Zavrieť

Porady

Ako zakryť stupačky v byte?

PC220448.jpg  
PC220449.jpg  
PC220450.jpg  
1/1
Ahoj, potrebovala by som radu. Pred časom sme kúpili zrekonštruovaný byt, ktorý je veľmi pekný, ale máme problém so zakrytím stupačky, vôbec nás nevie napadnúť, ako na to. Stupačka bola predtým za záchodom ale teraz je vedľa umývadla a je tam veľmi zlý prístup a chceli by sme to nejak prakticky a esteticky vyriešiť, no nevieme ako. Pre lepšiu predstavu pripájam aj foto. Prosím poraďte mi. ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 20.12.10 at 10:28
Usporiadat
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

spravte panel dajte ho do rámiku z L profilu a nalepte naň rovnaké obkladačky
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

My máme len roletu, ktorá sa v prípade potreby vytiahne. Ale tu by bol asi problém s pripevnením na obkladačky, my máme na stene.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

luqiera Pozri príspevok
Ahoj, potrebovala by som radu. Pred časom sme kúpili zrekonštruovaný byt, ktorý je veľmi pekný, ale máme problém so zakrytím stupačky, vôbec nás nevie napadnúť, ako na to. Stupačka bola predtým za záchodom ale teraz je vedľa umývadla a je tam veľmi zlý prístup a chceli by sme to nejak prakticky a esteticky vyriešiť, no nevieme ako. Pre lepšiu predstavu pripájam aj foto. Prosím poraďte mi. ďakujem.
My to máme urobené tak, že do otvoru sa spravil z dreva rámik a na ten rámik sa pripevnili dvierka z DTD a na tie dvierka sa prilepili silikónom také isté kachličky, ako okolo. Pozri obrázky, na tých žltých kachličkách je vidno tie dvierka, ale na modrom WC to ani nezbadáš. Dvierka sú tých 6 kachličiek okolo rybky nad WC (nie nad umývadlom).

Ak chceš, odfotím ti to otvorené.

.
DSC01910.jpg  
DSC01933-1.jpg  
1/1
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

nela07 Pozri príspevok
My máme len roletu, ktorá sa v prípade potreby vytiahne. Ale tu by bol asi problém s pripevnením na obkladačky, my máme na stene.
ja by som mal obavu použiť roletky, nakoľko majú ventilačnú šachtu obloženú azbestom z ktorého sa môžu uvolňovať vlákna
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Osadit ram, do neho dvierka s rovnakym oblozenim a nikto nepozna, ze je tam stupacka, kedykolvek pristupna na vsetky opravy a vymeny.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

V rohu treba domurovať a doložiť kachličkami aby sa zakryli tie odskoky,

a normálne dvojdielné dvierka ,farebne prisposobené k obkladu ,by som tam dal a žiadné špekulácie.

Nemá veľký zmysel na dvierka lepiť keramicky obklad, lebo dvierka sa pod touto váhou zvesia a medzera aj tak bude vidieť.
1 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Laco-monter Pozri príspevok
V rohu treba domurovať a doložiť kachličkami aby sa zakryli tie odskoky,

a normálne dvojdielné dvierka ,farebne prisposobené k obkladu ,by som tam dal a žiadné špekulácie.

Nemá veľký zmysel na dvierka lepiť keramicky obklad, lebo dvierka sa pod touto váhou zvesia a medzera aj tak bude vidieť.
Ak tam nechce mať viditeľné dvierka napr. z laminovanej drevotriesky, alebo z plastu, tak má zmysel lepiť obklady. Nie je to až taká váha, tie pánty to v pohode udržia. JA to už mám cca 8 rokov a ešte sa mi dvierka nepohli. Na tých modrých obkladoch na prvý pohľad ani nezbadáš tie dvierka.
0 0
marecek123 marecek123

marecek123 je offline (nepripojený) marecek123

ma to iba jednu chybu a to,ze ked vam budu v celom panelaku menit rozvody vody a odpadu,tak to budete musiet vyburat.Je to dost zle navrhnute to murovanie a ponechane male okienko.Ale co sa tyka zakrytia otvoru skus dat hore aj dole kolajnicku a do toho zrkadlo,ktore ked budes sa chciet dostat k vodomerom a pod.vysunies ako rolldoor
1 0
marecek123 marecek123

marecek123 je offline (nepripojený) marecek123

hop,beriem spat,nevsimol som si ten vypinac
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Tam, čo je ten odskok od steny, to treba domurovať, aby to bolo rovno. Potom zavesiť veľký obraz, ktorý dieru zakryje a je hotovo. Kedykoľvek sa dá ľahko zvesiť, keď treba odpísať vodomery, a tiež je to aj estetické.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

PotPalo Pozri príspevok
Tam, čo je ten odskok od steny, to treba domurovať, aby to bolo rovno. Potom zavesiť veľký obraz, ktorý dieru zakryje a je hotovo. Kedykoľvek sa dá ľahko zvesiť, keď treba odpísať vodomery, a tiež je to aj estetické.

Tu sa seriozne radí, ak si si to nevšimol ...

Obrazy si vešaj po svojom byte !
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Laco-monter Pozri príspevok
Tu sa seriozne radí, ak si si to nevšimol ...

Obrazy si vešaj po svojom byte !
Ja to myslím vážne. Videl som to takto u známych. Mali tam veľký obraz (so sklom), a za nim bol otvor so stúpačkami.

Môj nápad to nebol, píšem len čo som videl. Tak sa tu nemusí nikto hneď urážať. Nikomu nekážem, aby si to tak urobil aj on...
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

Len aby mali alebo zohnali taký obklad.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

marecek123 Pozri príspevok
hop,beriem spat,nevsimol som si ten vypinac
Ten vypínač nemusí prekážať. Dá sa to riešiť aj Lahkým panelom, na ktorý sa nalepí zrkadlová tapeta,poprípade ozdobná-zosúladiť s interiérom zospodu podlepiť gumové tesnenie, ktoré prilne a zabráni aj prášeniu. Do rohov "podkladu" nalepiť suchý zips, opačný na rohy obkladu,aj nepravidelného otvoru.
0 0
luqiera luqiera

luqiera je offline (nepripojený) luqiera

obkladačky ešte máme, zostalo nám toho dosť, takže to by nebol problém.
0 0
MacoLM MacoLM

MacoLM je offline (nepripojený) MacoLM

človek :-)
Zdravím poraďáci,

finišujeme rekonštrukciu bytu a potreboval by som asi nejaké rady, prípadne inšpirácie, ako vyriešiť zadnú stenu WC, za ktorou sú komplet stupačky - voda, plyn, odpad, vetranie.

Myslel som, že by som asi do výšky nádržky kombi wc urobil stenu zo sadrokartónu a od cca výšky tej nádržky dal až hore plastovú roletu. Takú, ako sa dáva na okná z vonku.

Stupačký sú asi dva mesiace dozadu vymenené (voda, plyn, odpad), stará je už len tá vetracia a je to hrôza...

Vedeli by ste mi poraďiť ešte nejaké elegantné a finančne nenáročné riešenie? Podotýkam, že to musí byť prístupné, lebo tam sú meráky vody a plynu.

Ďakujem :-)
0 0
MacoLM MacoLM

MacoLM je offline (nepripojený) MacoLM

človek :-)
Zdravím poraďáci,

finišujeme rekonštrukciu bytu a potreboval by som asi nejaké rady, prípadne inšpirácie, ako vyriešiť zadnú stenu WC, za ktorou sú komplet stupačky - voda, plyn, odpad, vetranie.

Myslel som, že by som asi do výšky nádržky kombi wc urobil stenu zo sadrokartónu a od cca výšky tej nádržky dal až hore plastovú roletu. Takú, ako sa dáva na okná z vonku.

Stupačký sú asi dva mesiace dozadu vymenené (voda, plyn, odpad), stará je už len tá vetracia a je to hrôza...

Vedeli by ste mi poraďiť ešte nejaké elegantné a finančne nenáročné riešenie? Podotýkam, že to musí byť prístupné, lebo tam sú meráky vody a plynu.

Ďakujem :-)
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

MacoLM Pozri príspevok
Zdravím poraďáci,

finišujeme rekonštrukciu bytu a potreboval by som asi nejaké rady, prípadne inšpirácie, ako vyriešiť zadnú stenu WC, za ktorou sú komplet stupačky - voda, plyn, odpad, vetranie.

Myslel som, že by som asi do výšky nádržky kombi wc urobil stenu zo sadrokartónu a od cca výšky tej nádržky dal až hore plastovú roletu. Takú, ako sa dáva na okná z vonku.

Stupačký sú asi dva mesiace dozadu vymenené (voda, plyn, odpad), stará je už len tá vetracia a je to hrôza...

Vedeli by ste mi poraďiť ešte nejaké elegantné a finančne nenáročné riešenie? Podotýkam, že to musí byť prístupné, lebo tam sú meráky vody a plynu.

Ďakujem :-)
Kým založíš novú tému, čo keby si tak skúsil trochu pohľadať, či niečo podobné už neexistuje?!? Nemusel by si čakať na odpovede...

Príspevok som ti presunul do už existujúcej témy. Ak by ti to bolo málo, je tu ešte jedna téma:

http://www.porada.sk/t91848-nova-kup...-panelaku.html
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

MacoLM Pozri príspevok
Zdravím poraďáci,

finišujeme rekonštrukciu bytu a potreboval by som asi nejaké rady, prípadne inšpirácie, ako vyriešiť zadnú stenu WC, za ktorou sú komplet stupačky - voda, plyn, odpad, vetranie.

Myslel som, že by som asi do výšky nádržky kombi wc urobil stenu zo sadrokartónu a od cca výšky tej nádržky dal až hore plastovú roletu. Takú, ako sa dáva na okná z vonku.

Stupačký sú asi dva mesiace dozadu vymenené (voda, plyn, odpad), stará je už len tá vetracia a je to hrôza...

Vedeli by ste mi poraďiť ešte nejaké elegantné a finančne nenáročné riešenie? Podotýkam, že to musí byť prístupné, lebo tam sú meráky vody a plynu.

Ďakujem :-)
My sme na byte robili taktiez takuto rekonstrukciu a vyriesili sme to tym, ze sme urobili celu stenu zo sadrokartonu, v mieste kde sa nachadzaju hodiny a uzavery sme si nechali vyrobi dvierka, ktore maju klasicke otocne panty a zatvaranie pomocou magnetu, potom sme celu stenu oblozili obkladackami, ako ostatne steny vo WC a na dvierka sme nalepili ozdobnu
samolepku, aby ladili s celym priestorom,zadnu stenu sme dotvorili i polickami na odkladanie, ale tak aby to nebranilo pristupu ku dvierkam, za ktorymi su uzavery a plynove hodiny.Velkost dvierok je najlepsie prisposobit miestu kde sa nachadzaju uzavery , aby tam nebola problematicka manipulacia s nimi.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

luqiera Pozri príspevok
Ahoj, potrebovala by som radu. Pred časom sme kúpili zrekonštruovaný byt, ktorý je veľmi pekný, ale máme problém so zakrytím stupačky, vôbec nás nevie napadnúť, ako na to. Stupačka bola predtým za záchodom ale teraz je vedľa umývadla a je tam veľmi zlý prístup a chceli by sme to nejak prakticky a esteticky vyriešiť, no nevieme ako. Pre lepšiu predstavu pripájam aj foto. Prosím poraďte mi. ďakujem.
Je dostat kupit plastova doska s ramikom a magnetmi, ktoru si prisposobis svojmu otvoru, tu oblozis podla potreby obkladackami takymi istymi ako potrebujes, ramik pred uchytis v jestvujucom otvore podla potreby, prilepenim, pripadne osadenim /domurovanymi uzkymi obrubami, aby sa velmi nezmensil manipulacny priestor/ a vlozis do ramiku, v ramiku mas platnicky, alebo magnety a na oblozenej doske opacne, podla toho ako Ti to lepsie vyhovuje, my tam mame riesene vsetky manipulacne otvory, kde je potrebne mat obkladacky, napr. i pristup pod vanou k odpadu a pod., je to k nerozoznaniu, nakolko sparu okolo dosky si mozes urobit sanitarnym silikonom vo farbe sparovky na stenach, silikon sa v pripade potreby len vytiahne odlepis dosku a mas pristup k otvoru.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať