Zavrieť

Porady

Poradite nejake blocky, doklady pre fakturovanie sluzieb?

Dobry den, mam taku primitivnu otazku a to:

Zacinam ako zivnostnik, planujem poskytovat sluzby a kedze nemam prehlad, vedeli by ste mi prosim poradit ake blocky alebo doklady budem potrebovat?

Sluzby (servis roznej elektroniky) budem poskytovat doma, pripadne u zakaznika. A preto ma zaujima ake blocky budem potrebovat (nemam ERP). Zatial som si zohnal Prijmovy pokladnicny doklad (SEVT cislo 30 901 7) potom Potvrdenka cislovana (SEVT cislo 30 903 8) a pani v papiernictve mi este poradila Pokladnicna kniha I. bez prepisu (SEVT cislo 30 906 9).

Neviem ani prilis ako to fakturovanie bude prebiehat (predpokladam ze vyplnim blocek a potom nieco nahodim do pocitaca).

Skuste mi to prosim nejako priblizit. Velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Tuxx Pozri príspevok
    Dobry den, mam taku primitivnu otazku a to:

    Zacinam ako zivnostnik, planujem poskytovat sluzby a kedze nemam prehlad, vedeli by ste mi prosim poradit ake blocky alebo doklady budem potrebovat?

    Sluzby (servis roznej elektroniky) budem poskytovat doma, pripadne u zakaznika. A preto ma zaujima ake blocky budem potrebovat (nemam ERP). Zatial som si zohnal Prijmovy pokladnicny doklad (SEVT cislo 30 901 7) potom Potvrdenka cislovana (SEVT cislo 30 903 8) a pani v papiernictve mi este poradila Pokladnicna kniha I. bez prepisu (SEVT cislo 30 906 9).

    Neviem ani prilis ako to fakturovanie bude prebiehat (predpokladam ze vyplnim blocek a potom nieco nahodim do pocitaca).

    Skuste mi to prosim nejako priblizit. Velmi pekne dakujem.
    no nakoľko žijeme v modernej dobe ja si už ani neviem predstaviť účtovníctvo bez počítača, takže v prvom rade by som si zohnal nejaké demo účtovného softwaru napr. alfa od krosu má všetky doklady spracované elektronicky, komunikuje s xls, t.j. všetky doklady ja nekupujem v ševte ale keď ich potrebujem si ich jednoducho vyltačím... výhodou je, že mám všetko pokope a je možné tlačiť si rôzne prehľady a s údajmi pracovať v elektronickej podobe...

    na tvojom mieste ak hovoríš, že budeš poskytovať služby aj u ľudí doma, tak potrebuješ príjmové pokladničné doklady (ak ti budú platiť v hotovosti a nemáš ERP), objednávku (ak budeš na základe nej klientom niečo faktúrovať - platba cez účet), faktúru - ak by niekto požadoval faktúru na mieste a uhrádzal v hotovosti, prípadne ešte dodací list, ak okrem služieb budeš klientom niečo dodávať (zväčša právnickým osobám) nákup nejakých náhradných dieľov alebo novej elektronicky..., prípadne si vytvor zákazkový list (kde budeš mať od ľudí potvrdené, že čo a ako si u nich robil - pre vytváranie faktúr...)

    fakturácia bude prebiehať asi tak, že s klientom vyplníš objednávku kde si u teba objedná čo a ako chce opraviť... na základe objednávky vykonáš dohodnutú službu a vytvoríš zákazkový list kde budeš mať popísané čo si všetko robil a klient by ti to mal podpísať, že áno súhlasím s vykonanými prácami a na základe toho by si vytvoril faktúru, ktorú ti má klient uhradiť... avšak ak budeš poskytovať služby fyzickým osobám, predpokladám, že bude jednoduchšie ak vykonáš prácu vyplníš zákazkový list a vyinkasuješ peniaze v hotovosti, nakoľko neviem aké vysoké sú ceny za tvoje služby, avšak predpokladám, že nie až také vysoké, aby aby sa ti oplatilo s každou neuhradenou faktúrou utekať na súd...

    Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

    Lubo44
    do programu nahráš výdaj z pokladne na základe pokladničného bločku (napr. nákup materiálu) a potom si tvoj výdavkový pokladničný doklad vytlačíš, podpíšeš a k nemu nalepíš ten bloček. takto spracovaný doklad si odložíš do evidencie k ostatným dokladom. a máš to zaúčtované v programe aj zaevidované v tlačenej forme

    Tuxx je offline (nepripojený) Tuxx

    Tuxx
    super vdaka. Pustim sa do ucenia tej alfy.
    Ale myslim ze evidencia musi byt aj v papierovej forme nie? Lepit do knihy nejake blocky a pod... ?

    Poradite nejake blocky, doklady pre fakturovanie sluzieb?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.