Zavrieť

Porady

Je narok na odstupne pri prepusteni pri zmluve na dobu urcitu?

Dobry den. Pracovnik ma zmluvu na dobu urcitu od 1.8. 2010 do 31.12.2010. Ak bude v tomto obdobi prepusteny, ma narok na odstupne? Ak ano, tak kolkomesacne?
Kolko rokov musi mat pracovnik odpracovanych, aby mal narok na davky v nezamestnanosti?
Usporiadat
chancapiedra chancapiedra

chancapiedra je offline (nepripojený) chancapiedra

Prosim vas, nie je mi jasne zo zmluvy, ci skusobna doba dalej pokracuje. Dakujem za trpezlivost.

Pri nastupe do zamestnania bola uzatvorena tato zmluva:
"
1. nastup do zamestnania: 20.1.2010
2. Prac. pomer je na dobu urcitu - do 31.7.2010
3. Prac. pomer je so skusobnou dobou 3 mesiace"

Potom bola uzatvorena Dohoda o zmene prac. podmienok:

"Obsah prac. zmluvy zo dna 20.1.2010 sa meni s ucinnostou od 1.8.2010 nasledovne:
2. Prac. pomer na dobu - urcitu, t.j do 31.12.2010.
Vsetky ostatne nalezitosti dohodnute v prac. zmluve zostavaju nezmenene."

Co to znamena? Je to teraz bez skusobnej doby alebo skusobna doba dalej pokracuje?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

chancapiedra Pozri príspevok
Prosim vas, nie je mi jasne zo zmluvy, ci skusobna doba dalej pokracuje. Dakujem za trpezlivost.

Pri nastupe do zamestnania bola uzatvorena tato zmluva:
"
1. nastup do zamestnania: 20.1.2010
2. Prac. pomer je na dobu urcitu - do 31.7.2010
3. Prac. pomer je so skusobnou dobou 3 mesiace"

Potom bola uzatvorena Dohoda o zmene prac. podmienok:

"Obsah prac. zmluvy zo dna 20.1.2010 sa meni s ucinnostou od 1.8.2010 nasledovne:
2. Prac. pomer na dobu - urcitu, t.j do 31.12.2010.
Vsetky ostatne nalezitosti dohodnute v prac. zmluve zostavaju nezmenene."

Co to znamena? Je to teraz bez skusobnej doby alebo skusobna doba dalej pokracuje?
Teraz je to už bez skúšobnej doby. Stále je to jeden a ten istý pracovný pomer, ktorý bol uzatvorený v 1/2010.
0 0
chancapiedra chancapiedra

chancapiedra je offline (nepripojený) chancapiedra

Llívia Pozri príspevok
Teraz je to už bez skúšobnej doby. Stále je to jeden a ten istý pracovný pomer, ktorý bol uzatvorený v 1/2010.
Uz rozumiem, dakujem. Nebol som si isty, ci bod 3. z prac. zmluvy uzatvorenej 20.1.2010 sa neprenasa znova do Dohody o zmene prac. podmienok, kedze tam bolo uvedene, ze "Vsetky ostatne nalezitosti dohodnute v prac. zmluve zostavaju nezmenene." a menil sa len bod 2.
Este raz dakujem vsetkym za pomoc.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pri každej pracovnej zmluve môže byť dohodnutá skúšobná doba len raz a vopred, dodatočne sa dohodnúť nedá. Ani pri zmene obsahu pracovnej zmluvy sa nedá znovu dohodnúť skúšobná doba.
Až pri uzatvorení nového pracovného pomeru s novou pracovnou zmluvou by opäť mohla byť dohodnutá skúšobná doba.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

§ 45
Skúšobná doba
Na začiatok

(1) V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace. Skúšobnú dobu nemožno predlžovať.

(2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.

(3) Skúšobná doba sa musí dohodnúť písomne, inak je neplatná.

(4) Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu.
0 0
chancapiedra chancapiedra

chancapiedra je offline (nepripojený) chancapiedra

Ano, tak potom je to jasne. Super webova stranka, velmi uzitocna. Vdaka vsetkym prispievatelom, ktori tu poskytuju rady.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať