Zavrieť

Porady

Odpisy - ako?

prosím o radu máme nákladný automobil a náves, ktorý v júli havaroval, tahac totalka isiel do zberu a naves sme dali opravovat, tak je vyradeny docasne z prevadzky aj z cestnej dane, ako budem pri tomto navese postupovat ohladne odpisovania treba prerusit az dovtedy kym sa neopravi, alebo ako treba postupovat nema niekto s tymto skusenosti prosim o kazdu radu velka vdaka
Usporiadat
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

no dobre ja si uplatňujem odpisy ale mám účtovné = daňové tak preto som myslela že ak si uplatnít daňové tak účtovné budú také isté
0 1
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zuzanna Pozri príspevok
no dobre ja si uplatňujem odpisy ale mám účtovné = daňové tak preto som myslela že ak si uplatnít daňové tak účtovné budú také isté
odpoved si dostala úplne jasnú a niekoľkokrát.
Stále točíš o tom UO=DO .....neexistuje táto rovnosť. Nemôžeš takto uvažovať.
V praxi, ked si zvolíš odpisové sadzby rovnaké ako určuje ZDP, tak ti rovnosť vychádza, ale v tomto prípade ide o špecifikum, kde ti tvoje myslenie UO=DO bráni pochopiť dobré rady.
takže . UO účtuješ=uplatňuješ v účtovníctve pokiaľ bol náves v prevádzke. Tieto odpisy NEUPLATNÍŠ v DP
takže.. DO neúčtuješ, iba uplatňuješ v DP, alebo neuplatňuješ /bud nemôžeš, alebo sa dobrovoľne rozhodneš prerušiť odpisovanie/
UO dávaš ako pripočitateľnú položku /neuplatnenie/
DO zasa ako odpočitateľnú.
V praxi sa do riadku DP dáva iba rozdiel medzi UO a DO, tak je DP konštruované.

Tebe sme radili prerušiť odpisovanie - teda prerušiť uplatnenie DO.
Účtovného odpisovania sa to netýka.
takže ty budeš mať DO nulové a UO za 7 mesiacov, do DP dáš pripočitateľnú položku UO za 7 mesiacov.
pre zjednodušenie pochopenia - NEEXISTUJE čiastkové daňové odpisovanie!!!!.
2 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

kejka dakujem uz som to konecne pochopila napisala si mi to tak ze konecne tomu chápem diky moc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať