Zavrieť

Porady

Aké náležitosti musí spĺňať faktúra?

Dobrý deň,

spolu s manželom sme založili e-shop, manžel je živnostník, neplatca DPH, chcem sa opýtať, aké sú presné náležitosti faktúry pre potreby jednoduchého účtovníctva. Zatiaľ som faktúry robila v účt. systéme Money S3, kde je šablóna Fak-vystavená-neplatca DPH. Keďže je teda manžel neplatcom DPH, musí tam byť na faktúre uvedené aj aká je výška DPH alebo to v tomto prípade nie je potrebné?

Ešte sa chcem opýtať či je živnostník povinný viesť účtovníctvo v priebehu účtovného obdobia priebežne alebo stačí na konci roka dať doklady účtovníčke, aby to zaúčtovala? Pýtam sa kvôli daňovej kontrole.

Ešte sa chcem opýtať, pokiaľ posielam tovar na dobierku, vystavujem k nej faktúru, ktorú priložím do zásielky. V prípade, že je platba za tovar v hotovosti a ja nemám ERP stačí v tomto prípade vystaviť príjmový pokladničný doklad?

Ešte sa chcem opýtať, či pošta nikde nenahlasuje, že aké mám príjmy za dobierky v hotovosti? DÚ?

Vopred ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Reč je o tom, že platcovi DPH prikazuje zákon o DPH, že musí na faktúrach uvádzať IČ DPH. A neviem, či je povinný neplatiteľ DPH uvádzať na svojich faktúrach DIČ.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Takže to môžem uzatvoriť, že žiaden zákon nenariaďuje povinnosť neplatiteľovi DPH uvádzať svoje DIČ na vystavených dokladoch, iba v styku s daňovým úradom ? Musím dať teda kamarátovi za pravdu .
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Prosím, potvrdí mi niekto, že to je pravda, nech tu nevediem monológ?
0 0