Zavrieť

Porady

Fakturacia do EU, tovar zostava v SR

Dobry den,
potrebovala by som poradit ohladom fakturacie pre cesku firmu-neplatca DPH. Fakturujeme dodavku a montaz parkiet -budova je na Slovensku. Fakturujem to bez DPH kedze sa jedna o tovar, kt. nie je pevne zabudovany do stavby a odberatel je z CR a nie je platcom DPH? Alebo zeby s DPH??? Uz mam v tom zmatok ( Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzanaIII. je offline (nepripojený) zuzanaIII.

    zuzanaIII.
    Ja si myslim, že ste vykonali službu, ktorá sa vzťahuje na nehnuteľnosť a preto by som použila §16 ods. 1 - takže by som to fakturovala s DPH. Tam sa neposudzuje kto je odberateľom služby, ale kde sa nehnuteľnosť nachádza.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Miesto dodania služby je na Slovensku - fa s DPH ako píše zuzanaIII.
    Aj tovar zostal na Slovensku - § 17 ost. 1) - fa s DPH.

    m.lujza je offline (nepripojený) m.lujza

    účtovník - živnostník pre podnikateľov a obchodné spoločnosti ...viac m.lujza
    Ahojte, pokúšam sa zistiť, či sa jedná o službu vzťahujúcu sa na nehnuteľnosť:

    Ide o vykonanie opravy poruchy na vzdušnom elektrickom vedení a rozvádzači, ktoré sú súčasťou zariadenia staveniska firmy SK umiestnenom na Slovensku. To vzdušné vedenie a rozvádzač slúžia na zabezpečenie dodávky elektriny na stavbe. Sú tam postavené do zeme, ale nie sú zo zemou spojené betónovým základmi. Po dokončení stavby sa toto vedenie a rozvádzač odstránia.

    Službu objednala česká firma CZ (pretože jej pracovník poruchu na vedení spôsobil) u slovenskej firmy F.

    Bude firma F fakturovať opravu firme CZ v tomto prípade ako službu podľa § 16 ods. 1 zákona o DPH, teda s DPH?
    Katarína Cigánová
    Podľa poradcu - výklad zákona o DPH hovorí k §16 ods 1 toto :
    Služby , ktoré sa viažu k nehnuteľnosti sa zdaňujú v tom štáte , kde sa nehnutelnost nachádza. Medzi tieto služby patrí najmä nájom nehnuteľnosti , ubytovacie služby , služby zamerané na prípravu a koordináciu stavebných prác , služby architektov , realitných maklérov , znalcov , stavebného dozoru a taktiež služby , ktoré bezprostredne súvisia s využitím pozemku . - toľko citát .
    Takže priklánam sa k názoru , že v tvojom prípade je to služba podla §16 odst. 1 .

    m.lujza je offline (nepripojený) m.lujza

    účtovník - živnostník pre podnikateľov a obchodné spoločnosti ...viac m.lujza
    dakujem za radu

    Fakturacia do EU, tovar zostava v SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.