Zavrieť

Porady

Naj RECEPTY mňami mňam

Cesnaková krémová polievka:

Jednoduchá polievka starých mám:
Potrebujeme:
- strúčiky cesnaku podľa chuti (kto ako má rád silu cesnaku)
- maslo
- 0,5l vody + 0,5l mlieka
- bujón aký chcete
- sol, vegeta
- olej+múka na zásmažku

Postup:
Na masle osmažíme prepasírovaný cesnak. Keď trošku chytí farbu pridáme vodu, mlieko a bujón. Privedieme do varu. Počas toho ako nám bude pomaličky vrieť si pripravíme zásmažku (do malého hrnčeka dáme olej a múku a na miernom ohni necháme múku speniť, zmení aj farbu na hnedkastú) Zásmažku necháme chvíľu vychladnúť a za stáleho miešania vlejeme do polievky. Prevaríme pričom by nám mala zhustnúť. Ak sa Vám zdá stále riedka nebojte sa zásmažky pridať aj druhý krát. Na samý koniec pridáme soľ a vegetu podľa chuti.
V prípade, že sa Vám zhrčkavie nevešajte hlavu, aj mne sa to stale neraz, stačí vziať sitko a prepasírovať, polievka je ešte lepšia, jemnejšia.


Prajem dobrú chuť.
Usporiadat
CherryAnn CherryAnn

CherryAnn je offline (nepripojený) CherryAnn

Erzet, ja som to robila normálne v tortovej forme, okrúhlej, teflónovej - s dnom, na to dáš korpus a naleješ na korpus ten zvyšok, čo má stuhnúť. Vykrajovačmi tiež neviem, čo chcel básnik povedať, ja som to normálne rozkrájala ako tortu Ak sa pozrieš na tú stránku a výjdeš o jednu podstránku vyššie, kde sú ostatné recepty, nájdeš tam pri názve dezertu aj obrázok, bohužiaľ iba maličký.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať