Zavrieť

Porady

Evidenčný list dôchodkového poistenia

Prosím Vám, poraďte mi. Na sociálnej poisťovni, keď som bola zaniesť evidenčný list dôchodkového poistenia, pýtali má akýsi sprievodný list. Pracovníčka bola ku mne drzá a nechcela mi vysvetliť čo má byť v tom ELDP. Nikde som sa s tým nestretla, že treba nejaký sprievodný list. Čo mám doň napísať?
Usporiadat
vinea vinea

vinea je offline (nepripojený) vinea

dobrý den,
mam taky maly problem s vyplnovaním ELDP , v ktorom by som Vas chcela poprosit o pomoc a to :
ZC od :
- 1.1.2005 do 18.2. (49 dní) na nemocenskom
- od 19.2.2005 - 2.9.2005 ( 196 dní materska )
- od 3.9.2005 do 06.10.2005 ( čerpala dovolenku ) - VZ napr. 5000
- od 07.10.2005 - 13.04.2008 rodičovsku dovolenku

Mozte mi prosim odsuhlasit ci som to dobre urobila a to nasledovne :
2005 A 0101 0610 5000,- 196
2006 A 0101 3112 365
2007 A 365
20008 A 104


Ak nie, mohla by som Vas poprosit o pomoc...
Dakujem velmi pekne
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ja som posielala ELDP so sprievodným listom takto: Vec: ELDP - oznámenie, potom bolo napísané že : V prílohe Vám zasielame ELDP zamestnanca a to p.č..., r.č...... poistený od kedy do kedy, pre istotu napíšem aj meno zamestnanca, zodpovedný zamestnanec: meno, č.t., potom ďalej : Názov a adresa zamenstnávateľa, a IČO. Prílohy: podľa textu. Takýto návod mi poslali zo Soc. poisťovne. Tak to posielam ak treba, a sú zatiaľ s tým spokojný.
0 0
vinea vinea

vinea je offline (nepripojený) vinea

dobrý den,
mam taky maly problem s vyplnovaním ELDP , v ktorom by som Vas chcela poprosit o pomoc a to :
ZC od :
- 1.1.2005 do 18.2. (49 dní) na nemocenskom
- od 19.2.2005 - 2.9.2005 ( 196 dní materska )
- od 3.9.2005 do 06.10.2005 ( čerpala dovolenku ) - VZ napr. 5000
- od 07.10.2005 - 13.04.2008 rodičovsku dovolenku

Mozte mi prosim odsuhlasit ci som to dobre urobila a to nasledovne :
2005 A 0101 0610 5000,- 196
2006 A 0101 3112 365
2007 A 365
20008 A 104


Ak nie, mohla by som Vas poprosit o pomoc...
Dakujem velmi pekne
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
vinea Pozri príspevok
dobrý den,
mam taky maly problem s vyplnovaním ELDP , v ktorom by som Vas chcela poprosit o pomoc a to :
ZC od :
- 1.1.2005 do 18.2. (49 dní) na nemocenskom
- od 19.2.2005 - 2.9.2005 ( 196 dní materska )
- od 3.9.2005 do 06.10.2005 ( čerpala dovolenku ) - VZ napr. 5000
- od 07.10.2005 - 13.04.2008 rodičovsku dovolenku

Mozte mi prosim odsuhlasit ci som to dobre urobila a to nasledovne :
2005 A 0101 0610 5000,- 196
2006 A 0101 3112 365
2007 A 365
20008 A 104


Ak nie, mohla by som Vas poprosit o pomoc...
Dakujem velmi pekne
nie je to správne vyplnené:
2005 A 0101 - 1802 49
2005 MD 1902 - 0209 196
2005 A 0309 - 0610 5000

a hotovo od 1.7.2005 sa rodičovská dovolenka neuvádza na ELDP .
Ak skončila pracovný pomer dňom 13.4.2008 do dátumu zániku pracovného pomeru sa uvedie 13042008 ak pracuje ďalej ELDP pokračuje
2008 A 1404 - 3112 atď

Ludka
0 0
Ivetasp Ivetasp

Ivetasp je offline (nepripojený) Ivetasp

prosím o odpoveď: Mala som zamestnanca, ktorý pracoval iba 11 dní a proste odišiel - naskytla sa mu práca v zahraničí a teraz problém - nemám od neho podpísaný ELDP. Môžem ho do sociálnej poisťovne poslať aj bez jeho podpisu?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ivetasp Pozri príspevok
prosím o odpoveď: Mala som zamestnanca, ktorý pracoval iba 11 dní a proste odišiel - naskytla sa mu práca v zahraničí a teraz problém - nemám od neho podpísaný ELDP. Môžem ho do sociálnej poisťovne poslať aj bez jeho podpisu?
Zatiaľ sa mi nestalo, žeby SP poslalo naspäť nepodpísané ELDP. Vlastne opravujem sa zatiaľ som ani raz nemal podpísané zaslané ELDP od zamestnanca.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ivetasp Pozri príspevok
prosím o odpoveď: Mala som zamestnanca, ktorý pracoval iba 11 dní a proste odišiel - naskytla sa mu práca v zahraničí a teraz problém - nemám od neho podpísaný ELDP. Môžem ho do sociálnej poisťovne poslať aj bez jeho podpisu?
Môžeš.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Pekný deň , môžem Vás poprosiť o radu. Prvý krát vypĺňam ELDP - ešte na takej kartičke, aké boli asi kedysi. Poslali mi ju zo SP , lebo im nesedela hrubá mzda,mali dva odlišné ELDZ - ešte z rokov 1993 a 1994. Tak som hľadala a našla všetky staré papiere,len potrebujem poradiť ako vyplniť kolonku náhr. dôb - ak bol PN - od 10.1.-21.1.1994 - ráta sa tam aj ten víkend medzi tým ?- takže by to bolo 12 dní . Lebo tam im to - v SP tiež nesedelo - rozdiel 2 dni. Našla som iba toto - v evidencii dochádzky.
Ďakujem pekne za radu
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

L-M Pozri príspevok
Pekný deň , môžem Vás poprosiť o radu. Prvý krát vypĺňam ELDP - ešte na takej kartičke, aké boli asi kedysi. Poslali mi ju zo SP , lebo im nesedela hrubá mzda,mali dva odlišné ELDZ - ešte z rokov 1993 a 1994. Tak som hľadala a našla všetky staré papiere,len potrebujem poradiť ako vyplniť kolonku náhr. dôb - ak bol PN - od 10.1.-21.1.1994 - ráta sa tam aj ten víkend medzi tým ?- takže by to bolo 12 dní . Lebo tam im to - v SP tiež nesedelo - rozdiel 2 dni. Našla som iba toto - v evidencii dochádzky.
Ďakujem pekne za radu
Do náhradnej doby sa píšu kalendárne dni - od 10.1.-21.1. t.j. 12 dní.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Ďakujem a ešte sa môžem opýtať, ak mám v evidencii dochádzky označené dni 1,2,3 a 4.3.1994 ako CH- choroba ,potom nasleduje víkend a potom už zamestnanec pracoval. Tak zrejme ten víkend už nie,však. Nemám k dispozícii PN-ky.
Ešte raz pekne ďakujem za rady a prajem pekný deň
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Záleži na PN, ak bola či bola na kladenke zapísaná do 4. alebo do 6.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Stina Pozri príspevok
Záleži na PN, ak bola či bola na kladenke zapísaná do 4. alebo do 6.
Veru netuším , bol by to veľký problém, keby som tam ten víkend nenapísala. Predpokladám , že bola ukončená v piatok,keď cez víkendy zamestnanec nepracoval.
Dosť ťažko sa mi to tu hľadá po toľkých rokoch a ešte k tomu tu pracujem len pár mesiacov.
Veď SP by mala tú evidenciu vedieť najlepšie- nie? Odpoveď potrebujú čo najskôr, nakoľko prebieha konanie o dôchodok.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

L-M Pozri príspevok
Veru netuším , bol by to veľký problém, keby som tam ten víkend nenapísala. Predpokladám , že bola ukončená v piatok,keď cez víkendy zamestnanec nepracoval.
Dosť ťažko sa mi to tu hľadá po toľkých rokoch a ja tu pracujem len pár mesiacov.
Ja Ti radím si to pohľadať, malo by to byť presne.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
L-M Pozri príspevok
Veru netuším , bol by to veľký problém, keby som tam ten víkend nenapísala. Predpokladám , že bola ukončená v piatok,keď cez víkendy zamestnanec nepracoval.
Dosť ťažko sa mi to tu hľadá po toľkých rokoch a ešte k tomu tu pracujem len pár mesiacov.
Veď SP by mala tú evidenciu vedieť najlepšie- nie? Odpoveď potrebujú čo najskôr, nakoľko prebieha konanie o dôchodok.

veď vyhladaj mzdový list aj na mzdovom liste máš napísanú CH odkedy-dokedy, nemusíš hladať kladenky.
hádam mzdové listy nájdeš ľahšie, tie by ste mali mať po ruke. teda v archíve.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Ďakujem , mzdové listy mám tam sú napísané ale len pracovné dni. Tá nezrovnalosť v ELDZ je 2 dni - na jednom je 24 a na druhom 26. Ale podľa mzdoveho listu je to len 20.Tam sú len pracovné dni. Sú tam dve PN kde sa prelínajú týždne a jedna ,kde je v evidencii dochádzky posledný deň ako CH- choroba zaznačený piatok. Tak keď nerátam ten víkend a rátam víkendy medzi tými dvoma PN,tak mi to vychádza 24. Ale nerozumiem akú ujmu by mal z toho zamestnanec , keby tam bolo o dva dni viac. Veď do odpracovaných rokov sa mu to ráta ,nie? Veru nemám s tým skúsenosti.
Ďakujem za radu
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

L-M Pozri príspevok
Ďakujem , mzdové listy mám tam sú napísané ale len pracovné dni. Tá nezrovnalosť v ELDZ je 2 dni - na jednom je 24 a na druhom 26. Ale podľa mzdoveho listu je to len 20.Tam sú len pracovné dni. Sú tam dve PN kde sa prelínajú týždne a jedna ,kde je v evidencii dochádzky posledný deň ako CH- choroba zaznačený piatok. Tak keď nerátam ten víkend a rátam víkendy medzi tými dvoma PN,tak mi to vychádza 24. Ale nerozumiem akú ujmu by mal z toho zamestnanec , keby tam bolo o dva dni viac. Veď do odpracovaných rokov sa mu to ráta ,nie? Veru nemám s tým skúsenosti.
Ďakujem za radu
Prosím poradíte????? Potrebovala by som to doriešiť a poslať do SP. A keby som si zavolala do SP a overila tie PN, bolo by to veľmi hlúpe?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
L-M Pozri príspevok
Ďakujem , mzdové listy mám tam sú napísané ale len pracovné dni. Tá nezrovnalosť v ELDZ je 2 dni - na jednom je 24 a na druhom 26. Ale podľa mzdoveho listu je to len 20.Tam sú len pracovné dni. Sú tam dve PN kde sa prelínajú týždne a jedna ,kde je v evidencii dochádzky posledný deň ako CH- choroba zaznačený piatok. Tak keď nerátam ten víkend a rátam víkendy medzi tými dvoma PN,tak mi to vychádza 24. Ale nerozumiem akú ujmu by mal z toho zamestnanec , keby tam bolo o dva dni viac. Veď do odpracovaných rokov sa mu to ráta ,nie? Veru nemám s tým skúsenosti.
Ďakujem za radu

nerozumiem čo sú to za mzdové listy, keď tam nie sú uvedené aj kal. dni. veď mali by tam byť napísané aj kal. dni, ale keď tam je uvedené odkedy dokedy tak z toho by si vedela vyrátať koľko je to dní. či ani to tam nieje? je mi jasné, že kladenky z roku 1994 tam už asi nemáte, takže keď ani tie dátumy tam nejsú, tak asi bude najlepšie predsi zavolať do tej SP. keď chceš to mať správne

keď piatok je zaznačený ako posledný deň, to ešte neznamená, že na kladenke to nebude do nedele. / a ten posl. deň je zaznač. na mzd. liste, alebo v dochádzke? keď je na mzd. liste, tak je to CH do piatku
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Barbara Pozri príspevok
nerozumiem čo sú to za mzdové listy, keď tam nie sú uvedené aj kal. dni. veď mali by tam byť napísané aj kal. dni, ale keď tam je uvedené odkedy dokedy tak z toho by si vedela vyrátať koľko je to dní. či ani to tam nieje? je mi jasné, že kladenky z roku 1994 tam už asi nemáte, takže keď ani tie dátumy tam nejsú, tak asi bude najlepšie predsi zavolať do tej SP. keď chceš to mať správne

keď piatok je zaznačený ako posledný deň, to ešte neznamená, že na kladenke to nebude do nedele. / a ten posl. deň je zaznač. na mzd. liste, alebo v dochádzke? keď je na mzd. liste, tak je to CH do piatku
Na mzdovom liste sú len pracovné dni, a dátumy nie sú uvedené nikde. Do SP som volala a tam mi pre istotu povedali,že tam nemajú evidenciu žiadnej PN- ky. To som vyčítala len z evidencie dochádzky-kde sú ešte na takých starých dlhých papieroch zaznačené každý deň osobitne,počet odpr. hodín, sviatok, dovolenka , choroba alebo pod.. Zrejme tam napíšem podľa tej evidencie dochádzky počet dní PN + tie dva víkendy. CH- je zaznačené v ED od 10-21.1.1994- medzi tým je jeden víkend ,
od 21-28.2.1994 - -ll-
od 1-4.3.1994
Tak som z toho blázon.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Našla som už konečne aj spis toho zamestnanca,ale veru žiadna PN- tam nie je ,ale veď na mzdovom liste by to nebolo,keby nebol chorý nie?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
L-M Pozri príspevok
Na mzdovom liste sú len pracovné dni, a dátumy nie sú uvedené nikde. Do SP som volala a tam mi pre istotu povedali,že tam nemajú evidenciu žiadnej PN- ky. To som vyčítala len z evidencie dochádzky-kde sú ešte na takých starých dlhých papieroch zaznačené každý deň osobitne,počet odpr. hodín, sviatok, dovolenka , choroba alebo pod.. Zrejme tam napíšem podľa tej evidencie dochádzky počet dní PN + tie dva víkendy. CH- je zaznačené v ED od 10-21.1.1994- medzi tým je jeden víkend ,
od 21-28.2.1994 - -ll-
od 1-4.3.1994
Tak som z toho blázon.

tak napíš fakt podľa tej evidencii keď nič iné neni a netráp sa s tým, takto bude v poriadku. jasne že nemajú v SP , lebo tuším v r 1994 sme ešte neposielali kladenky do SP. aspoň my nie, sme š.p./ štátny podnik /
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať