Zavrieť

Porady

Kúpa auta, DPH a prihlásenie auta na DÚ

Prosím o radu : v mesiaci marec 2010 sme kúpili osobný automobil v Nemecku. Sme platiteľmi DPH. Keďže nám pri kúpe bola vystavená kúpno-predajná zmluva bez DPH /jedná sa o dovoz/, tak sme v DP DPH za I. Q uviedli DPH ako nákup tovaru na vstupe zo zahraničia a zároveň sme uviedli DPH aj na výstupe. Automobil sme opravovali a prihlasujeme ho na DÚ na podnikanie až teraz v mesiaci máj. Je tento postup správny? Nemalo byť to nahlásenie automobilu na DÚ už v mesiaci marec, keď sa dávalo na vstupe aj na výstupe DPH?
Nie som si istá správnym postupom, budem rada, keď mi niekto poradí. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Danuulienka Pozri príspevok
    Prosím o radu : v mesiaci marec 2010 sme kúpili osobný automobil v Nemecku. Sme platiteľmi DPH. Keďže nám pri kúpe bola vystavená kúpno-predajná zmluva bez DPH /jedná sa o dovoz/, tak sme v DP DPH za I. Q uviedli DPH ako nákup tovaru na vstupe zo zahraničia a zároveň sme uviedli DPH aj na výstupe. Automobil sme opravovali a prihlasujeme ho na DÚ na podnikanie až teraz v mesiaci máj. Je tento postup správny? Nemalo byť to nahlásenie automobilu na DÚ už v mesiaci marec, keď sa dávalo na vstupe aj na výstupe DPH?
    Nie som si istá správnym postupom, budem rada, keď mi niekto poradí. ďakujem
    DAŇ Z MOTOROVÝCH VOZIDIEL
    § 89
    Vznik a zánik daňovej povinnosti

    (1) Daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni použitia vozidla na podnikanie, ak tento zákon neustanovuje inak.

    § 90
    Daňové priznanie a oznamovacia povinnosť


    (2) Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti, okrem daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a).

    Kúpa auta, DPH a prihlásenie auta na DÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.