Zavrieť

Porady

Predaj motorového vozidla

V októbri sme predali auto, ktoré bolo v majetku firmy, ale už odpísané.
Sme mesačný platcovia DPH.
Sme povinný odviesť z predaja tohto auta daň?
Prosím je to súrne.
Usporiadat
beika beika

beika je offline (nepripojený) beika

Sľúbila som, že napíšem ako to dopadlo.
Takže majiteľ s niekým telefonoval a potom prišieľ s tým, že auto sa v ten deň vyradí z podnikania do osobného užívania a potom sa následne hneď predá. Že ako fyzická osoba už nieje platca DPH.
Chcela by som Vás, ale ešte poprosiť o jednu radu.
Vo firme bolo auto, ktoré sa ale po ukončení leasingu pred tromi rokmi vyradilo. Teraz ho chce opäť zaradiť do firmy. Je to možné, keď už raz vo firme bolo?
0 0
sarmantna sarmantna

sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

Podľa mňa je to možné, zaradí sa v cene, aká by bola po odrátaní daňových odpisov, bol to "starý" leasing, čiže auto je daňovo odpísané, takže sa zaradí iba na podsúvahu a všetky náklady na auto budú daňovo uznané.
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

Sľúbila som, že napíšem ako to dopadlo.
Takže majiteľ s niekým telefonoval a potom prišieľ s tým, že auto sa v ten deň vyradí z podnikania do osobného užívania a potom sa následne hneď predá. Že ako fyzická osoba už nieje platca dph.
Chcela by som Vás, ale ešte poprosiť o jednu radu.
... Už som to tu na porade kdesi čítala- medzitým sa to riešilo, že áno, dá sa to. Vyradiť auto bez dopadu na DPH - FO ho prenechá sama sebe a na druhý deň predá ako nepodnikateľ bez DPH. Ale isto by ho mal daniť ako predaj do piatich rokov od nadobudnutia - pre daň z príjmu. Trošku prelúskaj poradu...
0 0
beika beika

beika je offline (nepripojený) beika

Áno do dane z príjmu si to dá, mali sme len problém s tou DPH. Už sme to vyriešili.
Takže dalo by sa to tak, že to auto znovu zaradím do majetku a zaplatím cestnú daň a môžeme si uplatňovať výdavky?
Prosím Vás a niekde v zákonoch o tom niečo nenájdem?
Ja som nič také nenašla, ale možno vy viete lepšie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať