Zavrieť

Porady

Omega - ako označovať doklady?

Nedarí sa mi jedným ťahom označiť doklady, ktoré potrebujem. Hovorím o tých žltých mydielkach v prvom stĺpci v evidencii dokladov. V starej verzii mi nerobilo problém nastaviť si filtre aké chcem, ale teraz sa tam žiadne logické podmienky nedajú zadávať. Napríklad ako označím všetky pokladničné doklady staršie ako 1.10.2005 ? Viete? Odpoviete?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    blcha
    Nedarí sa mi jedným ťahom označiť doklady, ktoré potrebujem. Hovorím o tých žltých mydielkach v prvom stĺpci v evidencii dokladov. V starej verzii mi nerobilo problém nastaviť si filtre aké chcem, ale teraz sa tam žiadne logické podmienky nedajú zadávať. Napríklad ako označím všetky pokladničné doklady staršie ako 1.10.2005 ? Viete? Odpoviete?
    V ľavom hornom rohu obrazovky máš velkú lupu, tam klikni a zobrazia sa Ti možnosti označ alebo odznač a či chceš všetko alebo vybraté atď.... Tam Ťa to navedie bez problémov.
    Pekný deň želám...

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    páči sa mi výraz žlté mydielka - najjednoduchšie jedným ťahom označiť je nechať si zobraziť len dané doklady napr. zadaním konkrétneho dátumu "Od účt. obdobia - do účt. obdobia" alebo pomocou tzv. rýchlych filtrov (to sú tie okienka so šípočkami nad modrou hlavičkou formulára. Potom stačí pomocou veľkej lupy "Označ" vybrať "zobrazené doklady".
    Iným spôsobom sa dajú tak ako dotéraz vytvárať vlastné šablóny na označovanie a to sa nachádza vo veľkej lupe "Označ > Vlastné filtre". Po vytvorení a uložení takejto šablóny sa dá pomocou nej aj v budúcnosti označovať cez "Označ > Šablóny" a pomocou Oprav sa dá príslušná šablóna aj upraviť.
    Alebo je problém v niečom inom?

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Práve tie rýchle filtre sa mi nedarí definovať. Viem tak akurát označiť/odznačiť všetko. V starej verzii boli rozbaľovacie zoznamy so znakmi "menšie", "väčšie" "rovná sa" a to mi tam teraz chýba. Neviem zapísať podmienku triedenia.
    Môže Manuál napísať krok za krokom napríklad označenie dokladov s interným číslom od V-0010 po V-0111 ? Úprimná vďaka.

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Mám to !!! Po stlačení lupy som si nesprávne vyberala z ponuky Označ Odznač, ale bolo treba vybrať položku Vlastné filtre a tam už si viem poradiť úplne perfektne ! Vďaka za trpezlivosť. Pomohli ste mi spoluúčasťou.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    ja som myslela pod rýchlymi filtrami niečo iné, ale skúsim to čo chceš. Tie rozbaľovacie zoznamy "menšie", "väčšie" "rovná sa" tam sú presne tak isto ako aj boli, len sa to teraz volá "Vlastné filtre".
    Ešte raz - klikneš na veľkú lupu "Označ " a tam sa nachádzajú 4 možnosti:
    označ, odznač, vlastné filtre, šablóny.
    Ak klikneš na vlastné filtre, zobrazí sa Ti tabuľka "Hromadné označovanie a odznačovanie a tam použiješ : položka, podmienka, hodnota, logika.
    Ak to takto nemáš, tak napíš aké číslo verzie máš, ale predtým to bolo priamo pod veľkou lupou Označ. Teraz je tam len ďalší krok > vlastné filtre.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    vidím, že som sa oneskorila, ale nevadí, možno to pomôže niekomu inému.

    Pekný deň

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Prosím o radu, v Omege označím cez filter 10 dokladov. Na obrazovku si dám len označené, mám tam len tých 10 dokladov. Keď dám tlač označených - tak vtedy na ostatných PC v sieti označí všetky doklady a mne vytvorí zostavu zo všetkých dokladov vo firme, hoci na obrazovke mám len 10 zobrazených. Neviete niekto pomôcť?
    Naposledy upravil tonkat : 07.11.05 at 10:47 Dôvod: oprava textu

    adrika je offline (nepripojený) adrika

    adrika
    Keď ideš označovať cez lupu, dáváš si "označ zobrazené"? Ak máš na obrazovke len tie doklady, ktoré si chceš označiť a ideš cez "označ zobrazené", malo by Ti vytlačiť len tie, ktoré chceš.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    adrika
    Keď ideš označovať cez lupu, dáváš si "označ zobrazené"? Ak máš na obrazovke len tie doklady, ktoré si chceš označiť a ideš cez "označ zobrazené", malo by Ti vytlačiť len tie, ktoré chceš.
    Nedávam si označ zobrazené, lebo chcem len 10 dokladov od č. 10 po č. 20, tak si ich nadefinujem vo filtri

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    Začínam účtovať v OMEGE, chcem sa opýtať na označovanie došlých faktúr.

    Máme aj zahraničné aj tuzemské došlé faktúry. V nastavení si nastavím číslovanie týchto faktúr, keďže je rôzne, to si mám založiť aj 2 rôzne šanóny pre došlé faktúry zo zahraničia a zvlášť z tuzemska, či ako to riešite vy?

    Robím aj v ALFE, tam mi to ide jedným číselným radom zahraničné aj tuzemské tzn. mám 1 šanón.

    Ďakujem.
    jana

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    je to na Tebe, či chceš mať 1 šanón alebo 2. Ja doporučujem pri väčšom počte zahr. fa mať 2, lebo ak by si chcela 1, musela by si si ručne prečíslovávať tie zahraničné podľa číselnej rady tuzemských fa a zároveň aj v tuzemských posúvať číslo, aby si nemala 2 rovnaké čísla.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Janna
    Začínam účtovať v OMEGE, chcem sa opýtať na označovanie došlých faktúr.
    Máme aj zahraničné aj tuzemské došlé faktúry. V nastavení si nastavím číslovanie týchto faktúr, keďže je rôzne, to si mám založiť aj 2 rôzne šanóny pre došlé faktúry zo zahraničia a zvlášť z tuzemska, či ako to riešite vy?
    Robím aj v ALFE, tam mi to ide jedným číselným radom zahraničné aj tuzemské tzn. mám 1 šanón.
    Ďakujem.
    jana
    Ak by si chcela mať 1 číselný rad, musela by si používať zDF. Mám to odskúšané aj tak aj tak. Odporúčam preto zvoliť 2 rady: DF aj zDF. Program je tak nastavený, že inak pracuje s korunou v rade DF a inak s valutami v rade zDF.
    Samozrejme, že zakladáš každý druh fa zvlášť (ale môžu sa ti vmestiť aj do 1 šanóna :p ).
    Ja neviem ja robím priamo v knihách v tom riadku , ktorom potrebujem a šstvorčeku s OZNAČ dvojklik a automaticky mám žltý označený štvorček.

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    Ďakujem vám.
    Predpokladám, že aj dobropisy došlé či vyšlé máte uložené zvlášť, keďže majú iné číslovanie.
    Tak sa idem zakladať šanóny
    Pekný deň

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Ak nemáš veľa faktúr a zmestia sa ti do jedného šanona, prečo nie? Daj ich spolu, len ich oddel oddelovačom. Veď aj tak je to predsa prehľadné, len to musí byť oddelené.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.