Zavrieť

Porady

Uzavretá téma bez akejkoľvek reakcie zadávateľa

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pochopila som uzavretie témy kliknutím x-krát na "vyriešené"...teda pochopila som (možno) , že ak sa x-krát tam klikne, tak sa uzavrie. Pochopila som, že sa téma uzavrie na žiadosť zadávateľa témy. Pochopila som, že ak sa moderátor rozhodne, že vyriešené (alebo nevhodné) je, uzavrie. Dobre.
Zaujíma ma, prečo....konkrétne bola uzavretá bola téma:

http://www.porada.sk/t144538-uctovni...tovnictvo.html

kde je 59 príspevkov a zadávateľ sa láskavo ani jeden krát ďalším príspevkom neozval. Téma sa uzavrela a dúfam zadávateľovi bolo oznámené, že ak ho problém už nezaujíma, mal by to všetkým, ktorí venovali jeho problému čas, dať na známosť.
Som nasrdená , môj problém, nezakladám často témy, nedalo mi.

P.S.: To ako príklad, možno je takých viac, ale už sa mi žiaľ ani nechce nakúkať.
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Richard Pozri príspevok
tú tému str. lískty som uzatvoril ja, síce končí otázkou, ale pôvodná otázka bola jasná a stručná /z roku 2009/, potom akákoľvek iná odpoveď na inú otázku neposlúži nikomu inému len pýtajúcemu sa... preto nech si založí vlastnú otázku (a to máme dookola vysvetľovať prečo uzatvárame témy, ktoré sú na vedľajšej koľaji... jasný príklad zabitého času so zdôvodňovaním...)
1. máš na to právo. Ale - ak sa napríklad u témy uzavretej 3 poraďákmi objaví fajka (teda odfajknuté), tak sa v prípade uzavretia moderátom mala takisto objaviť (a nemusí to byť zdôvodnenie) napr. dvojitá fajka. A bude jasno všetkým, že to uzatvoril moderátor, administrátor - a nemusím zabíjať čas hladaním, prečo je téma neprístupná po dvoch hlasovaniach, keď v pravidlách hry sú uvedené 3 hlasy...

2. Na pridanie otázky do existujúcej témy mám iný názor. Jednak preto, že zadaná otázka má veľakrát aj variantné riešenia, resp. pri malej zmene zadania úplne iné riešenie. A v tom prípade mám radšej v jednej téme všetky variantné riešenia, ako ich dohľadávať v desiatkach iných tém !

P.S. okrem toho, keby sa nedali pridávať otázky do už existujúcej témy (teda ich znovuoživiť), spústa krásnych a hodnotných odpovedí by pre mňa zostala neobjavená. Pri tom množstve tém (ktoré sa bude ďalej zvyšovať) nie je možné, aby si ich človek všetky prečítal. Stalo sa mi neraz, že pridaním otázky do témy z r. 2008 či 2009 sa táto znova dostala na svetlo sveta a odkryla kvalitnú diskusiu a príspevky s vysokou hodnotou. Ak by dotyčný tému svojou otázkou neotvoril, možná sa už nedostane na svetlo sveta; pritom čerstvé odpovede na rovnakú otázku niekedy zďaleka nedosahujú kvalitu tej staršej....A ešte jeden postreh - stretol som uzavretú tému, ktorá neobsahovala ani správnu odpoveď. Toľko môj názor.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
To čo píšeš je v poriadku, ale keby bola daná téma uzavretá, založila by sa nová a s výstižnejším názvom. Nešlo ani o variantné riešenie ako o nový problém.

Na druhej strane súhlasím že môžu nastať nejaké variantné riešenia, nepredpokladám však že otváranie rok starých tém je vhodné najmä kvôli aktuálnosti.

Treba dať na váhu čo je dôležitejšie. Prehľadné a výstižné témy, alebo za každú cenu mať v nejakej téme všetky variantné riešenia (čo sa môže stať aj do času uzavretia témy) a vo väčšine tém mať chaos s niekoľkými prelínajúcimi sa problémami nehovoriac o časovej aktuálnosti témy.

Osobne preferujem mikro obsahové témy pred mega veľkými témami. Ak sa vyskytujú veľké témy tak zväčša nejde o jednu tému a jej variantné riešenia ale o zhluk rôznych otázok a odpovedí. Bolo by možno mať niektoré témy s otvoreným koncom, ale keďže užívatelia majú skôr problém držať sa témy, tak to vidím skôr ako problém a takúto tému by bolo treba moderátorsky prísne držať alebo mať pre ňu extra rubriku.

Väčšina otázok je taká že sa dá riešiť na jednu až dve strany. Dlhé témy sú vhodné len na diskusiu a nie sú vhodné na databázu otázok a odpovedí. Môžeme mať niektoré otvorené, ale považujem za menšie zlo mať alternatívne riešenia vo viacerých témach, ako mať na Porade dogulášenú takmer každú tému.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Stefan2005 Pozri príspevok
1. máš na to právo. Ale - ak sa napríklad u témy uzavretej 3 poraďákmi objaví fajka (teda odfajknuté), tak sa v prípade uzavretia moderátom mala takisto objaviť (a nemusí to byť zdôvodnenie) napr. dvojitá fajka. A bude jasno všetkým, že to uzatvoril moderátor, administrátor - a nemusím zabíjať čas hladaním, prečo je téma neprístupná po dvoch hlasovaniach, keď v pravidlách hry sú uvedené 3 hlasy...
S týmto nesúhlasím. Ak sú pravidlá dané že treba 3 hlasy aby bola téma uzavretá/vyriešená, tak je jasné že ak tam nie sú a téma je zavretá tak ju zavrel moderátor. Načo k tomu robiť ďalši fajky a neviem čo.

Navyše to bol extrém. V deň keď som tú tému uzavrel tak som dal kopec hlasov inde za vyriešenú tému namiesto toho aby som to uzavrel. Boli to však aktuálne témy, tamtá bola z roku 2009 tak som ju rovno zamkol...

Inak málokedy sa stáva že moderátor zatvára tému lebo je vyriešená, skôr kvôli iným veciam sa zatvárajú... Takže to neberme za bernú mincu.

Uzatváranie tém je na Vás, sami uznajte kedy je už vyriešená a kedy nie...

Ak bude treba tak môžeme spraviť to hlasovanie za znovuotvorenie... Len aby nezačali nejaké hádky o tom či to má byť zatvorené alebo nie
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nuž, aby som nebola presne takým ignorantom, kvôli ktorým som v podstate tému založila, ešte prispejem . Možno by sa dalo (nedalo?) do inštrukcií ohľadom založenia novej témy pripísať: Ak ste založili novú tému, potom prosím dajte na javo (príspevkom, alebo súhlasom k niektorému príspevku, alebo poďakovaním v príspevku...jednoducho použitím niektorej ponúkanej možnosti), že svoju vlastnú tému aj sledujete / čítate. Oceňujem už roky túto stránku, bez nej by som sama bola v koncoch mnohokrát . Som počítačový neznalec, no viem, že vyrobiť, spravovať, vylepšovať, upravovať, atp., nie je "veget", ale vážna a mnohomnohomnohohodinová práca . Záverom: mne išlo naozaj iba o to ignoranstvo pýtajúcich sa , ako ho minimalizovať, aby to radiacich neodradilo . Je pravda, že znechutení odídu (veľa už odišlo), prídu noví....a dosť možné, že aj oni sa časom znechutia a radiť nebude mať kto.
UFF! , dobublané.
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať