Zavrieť

Porady

Naklíčená šošovica

Ahojte,
naklicila som si okrem ineho aj sosovicu. Teraz mam dilemu, co, okrem salatu, mozem z nej pripravit. Mate nejaky receptik? Tesim sa na Vase tipy a napady.
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Niekde som sa dočítala, že je vhodné naklíčené zrná 1-2 min. povariť aby sa zneškodlnili prípadné baktérie na povrchu zrna. Môžeš najprv v osolenej vode povariť bobkový list, prípadne aj celé čierne korenie a až tak vhodiť šošovicu. Do povarenej pridať olivový olej a 1-2 strúčiky cesnaku. Tiež si môžeš z nej urobiť pomazánku na hrianky alebo zmiešať s cestovinami s pridaním zeleniny a strúhaného syra a pod. Už ma nič viac nenapadá.

Ešte som sa vrátila. Viem si predstaviť aj kombináciu šošovica + granatierskeho pochodu alebo zemiaky s cibuľkou + šošovica. Do rizota by sa myslím tiež hodila, tiež rizota zo slovenskej ryže alebo tarhoňa + hrášok + šošovica, alebo zemiaky + kyslá kapusta + šošovica, ..... atd.
Naposledy upravil Marína : 26.06.10 at 23:17
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Dakujem ti za dobre typy. Robila som zeleninove rizoto a nakoniec do hotoveho som zamiesala naklicenu sosovicu, mnam, bolo to fakt dobre.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

To ma teší.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Aj ja si myslím, že naj sú klíčky surové, resp. zamiešané do hotového jedla. Máte niekto skúsenosť s takouto nakličovacou miskou?
1 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

wegamizi Pozri príspevok
Ahojte,
naklicila som si okrem ineho aj sosovicu. Teraz mam dilemu, co, okrem salatu, mozem z nej pripravit. Mate nejaky receptik? Tesim sa na Vase tipy a napady.
Tiež mi klíči šošovica. Používam "drobnozrnú". Rýchlo naklíči, má príjemnú chuť a dobre sa chrúme. S klíčkami tepelne neupravujem. Receptík, napríklad cestovina s naklíčenou šošovicou. Pridať pokrájané paradajky, papriku, uhorku, trochu cibule, dochutiť olivovým olejom,osoliť morskou soľou, z byliniek čerstvé oregano, tymiam. Podávať môžeš aj na studeno.
2 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Aj ja si myslím, že naj sú klíčky surové, resp. zamiešané do hotového jedla. Máte niekto skúsenosť s takouto nakličovacou miskou?
S takouto miskou na klíčenie mám iba tie najlepšie skúsenosti. Najprv opláchnuté zrná - akékoľvek- nechám v plnej miske, zaliate vodou 24 hodín nabobtnať, potom ich prepláchnem a dám do dierkovanej misky. Misky poukladám tak, že na plnú položím dierkovanú a zakryjem ju vrchnákom. Prebytočná voda odkvapká do plnej a zároveň udržuje stálu vlhkosť. Celé to prepláchnem 2x do dňa a v po 2-3 dňoch mám asi 1-1,5 cm klíčky, ktoré konzumujeme. Tie sú najlepšie. Klíčenie semien je rýchlejšie v jarnom období. Najlepšie mungo fazuľa, šošovica, cícer, suchý hrach, pšenica potravinárska a pod.
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

KATA50 Pozri príspevok
S takouto miskou na klíčenie mám iba tie najlepšie skúsenosti. Najprv opláchnuté zrná - akékoľvek- nechám v plnej miske, zaliate vodou 24 hodín nabobtnať, potom ich prepláchnem a dám do dierkovanej misky. Misky poukladám tak, že na plnú položím dierkovanú a zakryjem ju vrchnákom. Prebytočná voda odkvapká do plnej a zároveň udržuje stálu vlhkosť. Celé to prepláchnem 2x do dňa a v po 2-3 dňoch mám asi 1-1,5 cm klíčky, ktoré konzumujeme. Tie sú najlepšie. Klíčenie semien je rýchlejšie v jarnom období. Najlepšie mungo fazuľa, šošovica, cícer, suchý hrach, pšenica potravinárska a pod.
Katka, ďakujem za komentár, chcem misku kúpiť, no váhala som, nefunkčné veci kupovať nechcem. Idem si ju objednať.
1 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Smelo si ju objednaj. Určite nebudeš jesť klíčky každý deň, ale keď si ich pripravíš, tak kvalitne. Klíčky nenechaj prerásť nad 2-2,5 cm. Potom sú horké. Veľa radosti pri klíčkovaní.
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
A ešte ku miske. Máš tam dve dierkované časti. To preto, aby si mohla naklíčiť aj väčšie množstvo, alebo naraz dva druhy klíčkov. Ak sa ti miska zvnútra zafarbí napr. od šošovice - to nič to len príroda...
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Aj ja si myslím, že naj sú klíčky surové, resp. zamiešané do hotového jedla. Máte niekto skúsenosť s takouto nakličovacou miskou?
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Katka, ďakujem za komentár, chcem misku kúpiť, no váhala som, nefunkčné veci kupovať nechcem. Idem si ju objednať.
smola, zaujalo ma to, tiež si chcem objednať a fúúha, je vypredaná.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Po dlhšom hľadaní našla som, tu by ju mohli mať www.mojavitalita.sk, pozri v nakličovadlách.
2 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Aj ja si myslím, že naj sú klíčky surové, resp. zamiešané do hotového jedla. Máte niekto skúsenosť s takouto nakličovacou miskou?

ano používam, super ale len na veľké zrná - pšenica, raž, sója, šošovica.
Na malé ako horčica a pod sa nehodí, je s tým dosť problém - zapcháva sa-
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Šoľovicová nátierka. Klíčky, k tomu nasekané sušené slivky, ochutiť a olej. Bez ochutenia sme to mali aj v receptoch pre batoľatá - a chutila super. Môže sa zapiť anízovým čajíkom, aby neboli problémy, ale u nás nikdy neboli.
2 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Už klíčite??? Teraz krásne rastú klíčky. Veľmi rýchlo-za pár hodín po nabobtnaní. Zohnali ste nakličovaciu misku ?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

áno, zohnala som, klíčim úspešne a chutne ... Cez sviatky bola veru malá pauza, ale díky za pripomenutie, už aj idem namočiť cícer, ten som ešte neklíčila. Mám odskúšané mungo, šošovicu a adzuki. Chutí mi aj len na maslovom celozrnnom chlebíku, ale aj do šalátov a na zemiaky som dávala.
1 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Cícer bude klíčiť trochu dlhšie, ale nevadí. Môžeš aj obyčajný suchý žltý hrach. Naozaj na obyčajnom chlebíku, chutia klíčky najlepšie. Je to oveľa lepšie , ako tie "paradajky" čo už ani nevoňajú. Ja klíčky v žiadnom prípade neupravujem tepelne. Som rada, že si zohnala misku. ;-)
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nakličovanie sa nevydarilo, napriek preplachovaniu ľanové semiačka začali nepríjemne páchnuť, alebo som možno príliš "fajnová". Skrátka - po troch dňoch som ich vyhodila.
Dala som si teraz do vody 3 lyžice slnečnicových semiačok
a osobitne 3 lyžice tekvice - ale tá je neošúpaná, dá sa tak?
prešla som z tejto témy, lebo tam som mimo
http://www.porada.sk/1830498-post27.html
a inú vhodnejšiu tému som nenašla.
Po 12 hodinách by som ich mala rozložiť na tácku a pootm zasa pravidelne preplachovať. To zn. že z tej tácky ich preložím do pohára, prepláchnem, scedím a zasa položím na tácku?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

nemusíš rozkladať na tácku, môžeš nechať v pohári, resp. v PET fľaši, ktorú zospodu predierkuješ, zvrchu zrežeš, aby si mohla semienka preplachovať. .. polož na tanierik, misku, aby prebytočná voda stiekla... a hlavne nie na svetlo ....no neviem, či Ti vyklíči tekvica v šupke, daj vedieť...ja klíčim vždy len max 1 PL semien, dosť naberie na objeme a konzumujem sama,.. ale je vás asi viac, že? .. ľanové po troch dňoch Ti už asi hnili, dobre si spravila že si ich vyhodila
doplním:
na fľašu si potom daj na vrch obrúsok alebo nejaké priedušné plátenko, aby dýchali
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

ak by si chcela tú misku ešte, u nás už ju majú v Zelenom obchodíku
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
super - to prekladanie z tacky do džbánu a nazad bolo pracné, tiež som to prehnala s množstvom.
Ak nakličovanie budem riešiť po troškách, nebude to také namáhavé a tých PET fliaš mám neúrekom pri momentálnych horúčavách, tak to vyskúšam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať