Zavrieť

Porady

hnacky, zaludocne krce

dobry den,
mam silne zaludocne krce, nemozem ani lezat, zacalo ma odrazu boliet aj rameno s ktorym som mal v minulosti problem.
vsetko to zacalo hnackami, bolestivymi hnackami, mam takisto podozrenie na zlatu zilu.
den predtym som naposledy obedoval, v popoludnajsich hodinach som mal trening, kde som pil pitnu vodu, vecer pivo, pretoze som citil potrebu doplnit mineraly.nasledujuce rano som zacal hnackovat, dost bolestivo.vecer som dostal aj teploty,uzil som asi 2tabletky Reasec, a cierne uhlie.vcera uz to zo stolicou na isty cas vyzeralo normalne, rano som ranajkoval suche detske piskoty z ciernym cajom, obedoval ryzu a kuracie maso. neskor som degustoval len ryzove chlebicky a veci dietneho typu, vecer varenu ryzu,cistu.vcera som zacal pit sulinku. som zduty, mam vetry, citim sa jednoducho ako balon, no a tie krce ktore sa dostavili, mi nedovolia spat, musim byt schuleny asi ako embrio.uz je to druhy den, aj ked ubudli hnacky prisli tie krce, nemozem vykonat velku potrebu, maximalne vylucujem plyny.neviete mi prosim vas niekto pomoct?uz som v koncoch, nevladzem ani k doktorke, lebo pri chodzi som skrceny ako keby som mal hrb, bolesti su dost silne ak sa nahodou chcem na posteli vyrovnat.mozte mi poradit co mam dalej robit?co by mi mohlo konecne pomoct?v minulosti som nemal ziadne problemy takehoto typu, som sportovec,ale to s tym asi nema nic spolocne, alebo..?velka vdaka
Usporiadat
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tento nepríjemný zážitok ma postihol pred dvomi rokmi (s výnimkou ramena). Mala som hnačku a hrozné kŕče, už len keď som sa napila minerálky. Najprv som sa to pokúšala liečiť diétou, ale keď to nepomáhalo, manžel ma musel odviezť na chirurgiu, už som nevládala ani chodiť. Dostala som Nospu, a dáke lieky na hnačku, plus ma odporučili na infekčné, kde mi nezistili nič. Celý tento nepríjemný stav trval cca dva týždne, bolo mi zle stále, aj po vypití vody, čaju, nezlepšovalo sa to, až som musela ísť znovu na chirurgiu, lebo som už od vyčerpania organizmu skoro odpadávala. Dostala som infúziu, zrejme s pridaním silnejšieho lieku na hnačku, lebo potom sa stav začal rapídne upravovať.
Odporúčam nečakať a ísť na vyšetrenie.
1 0
mirkoslavko mirkoslavko

mirkoslavko je offline (nepripojený) mirkoslavko

ja mam tie krce od vcerajsieho vecera, tak neviem ako dlho ich este dokazem znasat. no dufam ze dnes k veceru pominu, normalne sa vyspim, a bude sa to zlepsovat. ved svojim sposobom sa to zlepsilo, hnacky som mal len v sobotu, vcera som bol ako balon, vcera vecer zacali krce, teraz ich stale citim no myslim ze su trosku slabsie, alebo som si na nich trochu zvykol. ak sa tento stav nebude zlepsovat tak urychlene zajdem k doktorke
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Deganova Pozri príspevok
Ja by som doporučila kúpeľ žalúdka v harmančeku, už som tu spomínala, ale aby si sa dlho nehrabal - uvariť harmančekový čaj a vlažný vypiť a začať kúpeľ - 10 minút ležať na chrbte, 10 minút na pravom boku,10 na ľavom, 10 minút na bruchu a 10 minút znova na chrbte.Na upkokojenie čaj z medovky popíjať v priebehu dňa.Na hnačku dobre zaberá aj do litra minerálky slabo perlinej pridať lyžičku soli, 4 lyžicky cukru a šťavu z citróna, alebo pomaramča alebo grepu. Popíjať po dúškoch celý deň.
Bez urážky ...

Ale na tie kúpele sa inak nedá ...šak ma trafí ...
Veď mirkoslavko sa pomaly pohnúť nevie a Ty mu kúpeľ radíš ....

Veď on nemá tieto problémy .... http://www.birdz.sk/forum/bolest-poc...4014-tema.html....a myslím si , že ich ani nedostane v dohľadnej dobe...
0 0
mirkoslavko mirkoslavko

mirkoslavko je offline (nepripojený) mirkoslavko

to je pravda, lezanie mi robi problemy, takze dnes sa otestujem koprovym cajom , gastrocynesinom, paragrippom. ostava len dufam ze to zaberie co najskor, nebol by som rad ak by to bolo nieco vaznejsie ,lebo v podstate nieje z coho. ved som vynechal len veceru.
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

buchač Pozri príspevok
Bez urážky ...

Ale na tie kúpele sa inak nedá ...šak ma trafí ...
Veď mirkoslavko sa pomaly pohnúť nevie a Ty mu kúpeľ radíš ....

Veď on nemá tieto problémy .... http://www.birdz.sk/forum/bolest-poc...4014-tema.html....a myslím si , že ich ani nedostane v dohľadnej dobe...
Mám to overené práve na tieto stavy, viem čo je koliková bolesť čriev pri črevnej chrípke a dá sa to realizovať,veď mirkoslavko vie napísať na poradu, aj toto zvládne.Teraz sa zavodní minerálkou, tak ako som písala, je to vlastne infútia v pitnom stave a potom si dá kúpeľ.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dobre teda ....

Celá téma je o ničom , o .....
Na druhej strane mirkoslavko spomenul , že má 21 rokov . Poznám to , prežili sme to , mám staršie dievky , tiež sa hneď v takýchto situáciách hneď vyplašili ...
Dostal názorov , poznatkov požehnane , už sa len podľa toho zariadiť ...

ALE

Môj osobný názor je jasný , spomenul som ho ...

Nech by mi radil hoc kto , čo a ako ...jednoznačne by som už dávno v špitáli bol .
Je jedno , či som z nejakej podhorskej dedinky alebo z Blavy , neriešil by som svoje stavy len nejakými čajíkmi a liekmi od magistry .

Ale inak ??? ...ja nič , veď každý je svojím spôsobom strojcom svojho osudu ...
0 0
armagedon74 armagedon74

armagedon74 je offline (nepripojený) armagedon74

buchač Pozri príspevok
Dobre teda ....

Celá téma je o ničom , o .....
Na druhej strane mirkoslavko spomenul , že má 21 rokov . Poznám to , prežili sme to , mám staršie dievky , tiež sa hneď v takýchto situáciách hneď vyplašili ...
Dostal názorov , poznatkov požehnane , už sa len podľa toho zariadiť ...

ALE

Môj osobný názor je jasný , spomenul som ho ...

Nech by mi radil hoc kto , čo a ako ...jednoznačne by som už dávno v špitáli bol .
Je jedno , či som z nejakej podhorskej dedinky alebo z Blavy , neriešil by som svoje stavy len nejakými čajíkmi a liekmi od magistry .

Ale inak ??? ...ja nič , veď každý je svojím spôsobom strojcom svojho osudu ...
V tomto dávam Buchacovi za pravdu, môže to byť maličkosť a môže to byť aj niečo závažnejšie. Pokiaľ kŕče pretrvávajú viac ako dva dni, tak jednoznačne by so neriskoval a navštívil lekára. Rady ktoré sú tu poskytnuté môžu zmierniť bolesti, ale to neznamená, že môžu aj trvalo pomôcť.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ale to obdobie 2 dní by som predlžila, nakoľko lekári sú zavalený prácou a aj oni povedia sledovať a ked sa to nezlepší, vtedy prísť.

Aspoň môj je taký, ale ja som neutekala s pichnutím do lekára. Až ked som vedela že sama si neporadím a nepomáhajú bežné ludové recepty.
0 0
mirkoslavko mirkoslavko

mirkoslavko je offline (nepripojený) mirkoslavko

krce mam nejakych 14-16hodin. mozem pouzit viaczrnne chlebicky ktore obsahuju psenicnu muku, cukor, drozdie, glukozovy sirup, rastlinny olej a tuk, emulgatory, jedlu sol, raznu muku?nic ine priatelka nenasla,v kosiciach to je vraj velmi caste ochorenie, lekarne maju malo tych liekov, ale usiel sa aj mne ten gatrocynesin a paragarippe.
0 0
mirkoslavko mirkoslavko

mirkoslavko je offline (nepripojený) mirkoslavko

tentokrat pre zmenu ma zacina boliet lavy ramenny klb, ja to vidim na sanitku este dnes
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mirkoslavko Pozri príspevok
tentokrat pre zmenu ma zacina boliet lavy ramenny klb, ja to vidim na sanitku este dnes
No len aby ťa nevysmiali.
Tu máš GAE ambulancie v KE http://www.zzz.sk/?page=hladaj&typ=g...j_mesto=Kosice skús si vybrať niektorú, zavolať aby TI poradili čo máš robiť.

Ešte niečo dodám, vždy sa divím ludom čo pri pichnutí dobehnú do lekára a dajú sa presondovať zhora zdola a v podstate im nič neni. Ja ked nemusím tak nenechám do seba nič pchať.
Naposledy upravil Xanti : 21.06.10 at 12:12
0 0
mirkoslavko mirkoslavko

mirkoslavko je offline (nepripojený) mirkoslavko

gastroenteorolog povedal nech sa dostavim na polikliniku, bohuzial to nieje mozne kedze nedokazem normalne chodit, sanitky su kade tade, ze najblizsie 2hodiny ku mne nedojde nikto, az potom mam volat akusi sluzbu kde pride aj osetrujuci lekar ku mne domov, ale to este hodku a pol musim cakat kym im zacne pracovna doba..ach, to slovensko je rozmanite
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A čo taxík?
0 0
mirkoslavko mirkoslavko

mirkoslavko je offline (nepripojený) mirkoslavko

tak to si radsej pockam
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

mirkoslavko Pozri príspevok
tentokrat pre zmenu ma zacina boliet lavy ramenny klb, ja to vidim na sanitku este dnes
Ak si profesionálny športovec, ako uvádzaš vo svojom profile, potom nerozumiem Tvojmu neprofesionálnemu prístupu k svojmu zdraviu. Rozhodne by som nečakala, čo sa bude diať ďalej - okamžite by som vyhľadala lekársku pomoc. Ak nie je v dosahu odvoz ani taxík, volila by som sanitku. Čaje by som zvolila ako doplnok, a nie riešenie takéhoto akútneho stavu. Nechcem Ťa strašiť, ale čo ak sa Ti napr. nebodaj zauzlili črevá alebo niečo podobné a Ty len čakáš, že to prejde... Alebo máš vo vnútri nejaký zápal, alebo Ti niečo prasklo... Uvedom si, že treba jednoznačne zistiť príčinu Tvojich subjektívnych problémov.Tak veľmi sa bojíš lekárov, že radšej budeš riskovať svoje zdravie? Porada Ti poradí a môže Ťa psychicky podržať, ale nik z nás nemá gastroskop, rontgnen, ultrazvuk či CT...
Vstaň a choď! A keďže máš problém vstať a sám ísť - tak neváhaj a zdvihni telefón... Keď sa vrátiš, ozvi sa nám!
Naposledy upravil Oliwa : 21.06.10 at 14:02
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mirkoslavko Pozri príspevok
gastroenteorolog povedal nech sa dostavim na polikliniku, bohuzial to nieje mozne kedze nedokazem normalne chodit, sanitky su kade tade, ze najblizsie 2hodiny ku mne nedojde nikto, az potom mam volat akusi sluzbu kde pride aj osetrujuci lekar ku mne domov, ale to este hodku a pol musim cakat kym im zacne pracovna doba..ach, to slovensko je rozmanite
...to nie je o tom , že Slovensko je rozmanité ....

Skôr by som začal niečo o neinformovanosti slovače ...v tomto prípade o Tvojej ...

Pracovná doba , o ktorej vravíš ?...veď ani nevieš , o čo ide !!!!

Jedná sa o to , že 16.00 sa ešte len ZAČÍNA pracovná doba na POHOTOVOSTI ...vtedy len príde službukonajúci personál po normálnej šichte / poväčšine / do "práce"...ďalšieho "zamestnania ", ktoré nemôže odmietnúť zo zákona ....

Ozaj , priprav si 2 € za ošetrenie na pohotovosti , pohotovosťou ....po 16.00 sa cvakáááááááá .....

Na záver ...
hnacky, zaludocne krce Dnes
04:15 AM
...už dávno si mohol v kľude byť , lieky by už dávno účinkovali....a nie vypisovať kade tade ....
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Kým som dopísala, vidím, že si sa konečne k niečomu odhodlal a konal. Dávam Ti bod za "užitočné". Nežiješ snáď na samote - nie je nablízku nejaký ochotný sused či kolega-športovec, alebo nemôžeš zavolať svojmu športovému lekárovi, ak ho máš? Keby si napr. krvácal, nebudeš predsa čakať hodinu a pol, kým vykrvácaš. Skús volať 112.
Keď vidím v rovnomennej tel. relácii, ako si rómske mamičky zavolajú 112, lebo sa "nemajú ako dostať do pôrodnice", hoci bolesti ešte nemajú - a sanitka im slúži ako taxík - ide ma rozhodiť.
Naposledy upravil Oliwa : 21.06.10 at 13:36
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mirkoslavko Pozri príspevok
gastroenteorolog povedal nech sa dostavim na polikliniku, bohuzial to nieje mozne kedze nedokazem normalne chodit, sanitky su kade tade, ze najblizsie 2hodiny ku mne nedojde nikto, az potom mam volat akusi sluzbu kde pride aj osetrujuci lekar ku mne domov, ale to este hodku a pol musim cakat kym im zacne pracovna doba..ach, to slovensko je rozmanite
Xanti Pozri príspevok
A čo taxík?
mirkoslavko Pozri príspevok
tak to si radsej pockam
...a toto už fakt nemá chybu ....ty nie si silno , ale bohovo presne ....
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

mirkoslavko Pozri príspevok
krce mam nejakych 14-16hodin. mozem pouzit viaczrnne chlebicky ktore obsahuju psenicnu muku, cukor, drozdie, glukozovy sirup, rastlinny olej a tuk, emulgatory, jedlu sol, raznu muku?nic ine priatelka nenasla,v kosiciach to je vraj velmi caste ochorenie, lekarne maju malo tych liekov, ale usiel sa aj mne ten gatrocynesin a paragarippe.
Chlapče, chlapče, to nemyslíš vážne! To "v calych Košicoch" nepoznáš nikoho, kto by Ťa k tomu lekárovi doviezol - hoc aj na fúriku? Garantujem Ti, že horšie by Ti asi nebolo. A čo tá priateľka - tá tiež žije vo vzduchoprázdne, že nikoho nepozná, nemáte rodičov, známych, priateľov...?

P.S. Nič v zlom, ale dúfam, že si z nás nestrieľaš, keď si to začal písať ráno o 4:15... No nechce sa mi veriť, že by niekto dokázal v stave, aký opisuješ, takto konať - či skôr nekonať...
Naposledy upravil Oliwa : 21.06.10 at 15:33
0 0
mirkoslavko mirkoslavko

mirkoslavko je offline (nepripojený) mirkoslavko

dostal som nospu, nerobim si srandu,len okolnosti boli katastrofalne, jej rodicia mimo republiky, moji tiez, vodicsky nevlastnim, musim s tym na sono, a dostal som nejake lieky, len to neviem precitat. mal som takisto zvyseny tlak, povedal ze to nic nieje, ale ze to mozu byt aj zlcove kamene, no z coho, to neviem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať