Zavrieť

Porady

Čierny odber internetu

Niekto sa mi pravdepodobne napichol na internet a prečerpal mi limit, takže mi došla dosť veľká faktúra. Neviete niekto či sa dá nejako zistiť ten čierny odberateľ, pripadne čo ďalej? Mam mobilný int. od Orang a mal som asi zapnuté vifi na notebooku... Heslo na nete som mal len základné 4x0 a cez softvér ktorý mi dodali s internetom som si ho nevedel zmeniť...
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    pliso Pozri príspevok
    Niekto sa mi pravdepodobne napichol na internet a prečerpal mi limit, takže mi došla dosť veľká faktúra. Neviete niekto či sa dá nejako zistiť ten čierny odberateľ, pripadne čo ďalej? Mam mobilný int. od Orang a mal som asi zapnuté vifi na notebooku... Heslo na nete som mal len základné 4x0 a cez softvér ktorý mi dodali s internetom som si ho nevedel zmeniť...
    Ďakujem
    Mne sa to stalo minulý mesiac, že prišla faktúra za mobilný internet s prečerpaním 90 MB dát a 50 € účtom navyše. Pretože viem, ako sa pripájam mobilom do internetu, nezdala sa mi táto skutočnosť, neváhal som a volal som operátorovi na 595. Najprv kopec výhovoriek, že si mám vyžiadať podrobný rozpis a bla, bla, asi na tretie zavolanie mi to slečna operátorka začala zisťovať, kde už v prvý deň (!) nového paušálu mi Orange účtoval asi 0,5 € za prenesené dáta. To znamená, že v prvý deň som mal prečerpaných 1000 MB dát (?), že mi bolo niečo takéto účtované..... Takže išla mailová reklamácia a do dvoch týždňov si Orange priznal chybu.

    tibor. je offline (nepripojený) tibor.

    tibor.
    ked si myslis ze niekto odoberal internet internet cez tvoje wifi na notebooku tak to mas super notebook... teda aspon ja neviem o tom ze by nejaky notebook mal standardne v sebe acces point...
    skor by som hladal pricinu na tvojom notebooku... pochybujem ze "samo sa to"

    LucasKE je offline (nepripojený) LucasKE

    LucasKE
    Ak pouzivas Wifi router od Orange, tak tam pravdepodobne treba nastavit lepsie zabezpecenie a silnejsie heslo.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    pliso Pozri príspevok
    Niekto sa mi pravdepodobne napichol na internet a prečerpal mi limit, takže mi došla dosť veľká faktúra. Neviete niekto či sa dá nejako zistiť ten čierny odberateľ, pripadne čo ďalej? Mam mobilný int. od Orang a mal som asi zapnuté vifi na notebooku... Heslo na nete som mal len základné 4x0 a cez softvér ktorý mi dodali s internetom som si ho nevedel zmeniť...
    Ďakujem
    takto dodatocne to uz nezistis-mohol to byt ktokolvek z tvojho okolia a to sa uz neda zistit!

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    pliso Pozri príspevok
    Niekto sa mi pravdepodobne napichol na internet a prečerpal mi limit, takže mi došla dosť veľká faktúra. Neviete niekto či sa dá nejako zistiť ten čierny odberateľ, pripadne čo ďalej? Mam mobilný int. od Orang a mal som asi zapnuté vifi na notebooku... Heslo na nete som mal len základné 4x0 a cez softvér ktorý mi dodali s internetom som si ho nevedel zmeniť...
    Ďakujem
    my sme mali v práci takýto istý problém... mobilný orange-net na novom NB - hned prvá faktúra prišla v neskutočne vysokej sume, hoci šéf sa len chcel pripojiť - išlo,nešlo,išlo,nešlo - tak už to viac v tom mesiaci neskúšal, huawejka hodil späť do škatulky... a bác, pálka ako hrom...
    volal do orange, tam mu povedali, že nie je možné, aby sa niekto naňho napojil, je to technicky nemožné a vraj dobre zabezpečené (hoci tiež má len to základné 0000-heslo ) - a dokonca mu presne povedali, kedy sa na net pripol - dátumy aj čas od kedy-do kedy sa pokúšal surfovať... všetko sedelo...
    lenže on sa pripol kdesi pri hraniciach, čo už bralo ako pripojenie na net cez zahraničného operátora - a preto bola za pár minút surfovania taká vysoká suma zaúčtovaná...
    dal si preto zablokovať možnosť pripojenia v zahraničí a uvidíme na nasledujúcej faktúre, koľko to "hodí" ...

    (dokonca si dal záväzok, že teda tento mesiac sa cez orange vôbec nepripojí, uvidíme, čo bude na faktúre...)

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    LucasKE Pozri príspevok
    Ak pouzivas Wifi router od Orange, tak tam pravdepodobne treba nastavit lepsie zabezpecenie a silnejsie heslo.
    Ani na jednom klasickom routri nie je wifi vôbec zabezpečené.Je iba zapnuté.Zabezpečí si ho zákazník sám.Ak to neurobí ,tak sa na jeho wifi pripojí každý v dosahu.Je to nezabezpečená wifi sieť.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    pliso Pozri príspevok
    Niekto sa mi pravdepodobne napichol na internet a prečerpal mi limit, takže mi došla dosť veľká faktúra. Neviete niekto či sa dá nejako zistiť ten čierny odberateľ, pripadne čo ďalej? Mam mobilný int. od Orang a mal som asi zapnuté vifi na notebooku... Heslo na nete som mal len základné 4x0 a cez softvér ktorý mi dodali s internetom som si ho nevedel zmeniť...
    Ďakujem
    Heslo 4x0 nie je náhodou PIN kód ku kartičke ?Ak máš iba modem do USB.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Sú dve možnosti...
    1) Nezabezpečený WIFI router
    2) Zombie (Tvoj počítač odosiela napr. spam, vykonáva inú činnosť) Toto sa stalo známemu. Za víkned odišlo z jeho PC niekoľklo desiatok tisíc emailov - bol na to upozornený správcom siete... (nevedel by na to sám prísť)

    pliso je offline (nepripojený) pliso

    pliso
    Vlado40 Pozri príspevok
    Heslo 4x0 nie je náhodou PIN kód ku kartičke ?Ak máš iba modem do USB.
    Ano mam sim kartu v modeme cez USB , to vifi som uviedol asi nespravne - mal som zapnutu nieco ako lokalnu antenu, na pripojenie cez Bluetooth...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pliso Pozri príspevok
    Niekto sa mi pravdepodobne napichol na internet a prečerpal mi limit, takže mi došla dosť veľká faktúra. Neviete niekto či sa dá nejako zistiť ten čierny odberateľ, pripadne čo ďalej? Mam mobilný int. od Orang a mal som asi zapnuté vifi na notebooku... Heslo na nete som mal len základné 4x0 a cez softvér ktorý mi dodali s internetom som si ho nevedel zmeniť...
    Ďakujem
    Asi by som upravil ten výraz " čierny odberateľ " ...

    Skôr by pasovalo , Charon uviedol , nezabezpečený WIFI ...ako na to ???
    Na takýto sa Ti pripojí aj hocaký , náhodne sa vyskytujúci chodec na ulici s mobilom v ruke ...
    Ja som takto na chalupe signál hľadal ......trt som našiel

    P.S.:
    Čo neviem ja sám , iní dokážu ...to len na margo o tej zmene hesla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.