Zavrieť

Porady

Ako presvedčiť ľudí na predaj strechy bytového domu?

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať ako presvedčiť ľudí na odpredaj strechy bytového domu. Máme tehlový dom s 27 bytov. jednotkami. Vo fonde opráv nemáme takmer nič, lebo sme teraz montovali termostatické ventily a do fondu opráv platíme 27 centov na m2. V bytovom dome býva 90% dôchodcov a s navýšením do fondu opráv nechcú ani počuť a o predaji strechy nesúhlasia asi 8 bytov. Som rád že sa mi podarilo presadiť aspoň vyregulovanie čo tiež nechceli že na čo. Každému som poslal list o výhodách a nevýhodách predaja strechy. No oni akoby nevideli nepočuli, pritom naša strechy melie z posledného a na jej opravu ide ročne asi 150€. Robiť predsedu v tomto bytovom dome je za trest a nikto to nechce robiť a ľutujem že som sa na to dal ale záleží mi na tomto dome a chcel by som ho zveladiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

    jozka56
    Myslím, že svojim listom si dostatočne majiteľom bytov zdôvodnil výhody nadstavby na Vašom dome. Nakoľko sú to starší ľudia, tak u nich sa každá zmena ťažšie presadzuje, treba neustále argumentovať a presviedčať, inak to asi nepôjde.
    Aj my sme na našej bytovke chceli nadstavovať, ale náš investor chcel stavať dve podlažia, čo obecný úrad neschválil. Preto sme museli nájsť iné riešenie na obnovu strechy, dali sme ju zatepliť, ale finančné prostriedky sme čerpali z úveru.
    Naposledy upravil jozka56 : 06.07.10 at 21:22

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Je to veľmi ťažké - treba byť vytrvalý - ja to riešim v dome už tretí rok, teraz to dúfam vyjde. Strecha začala tiecť intenzívne, dom potrebuje ďalšie opravy . Na počudovanie starší ľudia chápu o čo ide a su nadšení, aj keď vedia že ich čaká ruch a buchot, ale potom sa urobí veľa inej práce a dom bude vyzerať pekne.
    Tak držím palce a aj sebe , aby nám to vyšlo a ľudia pochopili...

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Asi nejde o predaj strechy, ale o nadstavbu domu. Tam môže byť probém aj iný, napr, statika domu. Poznám veľmi podobný prípad, kde to ani statik neodporučil.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Strechu, alebo priestor pod strechou nad bytom pod strechou?

    Ono to nie je med lízať.

    Až sa zosype, môžno ich to presvedčí!

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Ak chcem niekoho presvedcit aby mi predal to co chcem ja kupit a on mi to nechce predat, je jedina moznost ako ho motivovat a to je navysit ponukanu cenu. Ak mate kupca mozete hovorit v dome o konkretnej cene pre kazdy z bytov na m2. Od toho sa odvinie moznost ponuknut pozastavenie uhrady poplatku do fondu oprav na par mesiacov az par rokov podla atraktivnosti miesta pre nadstavbu. Ak ani toto nepresvedci dochodcu tak je to skupinka hlasajuca ,, nam to tak uz staci a po nas potopa,,
    Naposledy upravil felix1 : 14.07.10 at 21:01

    Ako presvedčiť ľudí na predaj strechy bytového domu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.