Zavrieť

Porady

Problém s chrbticou ako ho poriešiť.

Dobrý deň.Problém s chrbticou,veľa ludí vie o čom hovorím.V EU osem ludí z desiatich uvádza skúsenosť z bolesťou chrbtice.Pomerne veľké množstvo ludí a natíska sa otázka prečo je to tak.Životným štýlom,absenciou pohybu a mnoho ďalších preto.Lekárska veda ponúkne možno nejaké obstreky,infuzie poprípade ako krajné riešenie operatívny zákrok.Možno,že sa mýlim ale spomenuté riešenia mi skôr pripadajú ako riešenie nejakého dôsledku a príčina zostáva neporiešená.S toho dôvodu,aj na internetových stránkach,nájdeme osudy ludí,ktorý po operácii po nejakom čase uvádzajú vrátenie bolesti ešte s väsšou intenzitou.Nezdá sa Vám že v týchto prípadoch nedošlo k odstráneniu príčiny?Uvediem jeden prípad aby som ozrejmil o čom hovorím.Asi pred rokom som sa stretol s mladým mužom asi 35 rokov z Česka s diagnózou útlak spinálneho kanála platničkou L5/S1 po roku PN doporučený operatívny zákrok. Ako poslednú možnosť cca týždeň pred operáciou navštívil fyzioterapeuta ktorý mu uvolnil na krku a na krížovej kosti dlhý chrbtový sval /longisimus/a problém zrelý na operáciu zrazu prestal byť problémom.Mladý muž na operáciu nemusel a normálne sa zapojil do pracovného procesu.Samozrejme,že tento prípad nerieši mnohé aj závažnejšie problémy /napr.pourazové stavy/ ale ako jedna z možností ako si pomôcť napr.akupresúrnou tachnikou,sa spomenuť môže a niekomu možno porieši problém a keby to bol čo i jeden z nás tak stálo za to o tom pohovoriť čo myslíte? S pozdravom Priateľ.
Usporiadat
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Mám problémy s chrbticou a v poslednom čase trpím migrénami. Navštívila som fyzioterapeutku, ktorá mi odblokovala krčnú chrbticu, robila akupuntktúru a bankovanie. Prvý deň som sa cítila ako zbitý pes, ale po dvoch dňoch to prešlo, teraz sa cítim skvele. Taktiež poznám zo svojho okolia množstvo ľudí, ktorí ju navštívili a zdravotné problémy im buď ustúpili, resp. úplne sa stratili. Moja mamka má presne takú istú diagnózu ako ten mladý muž z Čiech. Najlepšie sa cítila po ozónovej terapii. Primárka neurologického oddelenia je odporučila operáciu. Ja osobne taktiež vidím jej poslednú šancu u fyzioterapeutky. Momentálne má obrovské množstvo objednávok, takže ak podstúpili u nej liečbu a bude mať pozitívny výsledok napíšem.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Ludia moji o bolestiach chrbta ani nehovorte. Mam bolesti krizov niekolko rokov. Vraj treba schudnut. 15 kil dole a vystreluje to cez lavu nohu do kolena,trpnutie praveho stehna. Rontgen nic. Ct a magneticka pred trona rokmi ciste. Skusim stastie znova?
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
Ahoj,
dobrá téma - chrbtica. Aj keď, našla som tu už aj pár iných info.

Tiež si myslím, že je to častý problém a snáď nie je človeka, ktorý by občas, často, alebo vždy netrpel nejakou formou bolesti chrbtice.
Páči sa mi, že si spomenul aj "odstránenie príčiny". To je asi hlavný problém mnohých ľudí s mnohými problémami - neliečime príčinu, liečime následok. A stále a hlavne rýchlo, nie je čas !!... je to hrozné a hlavne bludný kruh. Toto si ale málokto vie uvedomiť.
Že, ak ma bolí chrbtica ( tiež nemyslím vážne poúrazové stavy napr.), mal by som sa zamyslieť prečo :
nesprávne sedím, spím, chodím?
mám denne pohyb, aby svaly robili presne to, prečo ich máme?
relaxujem, aby som nezbierala vo svojom vnútri stres?
správne sa stravujem?
mám správnu obuv?

Znie to pre mnohých ako klišé, ale na tom to všetko stojí...a "kriví sa"

Ja som v júni odišla zo zamestnania - sedavého, kde som pribrala počas 4rokov 20 kg a v poslednom čase som ráno vstávala s plačom a bolesťou v nielen v krížovej oblasti chrbtice.
A tak som povedala dosť, vstala som z tej krivej stoličky, od júna denne cvičím, moja strava sa zásadne zmenila, masáže odporúčam, stoličku som prevažne zmenila za fitloptu, matrac v posteli za pevnejší - starám sa o svoj chrbát.
Schudla som 10 kg a chrbtica ma bolí oveľa menej a pracujem na tom, aby spevnela a ešte dlho niesla moje telo.
dá sa to - majme sa viac radi, naše telo si to zaslúži
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
Zaujímavá téma,
"oživme" si ju. Bolesťami - menšími či väčšími - trpíme skoro všetci.
Ako si s nimi viete poradiť ?
Ako sa staráte o túto dôležitú časť ?
Napíšte..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
cabada Pozri príspevok
Zaujímavá téma,
"oživme" si ju. Bolesťami - menšími či väčšími - trpíme skoro všetci.
Ako si s nimi viete poradiť ?
Ako sa staráte o túto dôležitú časť ?
Napíšte..
Ja už to ani neriešim ....

Veď oheň všetko spáli ....poprípade zem vyťahá ...
0 0
karol.za karol.za

karol.za je offline (nepripojený) karol.za

buchač Pozri príspevok
Ja už to ani neriešim ....

Veď oheň všetko spáli ....poprípade zem vyťahá ...
len kým k tomu príde ešte dosti veľa vody vo váhu pretečie
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

cabada Pozri príspevok
Ahoj,
dobrá téma - chrbtica. Aj keď, našla som tu už aj pár iných info.

Tiež si myslím, že je to častý problém a snáď nie je človeka, ktorý by občas, často, alebo vždy netrpel nejakou formou bolesti chrbtice.
Páči sa mi, že si spomenul aj "odstránenie príčiny". To je asi hlavný problém mnohých ľudí s mnohými problémami - neliečime príčinu, liečime následok. A stále a hlavne rýchlo, nie je čas !!... je to hrozné a hlavne bludný kruh. Toto si ale málokto vie uvedomiť.
Že, ak ma bolí chrbtica ( tiež nemyslím vážne poúrazové stavy napr.), mal by som sa zamyslieť prečo :
nesprávne sedím, spím, chodím?
mám denne pohyb, aby svaly robili presne to, prečo ich máme?
relaxujem, aby som nezbierala vo svojom vnútri stres?
správne sa stravujem?
mám správnu obuv?

Znie to pre mnohých ako klišé, ale na tom to všetko stojí...a "kriví sa"

Ja som v júni odišla zo zamestnania - sedavého, kde som pribrala počas 4rokov 20 kg a v poslednom čase som ráno vstávala s plačom a bolesťou v nielen v krížovej oblasti chrbtice.
A tak som povedala dosť, vstala som z tej krivej stoličky, od júna denne cvičím, moja strava sa zásadne zmenila, masáže odporúčam, stoličku som prevažne zmenila za fitloptu, matrac v posteli za pevnejší - starám sa o svoj chrbát.
Schudla som 10 kg a chrbtica ma bolí oveľa menej a pracujem na tom, aby spevnela a ešte dlho niesla moje telo.
dá sa to - majme sa viac radi, naše telo si to zaslúži
Ja si tiez myslim, snazim sa aj podla toho zit, ze kym je cas, treba chrbtove svalstvo posilnovat, aby celu vahu nasho tela neznasala len chrbtica. Treba zacat skor, lebo chrbtica, ked zacne boliet, pohyb bude velmi obmedzeny. Samozrejme treba dbat na prisun vitaminu D ,K, C, B6, B12, vapnika. A na co nedam dopustit, je sedenie na fitlopte aspon 1/2 hodiny denne.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Ja tiež pátram po príčinách rôznych chorôb, okrem iného aj bolestí chrbtice, pretože užívať rôzne oblbováky, ktoré predpíše lekár sa mi nechce. Okrem vhodnej stravy, cvičenia, posilovacích cvikov na chrbticu, hľadám aj duchovné príčiny vzniku chorôb. Mám pocit, že niečo na tom bude, môžete pozrieť napr. aj tu
http://www.jewel.sk/forum/index.php?...12980#msg12980
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
susann2 Pozri príspevok
Ja tiež pátram po príčinách rôznych chorôb, okrem iného aj bolestí chrbtice, pretože užívať rôzne oblbováky, ktoré predpíše lekár sa mi nechce. Okrem vhodnej stravy, cvičenia, posilovacích cvikov na chrbticu, hľadám aj duchovné príčiny vzniku chorôb. Mám pocit, že niečo na tom bude, môžete pozrieť napr. aj tu
http://www.jewel.sk/forum/index.php?...12980#msg12980
Tak napríklad ja ...

Tiež to bola " duchovná príčina " vzniku mojich problémov s chrbticou a krížami ...

Spočínala v duchovnom rozhodnutí veliteľstva MO a poslali nás na týždeň na zimné cvičenie do snehu na Doupov ...
Hm , ako záklaďáci sme si toto duchovno pekne na snehu , v mraze a vetre užili ......potom odležali ...dodnes spomínam , po väčšom zaťažení ...
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

buchač Pozri príspevok
Tak napríklad ja ...

Tiež to bola " duchovná príčina " vzniku mojich problémov s chrbticou a krížami ...

Spočínala v duchovnom rozhodnutí veliteľstva MO a poslali nás na týždeň na zimné cvičenie do snehu na Doupov ...
Hm , ako záklaďáci sme si toto duchovno pekne na snehu , v mraze a vetre užili ......potom odležali ...dodnes spomínam , po väčšom zaťažení ...
To , ale môžeš byť spokojný, pretože vieš od čoho to máš, nemusíš po ničom pátrať, na rozdiel odo mňa.
Zistiť príčiny ochorení je veľmi dôležité, pretože ak ich viem, môžem ich odstraňovať, ak nie, tak sa musím spoľahnúť len na lekárov a farmaceutický priemysel.
0 0
ivkakohler ivkakohler

ivkakohler je offline (nepripojený) ivkakohler

Na problém s chrbticou, mám úžasný liek pre káždeho ALOE VERA GéL Freedom, od firmy LR...ak máte záujem o viac info, kontaktujte ma...máme úžasne výsledky, a úľava sa dostaví celkom rýchlo...takže ak je medzi Vami ten, ktorý skutočne chce riešiť tú nepríjemnú bolesť...tak som tu pre Vás...IVKA
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Ok, nerada o tom hovorim, ale priznam sa, snad to niekomu pomoze...
Ked som mala 26 rokov, /v tom case som byvala v Izraeli/, zacala ma boliet noha, najprv som to pripisovala svalovke, ale po tyzdni to uz zacalo byt podozrivo bolestive. Po niekolkych vysetreniach mi zistili, ze prave medzi L5 a S1 mam prasknutu platnicku. Pol roka som sa to snazila riesit vsetkym moznym, len pod noz sa mi ist nechcelo. Tak som pol roka sotva chodila, bolesti boli priserne. Injekcie, koktaily, fyzioterapia, nic nepomahalo. Zostala som do slova na "drogach", dali mi napokon to najsilnejsie od bolesti co mi mohli dat. Ked som chodila na injekcie v cakarni som od bolesti lezala na dlazke, pretoze inak sa nedalo. Boli obdobia, ked manzel bol v praci, ja som nedokazala dojst ani do kuchyne, tak som bola cely den hladna, az kym sa nevratil.
Potom som si povedala dost, obratila som sa na sukromneho chirurga a on mi vybavil operaciu do 2 dni. Mala stat cca 2000 EUR z vlastneho vrecka. No po prvom stretnuti som mala zly pocit z toho vsetkeho, a to poznate, ked zena ma pocity... operaciu som zrusila a dobre som urobila. Ten doktor len na zaklade CTcka by urobil operacii puknutej platnicy a nebolo by mi to pomohlo. Uz som sa videla, na invalidnom voziku, bez deti a myslela som si, ze ani manzel dlho nevydrzi pri "kryplovi".
Nas rodinny lekar mi zohnal ineho doktora a toho dnes volam "mojim anjelom". Vola sa doktor Caspy, starsi pan. Ten ma poslal na zlozitejsie vysetrenia. Diskologia, myslim ze sa volalo jedno vysetrenie. To bolo take bolestive, ze moj 55 rocny sused im jednoducho usiel zo stola s podobnym pripadom. Tymto vysetrenim sa zistilo, ze disk je patologny, mrtvy a treba ho vymenit. Rozhodovalo o tom 15 lekarov ci vobec treba vykonat operaciu, napokon sa zhodli, ze ano. Tu operaciu vykonaval moj "anjel". Dva dni po operacii som uz stala na vlastnych. Ked mi po tyzdni vyberali "spinky" nie stichy, prisiel sa na mna pozriet. Opytala som sa ho, ci ho mozem objat, bola som stastna, ze mozem opat chodit.
Takze platnicku mi vybrali a namiesto nej mam jednu titanovu. Manzel sa mi smeje, ze som terminator, ze mozem letiet do vesmiru ale najvacsiu radost nam robi to, ze som v poriadku. Ak si davam pozor nemam ani bolesti. Uz mam akosi v hlave zakodovane cinnosti, ktorym sa mam vyhybat. Na prvy ani druhy pohlad by mi nikto neveril. Do roka som otehotnela a teraz mam nadhernu slecnu, ktora sa vola Shay, z hebrejciny "Dar".
Naposledy upravil ajale : 24.11.09 at 15:49
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Este rada pre trpiacich:
1. Lahnite si na bok, medzi nohy vlozte vankus a pokrcte nohy smerom do zadu, nie dopredu ako to vacsina z nas robi. Je to menej pohodlne, ale da sa na to zvyknut. Pri tejto polohe date aspon v noci oddychnut chrbtici a nervom na nej. Nebudu musiet byt napnute.
2. Rychla pomoc od bolesti je aj lahnut si na rovnu zem, na chrbat a vystriet sa. Aspon mne to zmiernovalo bolesti i ked sa tak dlho vydrzat nedalo.
3. Investujte do dobreho matracu, oplati sa, to su dobre investovane peniaze, len musite najst ten spravny matrac.
4. Pohyb, chodza, cviky na chrbat podla miesta, kde sa bolest nachadza. Ale neprehanat.
5. partner/ka nech vam masiruje centimeter po centimetri chrbticu, staci jednym prstom, ked narazi na bod, ktory vas boli odlisne a viac, treba miesto aspon 5 minut masirovat, opat staci jednym prstom alebo dvomi. Pokracovat v hladani dalsieho bodu a opakovat masaz. Na chrbte si najdete 3-4 take body. Ak to spravne urobite, efekt bude lepsi ako masaz celeho chrbta.
Naposledy upravil ajale : 24.11.09 at 16:18
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
ivkakohler Pozri príspevok
Na problém s chrbticou, mám úžasný liek pre káždeho ALOE VERA GéL Freedom, od firmy LR...ak máte záujem o viac info, kontaktujte ma...máme úžasne výsledky, a úľava sa dostaví celkom rýchlo...takže ak je medzi Vami ten, ktorý skutočne chce riešiť tú nepríjemnú bolesť...tak som tu pre Vás...IVKA
si dílerka? robíš si reklamu. ako tak pozerám na tie tvoje 4 príspevky...
0 0
ivkakohler ivkakohler

ivkakohler je offline (nepripojený) ivkakohler

nie som dílerka ale mám to odskúšané, ale vďaka inej dílerke som dnes ešte tu...na takéto príspevky ako tu bolo mne adresované ja nie som zvedavá, ak ťa to nezaujalo, tak si nechaj svoj názor pre seba...a nenič iným ľuďom nádej...ďakujem
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
ivkakohler Pozri príspevok
nie som dílerka ale mám to odskúšané, ale vďaka inej dílerke som dnes ešte tu...na takéto príspevky ako tu bolo mne adresované ja nie som zvedavá, ak ťa to nezaujalo, tak si nechaj svoj názor pre seba...a nenič iným ľuďom nádej...ďakujem
Niet jej co zazlievat, mala som ten isty nazor, ked som si precitala tvoj prispevok.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

ivkakohler Pozri príspevok
Na problém s chrbticou, mám úžasný liek pre káždeho ALOE VERA GéL Freedom, od firmy LR...ak máte záujem o viac info, kontaktujte ma...máme úžasne výsledky, a úľava sa dostaví celkom rýchlo...takže ak je medzi Vami ten, ktorý skutočne chce riešiť tú nepríjemnú bolesť...tak som tu pre Vás...IVKA
Prečo niekto do každej témy musí pchať svoju dílerskú reklamu .
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

[QUOTE=ajale;1217428]Este rada pre trpiacich:

3. Investujte do dobreho matracu, oplati sa, to su dobre investovane peniaze, len musite najst ten spravny matrac.

ajale, vieš aj poradiť ako sa dá nájsť ten správny matrac? Neviem si predstaviť, akým smerom sa pohnúť. Ideálne by bolo, keby človek mohol matrac doma vyskúšať týždeň dva a potom sa rozhodnúť. To ale u nás asi pri matracoch nejde. Akým kľúčom si vyberala? Ďakujem.-
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

mareko Pozri príspevok
Prečo niekto do každej témy musí pchať svoju dílerskú reklamu .
Ked to má niekto odskúšané, ja v tom nevidím problém, ved je tu snaha pomôcť trpiacim, kto nemá záujem, tak nech na to nereaguje. Skôr mi vadia príspevky od veci. Ked niečo hľadám, aby som nemusela zadávať novú tému, zistím, že daná téma má 20 a viac strán a z toho 1/2 nič nehovoriacich, nič neriešiacich.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať