Zavrieť

Porady

Bezmliečna diéta

Dobrý deň
Pred týždňom mi zistili veľmi silnú alergiu na kravské mlieko, takže musím zmeniť svoj jedálniček od základov. Chcela by som sa spýtať niekoho, s takou istou diagnózou, aby mi poradil, aké výrobky môžem - keksy a podobne. Mlieko a mleične jogurty som vyradila úplne.
Mlieko som nahradila sójovým. Len by ma zaujímali tie sladkosti
Vopred veľmi pekne ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

taiko Pozri príspevok
Toto znie ako inspiracia na podnikanie .
Myslíš organizovanie zájazdov, alebo výrobu čokolády ?
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Len tak na okraj. Kupujem bezlaktózové mlieko a ešte som nedostala lacnejšie ako za 1,40 €.
Minulý týždeň mi známa doniesla z Rakúska za 0,80 € za liter. Tak, že ak kúpim celý karton, tak sa to celkom oplatí.
Na 12 litroch ušetríte 7 €
Musím pozrieť čo stoja iné bezlaktózové výrobky.
Má niekto skúsenosti s cenami bezlakt., bezmliečnych, bezlepkových vyrobkov u susedov v Rakúsku, Maďarsku, Polsku, Česku?
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

mamka Danka Pozri príspevok
Len tak na okraj. Kupujem bezlaktózové mlieko a ešte som nedostala lacnejšie ako za 1,40 €.
Minulý týždeň mi známa doniesla z Rakúska za 0,80 € za liter. Tak, že ak kúpim celý karton, tak sa to celkom oplatí.
Na 12 litroch ušetríte 7 €
Musím pozrieť čo stoja iné bezlaktózové výrobky.
Má niekto skúsenosti s cenami bezlakt., bezmliečnych, bezlepkových vyrobkov u susedov v Rakúsku, Maďarsku, Polsku, Česku?
Mlieko riesim Laktazanom, staci nakvapkat 5 kvapiek do 1 l mlieka a ponechat 24 hod. v chladnicke. Dostat v lekarni.
http://www.laktazan.com/?c=s&i=co_je...a_na_laktozu_1
Naposledy upravil tina1 : 14.12.10 at 13:58
1 0
skorica23 skorica23

skorica23 je offline (nepripojený) skorica23

manzel je intolerantný na laktozu- naposledy sa mu stav zhorsil, nafukovalo ho a pritom nejedol nic s laktozou (dava si na to velky pozor)- nakoniec som sa pozrela na zlozenie zavaranych oliv(ktore jedol vo velkom mnozstve) a nasla som, ze obsahuju kyselinu mliecnu. hladala som na internete, niekde pisu, ze je to derivat, ktoremu sa maju intolerantici vyhybat, inde ze nie. v kazdom pripade ich konzumaciu vynechal a zrazu masivne nafukovanie prestalo. neviete niekto, ako je to s tou kyselinou mliecnou (E270)? dakujem
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

skorica23 Pozri príspevok
manzel je intolerantný na laktozu- naposledy sa mu stav zhorsil, nafukovalo ho a pritom nejedol nic s laktozou (dava si na to velky pozor)- nakoniec som sa pozrela na zlozenie zavaranych oliv(ktore jedol vo velkom mnozstve) a nasla som, ze obsahuju kyselinu mliecnu. hladala som na internete, niekde pisu, ze je to derivat, ktoremu sa maju intolerantici vyhybat, inde ze nie. v kazdom pripade ich konzumaciu vynechal a zrazu masivne nafukovanie prestalo. neviete niekto, ako je to s tou kyselinou mliecnou (E270)? dakujem
Zavolaj do nejakej mliekarne, vypýtaj si hlavného technológa, alebo vedúcu laboratória a spýtaj sa na kyselinu mliečnu, mliečny tuk, jogurtovú kultúru a daj nám vedieť.
Ja som tam už raz volala a dobre mi poradili (vid.predchádzajúce príspevky) teraz skús ty.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Malinová zmrzlina z banánov bez mlieka, tuku a cukru pre alergikov:

2 väčšie banány nakrájame na kolieska a dáme na tácke zmraziť do mrazničky.
Zmrazené banány rozmixujeme s dvomi hrsťami malín alebo iného ovocia na krém.
Hotový krém dáme do misiek a ozdobíme so zbytkom čerstvých malín a podávame.

(z časopisu Záhradkář, 7/2011)
1 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
korela Pozri príspevok
Detto, čo je kyselina mliečna napr. v kyslej kvasenej kapuste?
kyselina mliečna nemá nič spoločné s mliekom, takže kyslá kapusta je ok.
1 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

damati Pozri príspevok
kyselina mliečna nemá nič spoločné s mliekom, takže kyslá kapusta je ok.
Kyselina mliecna je produkt latkovej vymeny bakterii mliecneho kvasenia, ku ktoremu dochadza v kyslych mliecnych vyrobkoch, v kyslej kapuste, v kysnutom ceste a v klobasach, salamach. Aj nase telo moze vytvarat mliecnu kyselinu.

Ale, aj ked v slove kyselina mliecna je mlieko: bakterie mliecnej kyseliny nemaju nic spolocne s intoleranciou laktozy a alergiou na mlieko.
1 0
AbserryAntine AbserryAntine

AbserryAntine je offline (nepripojený) AbserryAntine

Man
kúpiť on - line zithromax 250mg Pfizer zithromax


buy azithromycin in usa without a prescription - where to buy zithromax 250mg
0 0
KelsWoorodyer KelsWoorodyer

KelsWoorodyer je offline (nepripojený) KelsWoorodyer

Man
Dobrý deň!
Veľmi zaujímavé meno forum www.porada.sk

Je mi ľúto , že som zasahovať , ale nemohli dať trochu viac informácií.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Ja som začala používať v kuchyni makový olej lisovaný za studena. Má výbornú jemnú makovú chuť. Napr. namiesto masla. Hlavne na poliatie dezertov, polenty (polenta, škorica, mak. olej, datlový sirup, pár vo vode asi 4 hod. namočených datlí,niekedy stačí voda z datlí, prejde do nej cukor z nich), ryže. Rovnako sa môžu použiť sultánky. Na ghee si netrúfame, napriek tomu, že ho máme doma.
1 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Delikátny kakaový puding
3 banány
1 avokádo
1 PL kvalitného kakaa (alebo podľa vlastnej chute)
Všetko spolu zmixovať.
(Recept z lifefood.cz)
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
no skusim aj ja pridat svoju trosku do mlyna. Kyselina mliecna sa naozaj nachadza v mnohych potravinachV niektorych sa nachadza prirodzene a do niektorych je pridavana pri vyrobnom procese (pouzitie fermentacia). A prave pridavana kyselina mliecna moze byt kamenom urazu. Moze sa totiz vyrabat, ci ziskavat z roznych potravin a mimo ineho aj z mlieka (jeho fermentaciou). A ako laik si viem predstavit, ze takato kyselina mliecna moze este stale obsahovat laktozu, tak ako mozu laktozu obsahovat aj zakysane mliecne vyrobky. No a ked je takato kyselina mliecna pouzita pri vyrobe potraviny, ktoru zje niekto so silnou intoleranciou na laktozu, tak.....
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ked citam tieto prispevky,tak sa len za hlavu chytam,kolko ludi ma rozne alergie.aspon toto sa nas chvalabohu absolutne netyka...drzim vam vsetkym palce.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Nakoľko je téma obľúbeným cieľom nejakého spamera, či spamovacieho robota, uzatváram ju, aby nemohli do nej pridávať príspevky. Ak niekto bude potrebovať pridať príspevok, stačí mi to nahlásiť a tému otvorím.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať