Zavrieť

Porady

2 % daň

Dobrý večer prajem,

vie mi dakto poradiť, ako je to s ohlasovaním získania finančných prostriedkov z 2% dane? Pravdepodobne mám problém - asi som zanedbala termín a teraz neviem čo s tým. Dostali sme v roku 2004 za rok 2003 viac ako 100.000,- Sk, čo znamená, že som mala do 31.1.2005 nahlásiť do vestníka použitie týchto peňazí. V roku 2004 sme sa nezaregistrovali, to znamená, že v roku 2005 sme za rok 2004 nedostali nič. Tento rok chceme registráciu vykonať, zisťovala som u notárky, tá ma uistila , že nie sme vyškrtnutý zo zoznamu, že sa môžeme zaregistrovať, ale môže nás vyškrtnúť komora, ktorá zverejňuje do konca januára všetkých poberateľov 2% dane. Dá sa to dajako obísť, alebo čo mám spraviť ? Ďakujem za všetky rady vopred.
Naposledy upravil ala42 : 02.11.05 at 21:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alena je offline (nepripojený) alena

    alena
    peniaze získané v roku 2004, musíte použíť do konca roku 2005, takže ste nič nezmeškali.

    skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

    skvrnka
    Peniaze, ktoré nabehli na účet v roku 2004 treba použiť
    do konca roku 2005 a súčasne čerpanie-použitie zverejniť v Obchodnom
    vestníku -myslím do 31.1.2006.
    Pozor Obchodný vestník má na to tlačivo akú to má mať formu.

    Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

    Lubica3
    Už niekto šikovný zasielal tú špecifikáciu získaných 2% /nad 100 tis/ do Obchodného vestníka? Viete ma trochu navigovať, ako široko a hlboko to rozpitvať? Sme malá neziskovka a tento limit sme prekročili o 2,- Sk!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.