Zavrieť

Porady

Sebaochrana slzotvorným plynom

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Máte skúsenosti so sprayom, po ktorom je útočník na pár minút dezorientovaný?

Dočítala som sa.....Výrobok sa smie používať iba v prípade nebezpečia (sebaochrana), zneužitie sa trestá!

Môže byť osoba, ktorá použila slzotvorný spray na svoju ochranu stíhaná?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...a preto so sebou nosím železo / respektíve plast /...9 mm to istíííí.....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

akú máš vlastne zbraň ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
A ktorú myslíš ?????...
Nemám len jednu ...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pištoľ, revolver mi nepripadá prakticky...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nechaj tak ...je vecou názoru ...
Pištoľ alebo revolver ...pre niekoho jedno a to isté ...hlavne pre novinárov ...
Pozri na odbornejšie fóra ...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

takéto niečo som mal vybraté... ešte je aj podobná zn. RUGER lacnejšia verzia... http://www.czub.cz/cz/catalog/79-pis...STAINLESS.aspx
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Obe značky výrobcu si trafil ....také mám ...ale nie typy , aby bolo jasné ....
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

[QUOTE=stanco007;1492992]Skus co to spravi A rovno si potom priprav ZP a zbrane lebo o vsetko prides!!!
Ako drzitel ZP a zbrane/i si povinny ich zabezpecit tak, aby sa k nim nedostali nepovolane osoby! Tzn okrem teba nikto...
A zalezi aku mas skupinu ale predpokladam, ze ako ja A sk., tak musis mat zvlast naboje a zvlast zbrane ulozene.
Ale to predpokladam, ze ovladas
Pozor na pripadne kontroly!!!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
Otázka do pléna ...

Môže použiť manželka , dcéra ...moju zbraň na nutnú obranu , ak nemá zbrojný preukaz ?????

P.S.:
A teraz som teda zvedavý na názory ...
[QUOTE=stanco007;1492998]
stanco007 Pozri príspevok
Skus co to spravi A rovno si potom priprav ZP a zbrane lebo o vsetko prides!!!
Ako drzitel ZP a zbrane/i si povinny ich zabezpecit tak, aby sa k nim nedostali nepovolane osoby! Tzn okrem teba nikto...
A zalezi aku mas skupinu ale predpokladam, ze ako ja A sk., tak musis mat zvlast naboje a zvlast zbrane ulozene.
Ale to predpokladam, ze ovladas
Pozor na pripadne kontroly!!!
...a odpoveď je teda aká ...????

Trochu by som doporučoval preštudovať si zákon , hlavne o tej zmieňovanej sa skupine " A " ...
Zbrojný preukaz sa rozdeľuje podľa účelu používania zbrane alebo streliva a podľa rozsahu oprávnenia nosiť alebo držať zbraň do skupín:
A -nosenie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku,
B - držanie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku,
C - držanie zbrane a streliva na výkon zamestnania alebo oprávnenia podľa osobitného predpisu,
D - držanie zbrane a streliva na poľovné účely,
E - držanie zbrane a streliva na športové účely,
F - držanie zbrane a streliva na múzejné alebo zberateľské účely.
§ 55
Zabezpečenie zbraní a streliva
(1) Fyzická osoba, ktorá drží menej ako 11 zbraní kategórie B alebo zbraní kategórie C alebo strelivo v počte do 10 000 kusov a na ich uloženie nepoužije trezor, je povinná zbrane a strelivo uložiť a uzamknúť ich oddelene. Ak strelivo nemôže uložiť v oddelenej uzamknutej miestnosti, skrini alebo debne, musí ho uzamknúť samostatným zámkom.
(2) Právnická osoba alebo podnikateľ, ktorí držia menej ako 11 zbraní kategórie B alebo zbraní kategórie C alebo strelivo v počte do 10 000 kusov sú povinní zbrane a strelivo zabezpečiť v uzamykateľnom trezore.
(3) Ručná zbran kategórie A a viac než 10 držaných zbraní kategórie B alebo zbraní kategórie C alebo viac než 10 000 kusov streliva musia byť zabezpečené v uzamykateľnom skrinovom trezore.
(4) Ručné zbrane kategórie A uvedené v § 4 ods. 2 v počte viac než päť držaných kusov, zbran kategórie A, ktorá nie je ručnou zbranou, zbrane kategórie B alebo zbrane kategórie C v počte viac než 20 držaných kusov, alebo viac než 20 000 držaných kusov streliva musia byť zabezpečené v uzamykateľnom trezore, v uzamknutej miestnosti alebo v samostatnom objekte; tieto zbrane musia byť zabezpečené poplachovým systémom na hlásenie narušenia.
(8) Kľúče od uložených zbraní, streliva a zásobníkov musia byť zabezpečené tak, aby k nim nemala prístup nepovolaná osoba. Ak ide o právnické osoby alebo podnikateľa, musia byť náhradné kľúče od uložených zbraní, streliva a zásobníkov u vedúceho zamestnanca právnickej osoby alebo zodpovednej osoby držiteľa zbrojnej licencie v zapečatenej schránke alebo zapečatenej obálke
ale hlavne toto je pre mňa zaujímavé .....
Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ skupiny A a skupiny B zbrojného preukazu
je oprávnený
a) nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie B uvedenú v § 5
ods. 1 písm. a), b) alebo c); držiteľ skupiny A zbrojného
preukazu je oprávnený aj na nosenie tejto
zbrane v stave, pri ktorom je strelivo v hlavni, v nábojovej
komore hlavne, v nábojovej komore valca
revolvera, v nábojovej schránke zbrane alebo v zásobníku
zbrane, ak je zásobník v zbrani (ďalej len
„stav umožňujúci okamžité použitie“)
, ak osobitný
predpis neustanovuje inak,24)
b) nadobudnúť do vlastníctva, držať a nosiť strelivo
do zbrane, na ktorú má vydaný preukaz zbrane
(§ 37 ods. 2)
tak mi , prosím Ťa , nevrav o zabezpečení zbrane...

Ozaj , policajt len tak do môjho príbytku nevkročí ...
Na to musel by mať pádny dôvod , sudcom podpísaný ....
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

[QUOTE=buchač;1493009]
stanco007 Pozri príspevok
...a odpoveď je teda aká ...????

Trochu by som doporučoval preštudovať si zákon , hlavne o tej zmieňovanej sa skupine " A " ...


ale hlavne toto je pre mňa zaujímavé .....

tak mi , prosím Ťa , nevrav o zabezpečení zbrane...

Ozaj , policajt len tak do môjho príbytku nevkročí ...
Na to musel by mať pádny dôvod , sudcom podpísaný ....
Buchac ja to vsetko ovladam
A vsak som ti to aj pisal ako ma byt zabezpecena ta zbran. Je ROZDIEL nosenie zbrane a ulozenie zbrane
Ja mam trezor a zamok na zbran, takze max zabezpecenie...
A odpoved???
NEMOZE pouzit tvoju zbran... Resp moze ked sa k nej dostane ale ty budes tym padom slusne povedane "v riti", ze sa k tvojej zbrani dostala nepovolana osoba-a vlastne ved poriadne citaj tie § co si tam hodil a dotycna osoba bez ZP by mala tiez oplietacky...
A k tomu vstupu policajtov na kontrolu. Chodia obcas. Uz mi to par ludi hovorili, ze u nich boli. A jasne, ze maju povolenie na prehliadku
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE=stanco007;1493016]
buchač Pozri príspevok
Buchac ja to vsetko ovladam
A vsak som ti to aj pisal ako ma byt zabezpecena ta zbran. Je ROZDIEL nosenie zbrane a ulozenie zbrane
Ja mam trezor a zamok na zbran, takze max zabezpecenie...
A odpoved???
NEMOZE pouzit tvoju zbran... Resp moze ked sa k nej dostane ale ty budes tym padom slusne povedane "v riti", ze sa k tvojej zbrani dostala nepovolana osoba-a vlastne ved poriadne citaj tie § co si tam hodil a dotycna osoba bez ZP by mala tiez oplietacky...
A k tomu vstupu policajtov na kontrolu. Chodia obcas. Uz mi to par ludi hovorili, ze u nich boli. A jasne, ze maju povolenie na prehliadku
No kóóónečne ....

Maximálne zabezpečenie mám aj ja ...nebudem predsa chodiť ovešaný jak vianočný stromček ...
Ale jedno želiezko je skoro / 98 % / vždy pri mne , spoločnosť mi robí ...
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

[QUOTE=buchač;1493020]
stanco007 Pozri príspevok

No kóóónečne ....

Maximálne zabezpečenie mám aj ja ...nebudem predsa chodiť ovešaný jak vianočný stromček ...
Ale jedno želiezko je skoro / 98 % / vždy pri mne , spoločnosť mi robí ...
Tak ja mam teraz len 1 zbran. Zatial staci. A mas pravdu prevencia musi byt Vsak staci si pozriet len co sa stalo dnes v BA a tak uz sa mozes aspon ako tak branit aj ked proti sapiku.... Ale predsa aspon nieco ako nic
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
buchač Pozri príspevok
Otázka do pléna ...

Môže použiť manželka , dcéra ...moju zbraň na nutnú obranu , ak nemá zbrojný preukaz ?????

P.S.:
A teraz som teda zvedavý na názory ...
Ak sa k nej dostane, a vie ju použiť, potom áno
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE=stanco007;1492998]
stanco007 Pozri príspevok
Skus co to spravi A rovno si potom priprav ZP a zbrane lebo o vsetko prides!!!
Ako drzitel ZP a zbrane/i si povinny ich zabezpecit tak, aby sa k nim nedostali nepovolane osoby! Tzn okrem teba nikto...
A zalezi aku mas skupinu ale predpokladam, ze ako ja A sk., tak musis mat zvlast naboje a zvlast zbrane ulozene.
Ale to predpokladam, ze ovladas
Pozor na pripadne kontroly!!!
radšej prísť o ZP a zbraň, ako o manželku a dcéru imho
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

neviem momentálne koľko ľudí už prišlo takto o zbraň, ale mám dojem že to nie je také isté že o ňu niekto príde...
Stačí mi vo svojom okolí vidieť aké niektoré "osoby" nosia zbraň. Neviem si predstaviť ako k nej legálne prišli /opletačky so zákonom, vydieraním atď a zbrojný preukaz aj tak nemajú odňatý.../
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bettylou Pozri príspevok
Ak sa k nej dostane, a vie ju použiť, potom áno
U mňa iné platilo a j platí ...
Školenie bolo , názorná ukážka a potom aj cvičenie na strelnici ...
Potom ešte dôvetok , úplne na záver ...ale ten radšej nezverejním ...každý si domyslí sám ...
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

buchač Pozri príspevok
U mňa iné platilo a j platí ...
Školenie bolo , názorná ukážka a potom aj cvičenie na strelnici ...
Potom ešte dôvetok , úplne na záver ...ale ten radšej nezverejním ...každý si domyslí sám ...
Tak to viem asi presne co bol ten dôvetok
To maju take pravidlo hlavne policajti pri pouziti zbrane
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Nandrolon Pozri príspevok
neviem momentálne koľko ľudí už prišlo takto o zbraň, ale mám dojem že to nie je také isté že o ňu niekto príde...
Stačí mi vo svojom okolí vidieť aké niektoré "osoby" nosia zbraň. Neviem si predstaviť ako k nej legálne prišli /opletačky so zákonom, vydieraním atď a zbrojný preukaz aj tak nemajú odňatý.../
A maju tie osoby legalne zbrane???? Cca 100 000 ludi na Slovensku ma legalne zbran ale nelegalne ich ma niekolko nasobne viac... Ale to je trestny cin....
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
[QUOTE=alla66;1489684]ahoj, stačí sledovať správy a zistíme, akým rýchlym tempom stúpa kriminalita, počet prepadnutí alebo krádeží i počas dňa.... Uvediem príklad... večer pôjdem cez park, kde ma začne obťažovať cudzí muž. Použijem spray a budem utekať kade ľahšie. Nemienim volať a čakať na políciu, dokazovať svoju nevinu. Nie je to tak?[/QUOTE

Je veľmi málo pravdepodobné že by ste dokázali utekať rýchlejšie ako muž.Ak idem alebo musím ísť cez miesto kde mi hrozí zvýšené nebespečenstvo tak ten sprej držím v ruke, nie položený v kabeleke.
Naposledy upravil 220870 : 31.08.10 at 08:51
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

stanco007 Pozri príspevok
A maju tie osoby legalne zbrane???? Cca 100 000 ludi na Slovensku ma legalne zbran ale nelegalne ich ma niekolko nasobne viac... Ale to je trestny cin....
úplne legálne...
- totiž aby im odňali oprávnenie, musí byť zrejme súdom právoplatne odsúdený a aj tak nie som si istý či to stačí....
To, že má niekto na krku vydieranie a opletačky so zákonom, prípadne prebieha súdny proces a má legálne zbraň je až na zaplakanie...
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať