Zavrieť

Porady

Kupa bytu s tarchou v hotovosti [predcasne splatenie hypoteky]

Zdravim.

Chcem sa spytat na par otazok ohladne kupy bytu s tarchou v hotovosti predcasnym splatenim hypoteky.

Kedze pracujem v zahranici, budem mat asi 3 dni na to, aby sa to cele zrealizovalo, preto prosim o radu.

Postup je takyto:
Predavajuci poziadal banku o predcasne splatenie hypoteky a vycislenie zostatku. Bolo mu povedane, ze toto splatenie sa da zrealizovat len v predom urceny den, spravidla o mesiac od podania ziadosti. Ja mam medzitym prist na Slovensko a spisat zmluvy (zmluvu o buducej zmluve + kupno-predajnu) u notara. Nasledne sa vratim spat do zahranicia a v den, ktory bude urceny na splatenie hypoteky preposlem peniaze na bankovy ucet + zostatok na ucet predavajuceho. Banka by mala vydat kvitanciu, na zaklade ktorej sa vymaze tarcha z nehnutelnosti.

Otazky:
1. Nemam jasno v tom, v ktorej zmluve by malo byt osetrene to, aby som nevyplatil hypoteku a prisiel o byt, tj. kedy sa stanem majitelom?
2. Kedze nemam moznost dostavit sa osobne na splatenie hypoteky a prevzatie kvitancie, je moznost mat splnomocnitela (tj. rodinneho prislusnika) na tento ukon?
3. Je to vobec dobry napad spisovat zmluvy v jeden den a splacat hypoteku v iny?

Este podotazka. Je mozne sa o takychto veciach poradit s notarom telefonicky?

Ocenim kazdu jednu radu!

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    day je offline (nepripojený) day

    day
    nie, urcite nie

    vsetko poriadne preverit, na to potrebujes cas a Ty chces odist,
    moj nazor urcite byt pri vsetkom

    4li85 je offline (nepripojený) 4li85

    4li85
    V tom pripade, nevies, ci by si dalo napisat (samozrejme aj riadne overit u notara) splnomocnenie pre clena rodiny na zastupovanie za mna? Myslim to tak, ze ako novy majitel by som bol v zmluve napisany ja, ale podpisoval a vybavoval by to splnomocnenec?

    Dakujem.

    Bublimuf je offline (nepripojený) Bublimuf

    Bublimuf
    Podobnu situaciu som riesil pred par tyzdnami, tymto sposobom.

    Predavajuci dal do banky ziadost o predcasne splatenie uveru
    Kupnu zmluvu sme podpisovali cca 3 tyzdne pred tymto terminom. V ten den sme zasli do banky a vybavili vinkulaciu - aby po prevode bytu na moje meno odisla cast penazi predavajuci a zvysok v urceny termin banke.
    Takze byt som kupil akoby s tarchou, ktore som potom vyplatil.

    Urcite teda budem musiet nabehnut do banky a dohodnut to. Presne kroky ti povedat neviem, nam to vybehala realitacka

    4li85 je offline (nepripojený) 4li85

    4li85
    Bublimuf
    O vinkulacii som nevedel, takze dakujem za dobru radu!

    Bublimuf Pozri príspevok
    po prevode bytu na moje meno odisla cast penazi predavajuci a zvysok v urceny termin banke.
    Myslis tym po podpise zmluvy, alebo po prevode majitela bytu na katastri?

    Dakujem!
    Naposledy upravil 4li85 : 28.07.10 at 14:55 Dôvod: Nespravne vyjadrenie myslienky.

    Bublimuf je offline (nepripojený) Bublimuf

    Bublimuf
    ako som napisal - prevod penazi bol viazany na prevod bytu na moje meno v katastri. Po prepise bytu zobrala realitacka vypis z katastra a isla s nim do banky, aby sa uvolnili peniaze

    ynteligent je offline (nepripojený) ynteligent

    ynteligent
    Prosim Ta nestresuj... Tvoje riesenie sa vola: PLNA MOC... nech ti ju na slovensku spise nejaky pravnik, posle ti ju mailom, ty navstivis slovensku ambasadu a tam Ti ambasada uradne potvrdi podpis- rovnako ako u notara. Vysledok potom posles normalnou postou / donesies na Slovensko... Zbavis sa akychkolvek problemov s terminmi-ked bude vtedy bude..... SAM SOM TO TAK RIESIL, a nemozem si to vynachvalit.

    Kupa bytu s tarchou v hotovosti [predcasne splatenie hypoteky]

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.