robit s klientami, keby nahodou, lebo mam este dve sro-cky, moze sa hocico pritrafit. Som na to zvedava, lebo podnikam 20 rokov a este som na to neprisla. Tak porad, ked si na Porade. Dnes je v mode slovo FLEXIBILITA a KREATIVITA ( nie kreativnost ), priniesli ich sem zahranicni investori. Tak comu nerozumies??
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Moc tomu nerozumiem, no myslím si , že firmy čo nič neprodukujú by mali zaniknuť.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Vies, nie som si isty ze firmy co nic neprodukuju by mali zaniknut. To je marxisticko-leninisticka teoria, ze je dolezite vyrobit, nie predat. Obavam sa ze v kapitalistickej trhovej ekonomike je dolezitejsie predat, nez vyrobit a preto nesuhlasim s tymto nazorom..
Aktualne bez predaja nema vyroba zmysel a taka produkcia kde nie je dostatocny predaj produkuje tzv. nadprodukciu, ktora ej jednou z pricin kriz.
0 0
LLilly1 LLilly1

LLilly1 je offline (nepripojený) LLilly1

Pýtáš si za ne 600Eur a nové ty spravia so všetkým už za 500 Eur myslís si ze to niekto kúpi, a je tam aj tá možnosť že má tá s.r.o. záväzky i ked hovorís ze nemá.Pravda výjde na javo ked treba platiť
0 0
msviki msviki

msviki je offline (nepripojený) msviki

Spolupracujem s ľuďmi, ktorí si založili firmu a sú už úspešní. Avšak vedia, že teraz nie sú schopní sa prekonať. V zmysle, stratégie a taktiky vďaka ktorým dosiahli úspech ich neposunú ďalej ...viac
MatoB, prosim ta prepis si ten uvodny oznam alebo vymaz celu konverzaciu. ludi to irituje a nevedia co s tym maju robit. proste nie je odpoved na to ako si to podal. prerob to na aj zaklade poznamok, ktore si dostal.
dakujem
0 0
msviki msviki

msviki je offline (nepripojený) msviki

Spolupracujem s ľuďmi, ktorí si založili firmu a sú už úspešní. Avšak vedia, že teraz nie sú schopní sa prekonať. V zmysle, stratégie a taktiky vďaka ktorým dosiahli úspech ich neposunú ďalej ...viac
wegamizi Pozri príspevok
Ja som ju predala zadarmo, teda doslova dala. Novy majitel vsak uhradil vsetky naklady s tym spojene. Mne to tak vyhovovalo, lebo zrusenie sro-cky tiez stoji peniaze. Je to len o tom, ci najdes niekoho, kto ti zaplati. Vies, super sro-cka sa nepredava, takze myslim, ze mozes byt rad, ak si ju niekto prevezme. Dnes nie je problem si zalozit novu a biznis momentalne je na bode mrazu. Takze skus porozmyslat. Mne kupca nasla moja uctovnicka firma, oni maju prehlad, kto ma ake plany.
ako spominas, 20 rokov v podnikani a vzdala si sa firmy. (pozn. bola si rada ze sa jej zbavis)
Otazka ktoru sa sam seba pytam je: ak niekto preda firmu za 3nasobok EBIDA, a ty si dostala nulu, este ti ako hovoris ostali dve firmy. kolko zapytas za ostavajuce 2 firmy, ked cas pride? opat nulu?
Ak mame cisty zisk z 3 firiem 3xX, potom prides 3 krat tolko ako by si mala z predaja jednej firmy.
Je znamo a poznas aj ty tu firmu, ktora nepredala nic a Mark Zukerberk patri medzi najbohatsich tejto planety. jeho firma sa vola facebook.

O co sa snazim je poukazat, ze niekto investuje 20 rokov zivota na zveladenie firmy a potom to vyjde navnivoc.
Pises, ze chces radu. Rada je v tejto celej teme. treba len citat medzi riadkami a poskladat si suvislosti.
Ak by som ja mal robit vo firme 20 rokov a nakoniec byt rad, ze sa jej zbavim, tak si to hodim uz teraz.
No offence, pretoze, kto je v biznise 20 rokov si zasluzi poklonu, pretoze dokazal prezit 400 pokusov o to iste. skutocne klobuk dole.
Je len skoda, ze to co je vybudovane nema hodnotu. tot vsio. vysvetlenie je v kazdeho vlastnej hlave.

pekny den
Naposledy upravil msviki : 21.05.10 at 22:16
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

msviki Pozri príspevok
ako spominas, 20 rokov v podnikani a vzdala si sa firmy. (pozn. bola si rada ze sa jej zbavis)
Otazka ktoru sa sam seba pytam je: ak niekto preda firmu za 3nasobok EBIDA, a ty si dostala nulu, este ti ako hovoris ostali dve firmy. kolko zapytas za ostavajuce 2 firmy, ked cas pride? opat nulu?
Ak mame cisty zisk z 3 firiem 3xX, potom prides 3 krat tolko ako by si mala z predaja jednej firmy.
Je znamo a poznas aj ty tu firmu, ktora nepredala nic a Mark Zukerberk patri medzi najbohatsich tejto planety. jeho firma sa vola facebook.

O co sa snazim je poukazat, ze niekto investuje 20 rokov zivota na zveladenie firmy a potom to vyjde navnivoc.
Pises, ze chces radu. Rada je v tejto celej teme. treba len citat medzi riadkami a poskladat si suvislosti.
Ak by som ja mal robit vo firme 20 rokov a nakoniec byt rad, ze sa jej zbavim, tak si to hodim uz teraz.
No offence, pretoze, kto je v biznise 20 rokov si zasluzi poklonu, pretoze dokazal prezit 400 pokusov o to iste. skutocne klobuk dole.
Je len skoda, ze to co je vybudovane nema hodnotu. tot vsio. vysvetlenie je v kazdeho vlastnej hlave.

pekny den
Dakujem za vysvetlenie, beriem si to k srdcu. Ale medzi riadkami je miesta dost aj pre tvoje pochopenie. Skoda, ze mas tak naúsko mantinely, veci treba vidiet v sirsej suvislosti. Ale neodbocujme od temy. Drzim ti palce zotrvat ako konatel v jednej firme cely tvoj produktivny zivot a potom smeknem ten klobuk z hlavy ja.
Pekny vecer.
0 0
msviki msviki

msviki je offline (nepripojený) msviki

Spolupracujem s ľuďmi, ktorí si založili firmu a sú už úspešní. Avšak vedia, že teraz nie sú schopní sa prekonať. V zmysle, stratégie a taktiky vďaka ktorým dosiahli úspech ich neposunú ďalej ...viac
mam rad argument, to je to preco by mali ostatni navstivit tuto stranku. wegamizi je bojovnik, a to je dufam vidiet. tu sa ukazuje kde sa lame chlieb. je velm tazke najst zamestnancov, ktory su takyto bojovnici. vela zdaru wegamizi.
moja poklona.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
wegamizi Pozri príspevok
Nerozumiem tvojej uvahe, ci ta k tomu viedlo sklamanie, alebo skusenost. Ty sa vobec nezamyslas nad tym, ze ako konatel sro-cky zvazuje do poslednej chvile vsetky kroky? Ako by si riesila to, ked ti dodavatel zmeni podmienky na neznesitelne a zrusi sa ti zmluva o prenajme? Budes podnikat vo svojom dome, alebo byte? Niekedy veci musis riesit hned, bez vyberu moznosti, ked si zatlacena k stene. Ty sa zaoberas zodpovednostou za klientov. Si podnikatelka vobec?? Daj mi recept do buducna, co mam robit s klientami, keby nahodou, lebo mam este dve sro-cky, moze sa hocico pritrafit. Som na to zvedava, lebo podnikam 20 rokov a este som na to neprisla. Tak porad, ked si na Porade. Dnes je v mode slovo FLEXIBILITA a KREATIVITA ( nie kreativnost ), priniesli ich sem zahranicni investori. Tak comu nerozumies??
wegamizi ak máš , lepšie povedané mala si doteraz 3 sro-čky 20 rokov, neuvažovala si niekedy o vlastných priestoroch, z ktorých by Ťa nemohol len tak niekto vypoklonkovať ? Tiež podnikám 20 rokov a pamätám si aj na vééééľmi úrodné roky.
Ale ber ma s rezervou, lebo neviem kde podnikáš a aké drahé sú priestory, ak by si ich chcela získať do osobného vlastníctva.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Ak niekto podnika 20 rokov a po tejto dobe dokaze len tak padnut, tak to moze mat len niekolko pricin:

Podnikanie nebolo brane celkom ako podnikanie, ale len cosi ako priebezna zarobkova cinnost. A teda vsetko co firma zarobila sa strovilo na bezny zivot. Toto by som ale asi nenazval podnikanim. To je iba akesi SZCO zakryte za pravnicku osobu.

Slo o podnikanie, avsak o nanajvys neobozretne podnikanie a teda ked boli dobre roky, neinvestovalo sa, nesetrilo sa, nehladelo sa na to ze rast nie je mozne udrzat sustavne. V takom pripade ale je zjavne ze ten kto takto podnika vlastne podnikat nevie. A teda to ze istu dobu dosahoval rast je viacmenej zhodou nahod a okolnosti ako schopnosti podnikat a bolo len otazkou casu kedy firma padne ku dnu.

Do tretej skupiny by som zaradil vsetky ostatne priciny, ktore su pomerne malo pravdepodobne ako morova epidemia, vojna, totalny exodus lacnej pracovnej sily do cudziny a pod..

Matematika je jasna. Ak by firma dosahovala rocne iba 7 % rast, tak by po 20 rokoch mala mat o 286,97 % vyssiu hodnotu ako ked zacinala.

Do ktorej z troch skupin co som napisal sa radis,..?
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Vidim, ze matematika vam ide dobre. Drzim palce, aby ste z nej neprepadli.

Neradim sa ani do jednej z tvojich skupin, dakujem za ponuku. Drzim palce vsetkym PROFESIONALOM, teda aj tebe. Činsky mur neprerazis.
Naposledy upravil wegamizi : 22.05.10 at 12:42
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať