Zavrieť

Porady

Aprobačný poriadok

Ahojte. Riaditeľka mi dala úlohu napísať aprobačný poriadok. Vraj je to dokument , ktorý presne vymedzuje kto za koho môže zastupovať, čo kto môže podpísať , kto môže písať nadriadeným orgánom atď. Stretli ste sa s nečím takým? Pretože ja nie a netuším ako tomu dám hlavu aj pätu... Tiež mám napísať aprobačný protokol čo vraj je zoznam vnútorných smerníc podľa oblastí.To je ale jednoduchšie. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    My máme v organizačnom poriadku uvedené všetky riadiace funkcie, vrátane toho, čo kto má vykonávať vo svojej pôsobnosti. Čo sa týka riaditeľa, niektoré činnosti za ktoré zodpovedá, sú uvedené v zákone 596/2003 Z.z. o školskej samospráve a do organizačného poriadku sú len opísané. Na základe tohto organizačného poriadku máme vypracovaný príkaz riaditeľa "Rozsah právomocí vedúcich zamestnacov". Z toho je zrejmé, čo kto môže podpisovať, je v ňom riešené aj delegovanie niektorých činností riaditeľa na ostatných vedúcich zamestnancov ako i schvalovanie niektorých činností v prípade zastupovania.
    Pozerala som aj či nemá niekto na nete uverejnený čisto aprobačný poriadok a našla som len tento, ale je to riešené tiež formou príkazu, možno pomôže
    http://www.genpro.gov.sk/ext_dok-pr10_2006-1841/35121c
    Naposledy upravil susann2 : 07.09.10 at 06:47

    Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

    Sojka 007
    Ďakujem véééééééľmi pekne. Pomohla si mi.Práve prepisujem aj organizačný poriadok a doplňujem tam tiež údaje zo zákona 596/2003. Ja som nenašla žiadny aprobačný poriadok a už som si myslela že ho ani nikto nemá, že to len riaditeľka vymýšľa. Ešte raz ďakujem a prajem príjemný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.