Zavrieť

Porady

Dohoda na aké obdobie ?

AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Mám pracovníka na dohodu od 18.10.2005 . Bude pracovať aj v novembri 2005. Mám mu uzatvoriť na október jednu dohodu a na november druhu ? Koľko môže zarobiť v jednom mesiaci. Je nezamestnaný ani neevidovaný, proste nedostava nič.
Usporiadat
Nataša Nataša

Nataša je offline (nepripojený) Nataša

usilovná pracovníčka
firma funguje už dlho, len doteraz nikoho nezamestnávali. Ďakujem za odpoveď.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ajobs
A zabudoval som na niečo (to je skleróza ), musíš ho prihlásiť najneskôr v deň nástupu do práce. To znamená, keď nastúpi zajtra, v ten deň musí byť nahlásený na SP.
nesúhlasím s tým, že musí byť prihlásený do SP najneskôr v deň keď nastupuje do práce. Inšpektorát práce mi to vytkol ako chybu. Dohoda musí byť spísaná deň pred nástupom a tak isto musí byť najneskôr deň pred nástupom prihlásený do SP.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
mysimis
nesúhlasím s tým, že musí byť prihlásený do SP najneskôr v deň keď nastupuje do práce. Inšpektorát práce mi to vytkol ako chybu. Dohoda musí byť spísaná deň pred nástupom a tak isto musí byť najneskôr deň pred nástupom prihlásený do SP.
Úplne presná formulácie je, že zamestnávateľ je povinný prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov SDS zamestnanca podľa § 4 ods. 2 zákona o sociálnom poistení (t.j. fyzickú osobu, ktorá vykonáva práce na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru - dohoda o vykonaní práce, dohoda o brigádnickej práci študentov) na účely úrazového poistenia a na účely zákona č. 82/2005 Z.z. (o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní a o zmene a doplnení niektorých predpisov) pred vznikom pracovnoprávneho vzťahu najneskôr pred začatím výkonu práce.... To znamená, že to, že je to v deň, keď začne vykonávať prácu neodporuje tejto dikcii, pretože v ten deň ráno ho prihlásim v SP, a PO PRIHLÁSENÍ začne vykonávať prácu. Požiadavka IP je nadštadardná oproti dikcii zákona.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať