Zavrieť

Porady

Povinné zmluvné poistenie - prehľad

nie som dokonalá
Predvčerom som sa odpovedí nedočkala, tak teraz prikladám, čo som našla, možno sa niekomu hodí. Priložte, prosím, svoje praktické skúsenosti. Hľadám niečo pre najnižšiu triedu auta, bezškodový priebeh.

http://www.etrend.sk/generate_page.p...d=57167&tlac=T
Usporiadat
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Pozri včerajšie hospodárske noviny,tam je to podľa poisťovní.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Ja som si vcera sadzby pozerala na internete a ako prvu som otvorila csob. Skoro som zo stolicky spadla, ked som videla tie sadzby.

Len aby ste ostatny vedeli, podla mesta, veku, kw a bez bonusu by mi u nich vysla rocna poistka pri stvrtrocnych splatkach na neuveritelnych 21.400,- Neskutocne. A to mam "len" skodovku. Neviem si predstavit, keby boli taketo sadzby bezne, lebo to auto ma taku hodnotu ako tato poistka...
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
A do tých sadzieb treba ešte prirátať možnosť "dohody", ktorú síce nezverejňujú, ale existuje, a tiež možnosť prestúpiť na technický rok. Tak je podľa novín a internetu ťažko vyberať.
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

Ale tu ide o to ze aj s tou skodovkon napr aj za 5000,- mozes sposobit skodu na milionovom aute a to nehovorim, ze by si mala nehodu s nejakou cisternou co vezie chemikalie. predstav si skodu na vozidle, naklad a odstranovanie chemikalii pripadne nejaka ekologicka havaria. Ako by si sa z toho potom vylizala:-)
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Ja som len narazala na tu cenu, ktora je v niektorych pripadoch pri skodovkach aj vyssia ako hodnota auta... o to ide... to je ako by niekto mal auto za milion a tolko by mal aj rocne zaplatit za zakonnu poistku... toto len navadza mladsie rocniky, co nemaju tolko penazi jednoducho nezaplatit zakonnu. Ja by som si to v zivote nedovolila... Chvalabohu, ze to auto konecne predavam...

Ja viem, ze argumentov je vela, pre jednu aj pre druhu stranu.. ale napr. s mojimi 43kw nemozem ist ani rychlo kdezto auta s ovela vyssim vykonom ma vacsiu pravdepodobnost ze cosi spacha. ale to je len jeden argument... Osobne som sa zucastnila na crashtestoch pred dvoma tyzdnami a nebol to pekny pohlad, ked sa auto v pomerne malej rychlosti /cca 90-100/ ocitlo v priekope... zo 4 aut boli 3 totalky...
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

To ze nemozes ist rychlo neznamena,ze si menej nebezpecna ako vykonnejsie auto:-).
Vykonnejsie auta maju zase viac bezpecnostnych zariadeni:-) Osobne si myslim, ze tu vobec nezalezi na vykone auta, ale na vodicskych skusenostiach, ale aj od inteligencie a s chopnosti predvidat a vediet co sa moze stat. Maximalne ma vytacaju etse pubertaci co sa zenu a nezmyselne predbiehaju. O mnohych veciach co sa im moze stat ani nepoculi. Prave vcera ma taky vytacal co sa na mna lepil na Favoritke a viezol 2 kocky. Mal mozno 2 tyzdne vodicak:-). Strasne chcel predbiehat aj tam kde by som si to ani ja nedovolil a to mam 17 rocne dennodenne skusenosti doma aj v zahranici a vykonne auto, ze by to nebol problem. Potreboval sa asi ukazovat. Poistky asi nikdy nebudu spravodlive, lebo to by museli zohladnovat mnoho veci a budu stale drahsie.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

andreaS
Osobne som sa zucastnila na crashtestoch pred dvoma tyzdnami a nebol to pekny pohlad, ked sa auto v pomerne malej rychlosti /cca 90-100/ ocitlo v priekope... zo 4 aut boli 3 totalky...
100 km/h už nie je pomerne malá rýchlosť
A zo zákonnej poistky sa vždy platí škoda spôsobená iným takže hodnota auta nemá žiaden vplyv na výšku poistky,zohľadnuje sa to pri havarijnej poistke.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Veru tak...
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Kto mi odpovie? Zmluva na PZP mi končí v marci. Ja sa teraz nemôžem prehodiť do výhodnejšej poisťovne? Musím čakať do marca, alebo ako to je? Díky!
0 0
EFA EFA

EFA je offline (nepripojený) EFA

Servis: ty máš zmluvu na dobu určitú?
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

EFA
Servis: ty máš zmluvu na dobu určitú?
A čo ja viem? Keď mi raz za rok príde, že mi dvíhajú poistku. Ozaj neviem, nemám ju po ruke. Veď ako ostatní, nie?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Takto Ti neporadím, ked nevies aké más poistné obdobie. Musís si to pozriet na zmluve, lebo to je dost podstatné.

Ak si si uzavrela poistku na technický rok, nie kalednárny, tak vypovedat zmluvu môzes iba k najblizsiemu poistnému obdobiu, co je zvycajne výrocie. Ak to je ten marec, tak výpoved musís dorucit poistovni najmenej 6 týzdnov pred koncom poistného obdobia.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

SERVIS
Kto mi odpovie? Zmluva na PZP mi končí v marci. Ja sa teraz nemôžem prehodiť do výhodnejšej poisťovne? Musím čakať do marca, alebo ako to je? Díky!
Servis, údajne ešte 3 týždne je čas na zmenu poisťovne. Včera to bolo v Pravde.

ak chcete zmeniť poisťovňu, zmluvu s doterajšou treba vypovedať do 18. novembra

http://www.tvojepeniaze.sk/sk_pludia.asp?r=sk_pludia&c=A051102_011500_sk_plud ia_p01

0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

pyton, to by platilo len v tom prípade, ak by mal servis poistnú zmluvu na kalendárny rok. Ak nie, tak termín na podanie výpovede bude iný, preto si musí pozriet na poistnej zmluve, kedy má poistné obdobie.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

to Chobot, súhlas, ale Servis píše, že "tak ako ostatní", tak toto je asi najbežnejšie

Inak, na tej stránke v Pravde je k tomu aj dobrá diskusia, sú tam už praktické skúsenosti ľudí so zmenami poisťovne.

Prikladám jeden názor:
poistka ( Beňo, 02.11.2005 08:28 ) - vlákno
Viete čo je najväčšie svinstvo?
Štát nariadi povinnú poistku a súkromné spoločnosti si určujú jej výšku.
Bolo by zaujímavé informovať verejnosť, kto všetko sedí vo vedeniach, dozorných radách atď. a odtajniť výšku príjmov týchto ludí a hned by sa zistilo, prečo sa tolko platí a prečo táto vláda s tým súhlasí.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Ty máš teda technický rok, nie kalendárny. A na čo by si to robil. Závidím ti,
že máš teraz čas všetko si zvážiť a nestresovať sa. Aj ja chcem prejsť na technický rok - aspoň od 1.12. - teraz na tom pracujeme.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

maturantka
Ty máš teda technický rok, nie kalendárny. A na čo by si to robil. Závidím ti,
že máš teraz čas všetko si zvážiť a nestresovať sa. Aj ja chcem prejsť na technický rok - aspoň od 1.12. - teraz na tom pracujeme.
Maturantka pozor, prejst na technický rok od 1.12. je nevýhodnejsie ako mat kalendárny rok. To nebudes môct pruzne reagovat na zmenu cien poistenia, lebo v case zverejnenia cien Ty uz nestihnes podat výpoved poistenia. Akurát si posunies zmenu poistného o 11 mesiacov.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Práve som hovorila s poisťovákom, ktorý mi uzatváral PZP. Keď som sa spýtala, či môžem aj teraz prestúpiť do inej poisťovne hneď ma umlčal - spraví mi ešte menšiu poistku /hoci idú poistky o 10% hore/ ako platím teraz. A to mi už túto čo mám spravil ozaj dobrú - menšiu som nenašla.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

"Prevetral" som Allianz dnes. Mám tam poistené nepretržite auto od vtedy ako je PZP. Prvý krát mi po tých rokoch povedali, že moja poistka v nasledujúcom roku nebude vyššia ako bola v tomto roku.
Mám u nich uzavretú aj havarijnú poistku, životnú poistku a poistenie domácnosti. Všetky poistky sú dlhodobo s bezškodovým priebehom. Z havarijnej som si akurát uplatňoval náhrady škôd, ktoré mi spôsobili iní.
Bonus na PZP, ktorý by mal znížiť poistné bude "kompenzovaný" tzv. inflačným zvýšením cien PZP. Takže celé je to akurát dobré na rozčúlenie.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
pyton
poistka ( Beňo, 02.11.2005 08:28 ) - vlákno
Viete čo je najväčšie svinstvo?
Štát nariadi povinnú poistku a súkromné spoločnosti si určujú jej výšku.
Bolo by zaujímavé informovať verejnosť, kto všetko sedí vo vedeniach, dozorných radách atď. a odtajniť výšku príjmov týchto ludí a hned by sa zistilo, prečo sa tolko platí a prečo táto vláda s tým súhlasí.
Nezmysel. Zákonná poistka je dobrá vec a to vie každý, komu už rozbili auto. A že je v súkromných rukách: chvalabohu, konečne! Štát ešte nikdy v žiadnom podniku nepodnikal efektívne. Tak napr. počas zákonného poistenia, keď bol ešte monopol vtedajšej Slovenskej poisťovni, zostala sekera mnoho miliárd korún. Skôr alebo neskôr by sa tento systém zrútil. Mimochodom, dodnes platíme vyššie poistky vďaka tomuto. A čo je smutné aj ja, čo som vtedy ešte auto ani nemal...
Takže cesta ku súkromnému vlastníctvu je správna. Tí, čo tam hore sedia a vraj strašne zarábajú mi vôbec nevadia. Je to problém poisťovne, stráca na efektivite a konkurencieschopnosti a vlastnom zisku.
Btw, tie diskusie som už dávno prestal čítať, škoda času....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať