Zavrieť

Porady

prosba-poplatok za tlak. skúšku

Dobrý deň,
Dobrý deň,
obraciam sa na Vás so žiadosťou o radu ohľadom vyúčtovania poplatkov za byt za rok 2009.V okt. 2009 som prevzala novopostavený byt, podpísala kúpnu zmluvu a prevzala od bytu kľúč. Tento byt nám mal už byť podľa zmluvy o dielo odovzdaný už 1.1.2009. Avšak zo strany staviteľa došlo k prieťahom termínov a kolaudácia bola až v 6/2009.Ja som mala však nezhody vo faktúrach( vo fa, boli práce, ktoré vôbec neboli zo strany staviteľa vôbec vykonané), doriešili sme to až v 10/2009.
Správca nám oznámil, že vlastníci, ktorí prevzali byt až po 9/2009 nemajú už platnú tlaková skúšku na plyn a bolo potrebné vykonať novú. Teraz nám vo vyúčtovaní za byt zaslal poplatok za vykonanie tejto tlakovej skúšky za 100 Eur. ( tlak skúška bola vykonávaná v okt/2009).V v zápise v pozn za vykonanie tlak. skúšky je uvedené: Plynovod bol bez pripojenia na plyn viac ako 6 mes. odpojený od prívodu plynu.
Chcem sa Vás opýtať, či som povinná zaplatiť za túto tlak skúšku, keď to nebolo z mojej viny, že skončila jej platnosť , pretože som nemala kľúč od bytu, aby som si tam mohla dať sporák, keď ešte platila predch. tlak. Skúška. a navyše, nikto nám neoznámil cenu za vykonanie tejto skúšky vykonanej v okt. a ani som si ju neobjednávala. Som to povinná zaplatiť?

Ďakujem za Vaše odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Ty brďo, tak to je pekná pálka 100 € !

    Skutočne charakterné a ohĺaduplné jednanie MONOPOLU s občanmi.

    VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

    VieraHu
    Tak to je šok ! V máji robili v našom dome odbornú prehliadku plynových rozvodov a spotrebičov v bytoch a ceny boli nasledovné:
    - tlaková skúška na jednej stúpačke 26€
    - odborná prehliadka plynového šporáka - funkčná a tlaková skúška 4€

    Neviem, za čo chcú 100 €, keď na natlakovanú stúpačku zapojí merací prístroj a určitý čas sleduje, či neklesne v nej tlak. Ja by som si žiadala vysvetlenie, za čo 100 €.

    Aladin87 je offline (nepripojený) Aladin87

    Aladin87
    Z pohladu zakaznika:
    "Neviem, za čo chcú 100 €, keď na natlakovanú stúpačku zapojí merací prístroj a určitý čas sleduje, či neklesne v nej tlak. Ja by som si žiadala vysvetlenie, za čo 100 €."

    Z pohladu RT PZ:
    - tak napriklad za to ze sa preveruje ci dane zariadenie je schopne prevadzky.
    Aj v pneuservise zaplatite "len za vymenu" 20€ a nenamietate aby Vam to spravili za 5€ (ved len odskrutkuje a naskrutkuje) a 0 zodpovednost.

    Ak sa vykona RS PZ dany RT podpisom a kladnym vysledkom RS urci ze dane zariadenie je funkcne a schopne prevadzky. Tym ze vyda kladne hodotenie sa zavazuje ze na danom VZ nie je ziadna preukazatelna zavada.
    Cize ak nastane nehoda na PZ a zisti sa ze dany RT ohodnotil zariadenie ze je schpne prevadzky (ale skutocny stav nasvedcoval opaku) nesie zodpovednost.

    A co sa tyka cien:
    Aktualizacna odborna priprava (kazdych 5rokov)...nie je zadarmo.
    Kalibracia daych meracich pristrojov...nie je zadarmo.
    A to uz neratam cas straveny pri sledovani novych noriem.

    Ale ano slovaci zaizivaju "sok" ked vidia ze niekto pride a vsak len skontroluje unik pripadne spravi tlakovu skusku a vyfakturuje 100€.
    Ale za sluzby, kde vidia vysledok zaplatia aj sprepitne...

    VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

    VieraHu
    Robila som revízie VTZ elektro, takže to viem zhodnotiť aj z pohľadu revízneho technika

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    Aladin87 Pozri príspevok
    Z pohladu zakaznika:
    "Neviem, za čo chcú 100 €, keď na natlakovanú stúpačku zapojí merací prístroj a určitý čas sleduje, či neklesne v nej tlak. Ja by som si žiadala vysvetlenie, za čo 100 €."

    Z pohladu RT PZ:
    - tak napriklad za to ze sa preveruje ci dane zariadenie je schopne prevadzky.
    Aj v pneuservise zaplatite "len za vymenu" 20€ a nenamietate aby Vam to spravili za 5€ (ved len odskrutkuje a naskrutkuje) a 0 zodpovednost.

    Ak sa vykona RS PZ dany RT podpisom a kladnym vysledkom RS urci ze dane zariadenie je funkcne a schopne prevadzky. Tym ze vyda kladne hodotenie sa zavazuje ze na danom VZ nie je ziadna preukazatelna zavada.
    Cize ak nastane nehoda na PZ a zisti sa ze dany RT ohodnotil zariadenie ze je schpne prevadzky (ale skutocny stav nasvedcoval opaku) nesie zodpovednost.

    A co sa tyka cien:
    Aktualizacna odborna priprava (kazdych 5rokov)...nie je zadarmo.
    Kalibracia daych meracich pristrojov...nie je zadarmo.
    A to uz neratam cas straveny pri sledovani novych noriem.

    Ale ano slovaci zaizivaju "sok" ked vidia ze niekto pride a vsak len skontroluje unik pripadne spravi tlakovu skusku a vyfakturuje 100€.
    Ale za sluzby, kde vidia vysledok zaplatia aj sprepitne...
    ten technik si môže takto za deň zarobiť minimálne 1600 eur (16 bytov, dve stupačky) a to si roibí lážo-plážo-
    Nenažranosť a bezočivosť- podľa mňa je to dôvod sťažovať sa na obchodnej inšpekcii.

    prosba-poplatok za tlak. skúšku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.