Zavrieť

Porady

Kúpele

Rady pre tých, ktorý sa chystajú na liečenie.
Napíšte svoje skúsenosti z kúpeľov, pozitívne aj negatívne.
Na čo si treba dať pozor, na čo sa pripraviť, na čo Vás dopredu neupozornili, typ na strávenie voľného času počas liečenia a podobne.
Usporiadat
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Poukazy, ktoré hradí zdravotná poisťovňa komplet celé, majú označenie A. Sú to zvyčajne pooperačné stavy a vážne ochorenia.
Existujú ešte poukazy B, tu hradí poisťovňa liečebné procedúry a ostatné, ako stravu a ubytovanie si hradí pacient sám.
Keďže budeš mať kúpeľný návrh od lekárky, usudzujem, že to bude A alebo B.
Potom sú ešte klasické rekondičné a iné pobyty, kedy si všetko hradí klient sám.
Neviem, akú máš indikáciu, či spľňaš A alebo B. To by Ti mala povedať doktorka.
V každých kúpeľoch je cenník, len si musíš vyhľadať na nete.
Rozdiely sú, pretože nie je ubytovanie ako ubytovanie, za nadštandart sa pripláca.
Ja idem do Bojníc, liečebný dom Lysec, je to komfortné ubytovanie a majú celoročnú zľavu 18 €/ deň doplatok, typ poukazu B. Ale napr. v iných liečebných domoch v Bojniciach je ešte lacnejšie.
Treba si nájsť, čo Ti vyhovuje, ceny sa niekde menia aj v závislosti na ročnom období.
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Chystate sa niekto do kupelov do Piestan? Mozno stoji za uvazenie

http://www.cas.sk/clanok/215833/leka...lastne-je.html
5 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

to prvé si určujú každé kúpele podľa seba, neviem, čo je manipulačný poplatok, s tým som sa ešte nestretla, ale kúpeľný poplatok a jeho ýšku si určujú každé kúpele svoje, tiež oslobodenie od neho, napr. Bojnice majú, že kúpeľný poplatok neplatí zťp, zťp-s a dieťa do 6 rokov. Ostatní, aj dôchodci platia. Iné kúpele môžu mať iné výnimky.
Druhá otázka - B-čko poukaz znamená, že ubytovanie a stravu si platí poistenec sám, tj. sám má možnosť vybrať si /podľa hrúbky peňaženky / kúpele /jasné, že podľa svojej indikácie/, treba si pozrieť alebo zavolať. Moja ZP posiela zoznam, z ktorého si môžem vybrať, kde by som chcela nastúpiť.
Ak chceš platiť čo najmenej, je dobré si zistiť, odkedy platí "mimo sezóna", vtedy aj doplatok skupiny B je nižší.
Za procedúry neplatíš, to platí SP. Ak by si chcela viac procedúr ako tie 3 /deň, tak za tie ostatné si už zaplatíš sumu podľa cenníka kúpeľov.
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

pozri tu, ináč Bojnice sú dobré na chrbticu
http://www.kupele-bojnice.sk/index1.php?ids=14
2 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Keď si na PN ešte pred nástupom do kúpeľov, a lekár Ti ju neukončí, tak PN trvá aj počas kúpeľov a nemocenské máš zaplatené. PN zvlášť na kúpele sa už tuším nevypisuje, to bolo kedysi, na x-ku, ale to už neplatí.
mňa sa spýtali, či mi majú vypísať PN... vypísali bez problémov
(jan. 2010 - poukaz typu B )
2 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
Pri hľadaní vhodných kúpeľov pre manžela, som natrafila na túto super tému a nedá mi nepodeliť sa s vami o našu skúsenosť. Súhlasím s mamkou Dankou o Trávnici. Je to super Detský Liečebný Ústav a pomáha výdatne deťom s kožnými ochoreniami. Naša dcéra tam chodí od šiestich rokoch a nevymenila by to za nič. Sú veľká partia a už počas roka sa dohadujú na termíne, ktorý prídu a taktiež z vrchnou si vybavujú izby na ktorých chcú byť a s kým. Prvé tri roky sa mikrobusom chodili deti kúpať do Podhájskej do jedného z hotelov, ale potom im v liečebni vybudovali v suteréne vane a miestnosť s lehatkami a tak to majú časovo lepšie- najmä v zimných obdobiach. Do Trávnice sme sa dostali vďaka pani primárky Marináskovej a sme jej za to vďačný. Síce dcéra mala v januári šesť a my sme šli v júly, takže som si celý pobyt musela hradiť sama ale nebanujem. Je to tak, že doprovod ak dieťa nedovŕši šiesty rok života hradí poisťovňa ale my sme to už nestihli. A taktiež to máme cez 400km, takže by návštevy neboli možné. Spoznala som celý personál, mamičky ktoré majú také isté problémy a najmä ako to tam chodí a okolie- hlavne termálne kúpalisko Podhájska. Dcéra tohto roku bola už po ôsmy krát- môže to tam navštevovať do 18- tich 2x do roka, ale my to obsolvujeme len 1x- kvôli diaľke. Ak dcéru vezieme, ostávame na 2, 3 dni na Podhájskej u niektorej zo sestričiek na priváte a taktiež, ak po ňu ideme tiež sa tam zdržíme niekoľko dní. Podhájska je jak po hygienickej, tak po estetickej stránke na vysokej úrovni a po tie roky čo tam chodíme sa to len a len zlepšuje. Teraz v strede areálu dokončujú krytý celoročný bazén, pretože tam boli len prístrešky. Nedám dopustiť na Trávnicu a ani na Podhájsku- je to tzv. Slovenské mŕtve more. Ak niekto potrebuje akékoľvek informácie, nemám problém. Priamo v areáli tam vyviera 80°C prameň, kde jeho zloženie je blízke Mŕtvemu moru. Sú tam bazény s 38°C, 32°C,2x 17°C vodou, dve bazény detské a dve plavecké.Pekný jesenný deň
2 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
Takže dnes som dostala e- mail a na Podhájskej po celý rok nočná zmena večer vypúšťa bazény každý deň a ako som písala každý pondelok to tam celé dezinfikujú pomocou cisterien. Dotyčná, ktorá mi poskytla túto informáciu pracuje priamo v objekte. Chcem len, aby prostredníctvom porady ľudia dostávali čo najkvalitnejšie informácie. mne táto stránka veľmi pomohla a pomáha. pekný deň
2 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

pupavka11 Pozri príspevok
Lekarka mi navrhla, ze mi napise poukaz na liecenie, aby som si nasla na nete, ktore by som chcela na problem s chrbticou....

Este by ma zaujimalo, ci poukaz mozem dostat len v case, ked som na PN, alebo prave naopak, pred liecenim treba PN ukoncit? Dopredu dakujem za ochotu poradit.
neviem, mne MUDr. vypísal poukaz na liečenie a zo zdravotnej poisťovne som dostala zoznam, s ktorými kúpeľnými domami v ktorých kúpeľoch majú zmluvu a teda mi to preplatia... takže ak si vyberieš taký kúpeľný dom či ubytovanie, s ktorými poisťovňa zmluvu nemá - tak ti to asi preplatené nebude...

a k tej PN - ja som bola na poukaz B, vypísali mi PN-ku... ak ty už PN si, tak asi bude treba do tvojho pôvodného tlačiva dopísať poznámku, že v čase od - do sa zdržuješ na adrese v kúpeľoch... to kvôli kontrole dodržiavania lieč. režimu, nieže ťa práve vtedy kontrola nenájde tam, kde máš uvedené na tlačive o dočasnej PN...
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

http://www.kupele-slovenska.sk/

...aj tu nájdete kúpele. Ja som bola v Lúčkach. Bolo tam fajn. Liečila som sa na pohybový aparát /konkr. koleno/
Naposledy upravil Valcake : 10.09.10 at 00:14
1 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Heni Pozri príspevok
mňa sa spýtali, či mi majú vypísať PN... vypísali bez problémov
(jan. 2010 - poukaz typu B )

Sranda, ja som bola v Bojniciach na B 07/2009 a moja obvodná, keď mi pripravovala papiere, tak mi povedala, že PN sa na kúpele B nedáva, musela som si zobrať dovolenku. V kúpeľoch som sa na to už nepýtala. Tak neviem, na čo je nárok. Ozaj, v Bojniciach som bola s chrbticou a kĺbmi a bola som spokojná. Milí ľudia, príjemné prostredie. Zasa by som išla..
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Myslím, že sa zmenilo...prinajmenšom to, že ak sa nejedná o poukaz typu A, na ostatné sa dopláca... a ukončili sa tzv. druhé dovolenky...zadarmo ...
1 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

V Trávnici pri Podhájskej je jediná liečebňa na Slovensku pre deti s atopickým ekzémom. Martinka Fabiána (4) priviezli z Bratislavy pred necelými tromi týždňami rodičia do Trávnice v zlom stave. Celé telo ho svrbelo, všade mal krvácajúce pootvárané ranky. Jeho mama Monika Fabiánová je známa operná speváčka a pre svojho syna hľadala pomoc aj v zahraničí. „Zaplatili sme si dovolenku v Toskánsku, mysleli sme si, že tamojšie podnebie a more mu pomôžu. Martin však celý opuchol a museli sme sa okamžite vrátiť naspäť. Hospitalizovali nás na Kramároch, ale na oddelení bolo tak horúco, že som podpísala reverz. Trávnicu mi poradila kamarátka, vzali nás sem zo dňa na deň. Martinovi sa tu polepšilo o osemdesiat percent. Je to doslova zázrak. Konečne sme našli niečo, čo mu na ekzém účinkuje. Počula som však chýry, že to tu idú rušiť, lebo majú málo detí. Nechápem to. Ja sem musím s Martinkom prísť znovu,“ vraví odhodlane. Podobné skúsenosti majú aj ostatné mamičky malých ekzematikov. Ani jedna sa o možnosti pomoci nedozvedela „oficiálnym“ spôsobom. Liečebňa v Trávnici akoby ani neexistovala. Nedá sa nájsť vo vyhľadávačoch na internete , nemá žiadnu reklamu. Nehovoria o nej kožní lekári, neodporúčajú ju detské nemocnice. Pritom pobyt plne hradí zdravotná poisťovňa a v Trávnici dokážu liečiť i niekoľkotýždňové bábätká. „Je tu vynikajúci personál. Ochotné a šikovné sestry, výborné terapie, nedráždivá strava. Môjmu Maťkovi ekzém po troch pobytoch v Trávnici úplne zmizol,“ ukazuje Jana Vojtková z Považskej Bystrice synovu čistú tváričku. „Prvý raz sme tu boli, keď mal iba osem mesiacov. Poradila nám to pediatrička, ktorá o liečebni počula. Maťkova kožná lekárka len poznamenala, že už ide do dôchodku, ale on je prvé bábätko, ktoré do Trávnice poslala. Veď to nie je normálne,“ krúti hlavou Jana. Zázračná voda? Počet detí s atopickým ekzémom stále rastie. U mnohých sa prejaví už krátko po narodení. Väčšinou sa choroba predtým vyskytuje v rodine , zhoršuje sa pri strese a nesprávnej strave. Koža je zapálená, citlivá, šúpe sa. Deti sa ustavične škriabu, nariekajú, nechcú spať. „Hovorí sa, že svrbenie je horšie než bolesť. Atopický ekzém dieťaťa je utrpením pre celú jeho rodinu,“ hovorí pediatrička Claudia Hrabinská, jedna zo zakladateľov liečebne. Deti, ktoré sa liečia v Trávnici, odchádzajú vždy v oveľa lepšom stave. U väčšiny ekzém zmizne na dlhé mesiace. „Keď sa choroba vráti, vždy je to len v miernejšej forme,“ zdôrazňuje MUDr. Hrabinská. Veľkou výhodou je podľa nej aj to, že môžu prijímať deti už od prvých mesiacov života. „Čím skôr sa s liečením ekzému začne, tým lepšie,“ hovorí lekárka. Kožní lekári väčšinou na atopie predpisujú kortikoidové masti, ktoré majú vážne vedľajšie účinky.Tu sa snažíme počas troch týždňov úplne vysadiť lieky , kožu potom iba premasťujeme. Mamy sa naučia správne sa starať o dieťa s ekzémom, odnášajú si aj recepty na vhodné jedlá. Najúčinnejší je opakovaný pobyt,“ tvrdí pediatrička. Hlavnou zložkou liečenia v Trávnici je však voda. Do ústavu ju vozia každý deň v cisterne z neďalekej Podhájskej. Voda sa naleje do vydezinfi kovaných vaní, nechá sa trochu vychladnúť. Deti sa kúpu raz denne. „Mnohí rodičia s nimi skúšali chodiť priamo na kúpalisko v Podhájskej. Nemalo to efekt, verejné bazény nie sú pre deti s ekzémom vhodné. Môžu tam dostať rôzne plesne,“ hovorí MUDr. Hrabinská. „Minerálne zloženie vody z Podhájskej je podobné ako v Jadranskom mori. Sú to však fyzikálne vlastnosti geotermálnej vody vyvierajúcej hlboko zo zeme, ktoré hoja kožu.“
1 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

viki2 Pozri príspevok
mamka Danka, vidím, že si zbehlá, tak skúsim otázku:

chcem ísť s deťmi na pobyt spojený so speleoterapiou v Belianskej jaskyni, keďže mladšia(4-roky) je nonstop chorá a starší (9-rokov) by sa "zviezol" s ňou, keďže jemu sa stav pomaly zlepšuje, nie je už chorý non-stop,len pár krát do roka.
chcem ísť ako samoplatitel a aj deťom pobyt zaplatiť, keďže ja mám info, že keď nie sú deti liečené u alergológa, resp.imunológa, nemajú nárok na preplatenie liečby. Mojim deťom na alergológii nikdy nič nezistli, napriek tomu, že bývajú velmi často choré, v zimnom období "na preskačku" nonstop . Ty však píšeš niečo iné...Je to naozaj overená info, bola si už na základe toho v nejakých kúpeloch ? Bolo by fajn ušetriť niekolko 100 eur.....
Ďakujem za odpoveď.

Inak, ja som bola s oboma deťmi cca pred 3-mi rokmi v Šrobárovom ústave a nedám na nich dopustiť. Perfektná diagnostika, perfektná rehabilitácia, ale ja pravda, že mimo procedúr som deťom vyrábala program ja, vo vnútri sme sa zdržiavali minimálne. Ale tam som konečne zažila komplexný pohlad na pacienta, za čo im velmi ďakujem


  • Neviem či som dostatočne zbehlá, lebo podmienky schvaľovania sa menia každý rok. My chodíme na liečenia cca 7 rokov. Na alergológicko – imunolog. amb. Chodíme asi od 4 r. Najskôr nám nič nezistili, ale nechali si nás na pol ročné kontroly. Potom odišla doktorka do dôchodku a nová mladá urobila dcére nie len alergologické, ale konečne aj imunologické vyšetrenie, kde zistili, že má zníženú imunitu a okrem iného jej navrhla aj kúpele. O rok sme chceli ísť znovu, ale poisťovňa nám návrh lekárky zamietla z odôvodnením, že dcéra nebola aspoň 5x chorá za posledný rok. No ona bola chorá, len keď nepotrebujete OČR, tak si dieťa samé doma vykurírujete a nebežíte hneď k lekárke. Ale o tom nemá poisťovňa záznam. V poisťovni mi vtedy jedna milá pani poradila, aby sme skúsili ozdravovňu, tam sú iné kritéria a to nám schválili. Ďalší rok som si dala pozor na počet návštev pediatričky a dcére schválili Šrobárov ústav. Tam jej diagnostikovali astmu a od vtedy nemáme problém so schvaľovaním návrhov, lebo pri astme má nárok na kúpele každý rok. Moja rada je zistiť či robili tvojim deťom imunologické vyšetrenie, prípadne aby ho zopakovali. A zavolať priamo do liečebne, kde ti najlepšie poradia. Napríklad do ozdravovne mi tento rok synovi vypísala lekárka návrh, ja som tam pripla kópie posledného vyšetrenia z ortopédii a imunológii a posielala som to rovno na Bielu Skalu a nie do poisťovni. Aj do Šrobárovho sme návrh posielali priamo im.
  • Čo sa týka speleoterapie, pre deti je liečebňa iba v Štóse. V Belianskej a Bystrianskej jaskyni sa tiež robí speleoterapia, ale nie je tam detská liečebňa. Tak, že sa to dá využiť len ako samoplatca počas individuálneho pobytu. Majú liečebňu iba pre dospelých. Ono totižto samotnú speleoterapiu zdravotná poisťovňa neprepláca ani v Štóse. V cene je ubytovanie, rehabilitácia a časť stravy. Na stravu sme doplácali cca 35,- € za 21 dní. Jaskyňa sa platí ako doplnková služba, doprava a vstup cca 10,- € na jeden vstup a doporučujú 10 vstupov (to je každý druhý deň). Tak, že by som ti doporučila, ak by deťom poisťovňa schválila kúpele, vybaviť Štós. Ak to neschvália, tak je to jedno. Rozhodne v Tatrách je viac možností výletov po okolí.
  • Čo sa týka Šrobárovho ústavu úplne s tebou súhlasím. citujem : “... nedám na nich dopustiť. Perfektná diagnostika, perfektná rehabilitácia... komplexný pohľad na pacienta, za čo im veľmi ďakujem“. ALE druhá strana mince, ty si s dieťaťom bola a bola si v moderne zrekonštruovanej budove, určenej pre mamičky s deťmi. Horšie je to v pavilónoch s deťmi bez rodičov. Je to ako v nemocnici a nie ako na liečebnom klimatickom pobyte, kde by mali deti väčšinu dňa stráviť pobytom na čerstvom vzduchu. A ten prístup sestier nebudem už komentovať. Naozaj to viem posúdiť a porovnať s inými zariadeniami, vid. môj predchodzí príspevok.
Naposledy upravil mamka Danka : 18.10.10 at 08:54
1 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

viki2 Pozri príspevok
mamka danka, velmi pekne Ti ďakujem za odpoveď
my máme alergologičku, ktorá má tiež už bližšie k dôchodku a na zistené hodnoty mojich detí reagovala len vetou "no, mamička, asi niekde robíte chybu vy, lebo my sme nič nezistili" ....k tomu už ani nie je čo dodať, lebo nepoznám normálnu matku, ktorá by deťom vedome dopomáhala k chorobám, hlavne, keď potrebuje chodiť do zamestnania....
takže si mi to vlastne aj ty potvrdila, že musíme aj my zmeniť alergologičku, keď chceme vyriešiť tú otrasnú chorobnosť mojich detí
zatial teda ideme do tatr.kotliny ako samoplatitelia na týždeň, z toho 4 dni speleoterapia v belianskej jaskyni, viem, že je to málo, doporučuje sa aspoň 14x, ale to by nás finančne zrujnovalo
a od januára to začnem riešiť s novou alergologičkou

ešte jednu otázku, vidíš zlepšenie na dcére, odkedy chodíte na tie ozdravovacie pobyty?
ďakujem ti ešte raz za odpoveď
  • Asi by som ti odporučila zopakovať Šrobárov ústav. Tam deti naozaj vyšetria od hlavy po päty a zistia aj nezistiteľné. No a ešte výtery. Robila deťom pediatrička výtery. Daj si spraviť výter aj ty a manžel. Kamoškina malá bola stále chorá a zistili, že mama je bacilonosič. Keď bývajú deti často sopľavé je dôvod aj na vyšetrenie na ORL. Mojim deťom pomohol aj výber nosných mandlí. Ale je pravda, že na všetky vyšetrenia som sa musela drzo dožadovať, lebo obvodná by iba liečila a liečila a nič nevyliečila. Stále dokola antibiotiká a ja som bola tá zlá matka, ktorá odmieta navrhovanú liečbu „odborníkom“. Všetky odborné vyšetrenia som si musela doslova vydupať. Môj syn bol prvé dva roky v škole nonstop chorý, zachrípnutý a sopľavý. Od kedy sme zmenili školu ešte chorý nebol. Za ďalšie dva roky nemá vymeškanú ani hodinu. Musel byť v triede nejaký bacilonosič a ešte na TV sa prezliekli v triede(cvičky, kraťasi, tielko) a tak išli do druhej budovy do telocvični. Vraj v rámci otužovania. Ale videla som: uč. odomkla a než zamkla za posledným prvý sa triasol ako osika. Potom ju zastavila kolegyňa, stretla ju nejaká mamička a ešte nevedela nájsť správny kľúč. Ona sa vo vetrovke a čižmách vykecávala a deti v cvičkách. V družine sa chodili sánkovať, ale po návrate dnu sedeli deti v mokrých pančuchách a často až mokrých slipoch. Zdravé dieťa sa otužilo, ale dieťa po chorobe alebo so slabou imunitou ochorelo znovu. Ak chodia deti do škôlky zistila by som si praktiky škôlky. Učiteľka zo škôlky mi hovorila, že tam kde učila pred tým odišla kvôli nesúhlasu s tým čo robili. Aby mali menej roboty znižovali si stavy detí tým, že deti nechali vybehať a spoteným im potom vetrali, tak že urobili prievan a dali im napiť studené. Aj keď sa zobúdzali také spotené, tak im vetrali. Rodičom sa ani nesnívalo, že tie milé p. učiteľky by niečo také.... Niekedy je len zle situovaný areál. Kamoška mala syna stále chorého a keď do MŠ nastúpil aj druhý mal často problém z uškami. Škôlka bola medzi panelákmi tak, že dvor bol v ustavičnom prievane. Preto zmenila škôlku a div sa svete deti sú zdravé.
2. Neviem či je dobré urobiť 4 vstupy. Dcéra bola po prvých troch zachrípnutá a vyzeralo to, že tam prechladla, ale po ďalších vstupoch sa to zlepšilo. Ako by si telo potrebovalo zvyknúť. V Štóse doporučovali 10 alebo aspoň 6. Ja by som v Tatrách zašla do toho liečebného domu pre dospelých a poradila sa s lekárkou.
3.Speleoterapia:
V jaskyniach je približne 45 bakteriálnych kolónií na meter kubický vzduchu, ide o nechoroboplodné baktérie. Pri návšteve asi 30 ľudí stúpla koncentrácia na 150 kolónií na m3, zhruba ½ hodinu po ich odchode opäť klesla na pôvodný počet. Krasovské jaskyne si udržujú takmer sterilitu prostredia, nielen baktérií, ale aj plesní, a dokážu znečistenie návštevníkmi účinne a v krátkom čase odstrániť.
Zdroj: časopis Dieťa 9/2005
Čo si ale myslieť o mikroklíme jaskyne, kde jedna skupina pacientov vychádza a druhá hneď vchádza a v inej časti jaskyne (v tesnej blízkosti) prebiehajú každých 15 minút turistické vstupy v početných skupinách. V Belianskej jaskyni som sa počas prehliadky rozprávala so sprievodcom, ktorý robil aj v Jasovskej jaskyni a priznal (vyslovil svoj názor), že v týchto podmienkach ide naozaj skôr o biznis ako o liečbu. Jaskyňa je vraj najčistejšia v utorok, keď je v pondelok zatvorená a najlepšie, keď prší, vtedy sa najrýchlejšie čistí.

  • Zlepšenie zdravotného stavu v závislosti od liečenia je veľmi subjektívny pocit. Rozhodne je to mesačný únik z veľkomesta do čistejšieho prostredia. Po prvom pobyte nebola chorá pól roka. Ale v ten rok jej vybrali nosné mandle, brala lieky od imunologičky, na začiatku prázdnin bola pri mory a koncom prázdnin na liečení. Po druhom liečení bola tiež dlho zdravá, ale bola aj pri mory a dostala aj spray na astmu. Tak čo jej pomohlo? A čim je staršia tým je aj vyzretejší imunitný systém. Na jednej strane ide na liečenie, procedúry prostredie, strava, denný rytmus, celkovú pohodu a zmenu denného stereotypu. To všetko je na prospech. Na druhej strane kolektív cudzích deti, nové prostredie, s tým sa musí vysporiadať imunitný systém. Minulý rok prišla z liečenia chorá, lebo tam ktosi dovliekol akého si „koka“ a ju začalo bolieť hrdlo až musela antibiotiká. Ale inak OK. Rozhodne doporučujem. Ak aj nie kúpele, tak aspoň ozdravovňu. Biela Skala je naozaj super a aj tam majú procedúry.

1 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
súhlasím s mazanova a navyše každý deň bazény vypúšťajú a ráno ich napúšťajú a v pondelok doobeda je Podhájska zatvorená kvôli tomu, že v nedeľu večer všetku vodu vypustia - v pondelok chodia cisterny, všetko vydezinfikujú a na obed znova všetky bazény napúšťajú a o 13.00hod je už otvorené. hygiena nadovšetko a všade!!!!!!!!!!!!!!!! pekný deň
1 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Adi, rodičia tam boli pred pár rokmi na rekreácii. Celkom si to tam pochvaľovali, ale im išlo hlavne o to, aby bola chutná strava. Inak nemali žiadne požiadavky na služby.
1 0
Lenamária Lenamária

Lenamária je offline (nepripojený) Lenamária

Čo znamená keď ste v kategorii A: Stravu,liečbu vrátane všetkých procedúr kompletne hradí zdravotná poisťovňa, denne si priplatíte len 1,66 Eur manipulačný poplatok a kupelný poplatok.
Čo znamená keď ste v kategorii B :Poisťovňa za Vás zaplatí lieč.starostlivosť najviac s 3 procedúrami denne, ubytovanie a stravu si hradíte samy.
1 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Pridám moju čerstvú skúsenosť. Po takmer tridsiatich rokoch som bola znova v kúpeľoch. Bojnice, LD Lysec. Celý mesiac ma neskutočne "rozmaznávali". Nestretla som sa ani len s jediným členom personálu, ktorý by nebol milý. Pri procedúrach dodržiavali čas, ktorý bol načasovaný, vstupná lekárska prehliadka - aj kontrolné - bola podrobná, lekári sa mi venovali bez ohľadu na čas, podľa toho, koľko bolo potrebné. Personál pri procedúrach mimoriadne ochotný, keďže som po operáci nohy, pomáhali pri každom pohybe. A nečakali na tringelty!!!
Je pravda, že na stravu sa v Lyseci dopláca aj na A-čko za nadštandard, ale na naše pomery v zdravotníctve to aj bol nadštandard. Strava výborná, veľký výber.

Takže ak pôjdem nabudúce do kúpeľov, asi si zase vyberiem Bojnice Lysec. Podľa toho, čo hovorili pacienti na A-čko, ubytovaní v Mieri, tak tam strava nič moc.
1 0
pupavka11 pupavka11

pupavka11 je offline (nepripojený) pupavka11

Lekarka mi navrhla, ze mi napise poukaz na liecenie, aby som si nasla na nete, ktore by som chcela na problem s chrbticou. Vie niekto, prosim, aky je cenovy rozdiel medzi liecenim na poukaz a liecebnym pobytom, ktory si hradim sama? Vedel by mi niekto poradit stranku, kde najdem ceny liecenia na poukaz, vsade som totiz nasla len pobyty, ktore si mozno objednat bez lekarskeho doporucenia.

Este by ma zaujimalo, ci poukaz mozem dostat len v case, ked som na PN, alebo prave naopak, pred liecenim treba PN ukoncit? Dopredu dakujem za ochotu poradit.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Heni Pozri príspevok
neviem, mne MUDr. vypísal poukaz na liečenie a zo zdravotnej poisťovne som dostala zoznam, s ktorými kúpeľnými domami v ktorých kúpeľoch majú zmluvu a teda mi to preplatia... takže ak si vyberieš taký kúpeľný dom či ubytovanie, s ktorými poisťovňa zmluvu nemá - tak ti to asi preplatené nebude...

a k tej PN - ja som bola na poukaz B, vypísali mi PN-ku... ak ty už PN si, tak asi bude treba do tvojho pôvodného tlačiva dopísať poznámku, že v čase od - do sa zdržuješ na adrese v kúpeľoch... to kvôli kontrole dodržiavania lieč. režimu, nieže ťa práve vtedy kontrola nenájde tam, kde máš uvedené na tlačive o dočasnej PN...
Mne kázali napísať na lístok na peniaze, že od kedy do kedy budem na liečení. A nemala som vtedy žiadnu kontrolu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať