Zavrieť

Porady

CENA ZA m2/OMIETKY

Vie niekto poradit za kolko robievaju firmy m2 vnutornej omietky na ytong?robota aj s materialom....akurat ze neviem aku omietku dat-to si necham poradit co by bolo najlepsie.DAKUJEM
Naposledy upravil tiger111 : 13.09.10 at 17:14
Usporiadat
kiwi0105 kiwi0105

kiwi0105 je offline (nepripojený) kiwi0105

na hrubej omietke a do hrubej omietky ja zasadny rozdiel,pozornejsie citajte.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
kiwi0105 Pozri príspevok
na hrubej omietke a do hrubej omietky ja zasadny rozdiel,pozornejsie citajte.
Neviem či sa rozumieme , Ty myslíš plastové rohovníky so sieťkou ako som teraz dával pri zateplovaní fasády? Lebo tie sa nepouživajú pri vnútornych rohoch , tam sa používa len kovová dierovaná lišta roh cca 2x2 cm a tá existuje s drotenou sieťkou cca 3cm a bez nej.A zatiaľ 4 murári mi potvrdili že sú lepšie kovové ako plastové.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pivko Pozri príspevok
Ty si niekde mimo tie plastové s armovacou sieťkou sa používajú pri sieťkovaní ,ale nie pri štukových omietkach.
Tie plastové čo spomína sú lepšie ako všetky hliníky dokopy.Hliníkové doslova neznášam.Používam len v najnevyhnutneších prípadoch.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Tie plastové čo spomína sú lepšie ako všetky hliníky dokopy.Hliníkové doslova neznášam.Používam len v najnevyhnutneších prípadoch.
Ale ktoré plastové? tie čo som dával teraz pri zateplovaní čo majú po stranách 10cm sieťku a nemajú vobec na hrane výčnelok? Alebo plastové na štukové omietky bez sieťky
Si prvý čo je proti hliníku.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Osobne neopznám niekoho kto by preferoval hliník pred plastom.
IMG_7003 II.jpg  
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Osobne neopznám niekoho kto by preferoval hliník pred plastom.
Tak toto je úplne iná lišta ako tá čo sa použiva pri armovaní fasádylebo sami nejaké zvýšili , tak že vymením za tieto.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
petosc Pozri príspevok
Ja som dával pred 2 týž. omietky a komplet, hrubá aj jemná /sádrová/ omietka hladká a rovná ako sklo som platil 9€ m2. Bol som na 100% spokojný.
Len či budeš aj za pár rokov spokojný s celým tvojim domom
0 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

Najskôr by ste sa mali pýtať, aká omietka, resp. úprava vnútorných stien a priečok je vhodná na Ytong a až potom, čo to stojí...
Lacné "podsunuté" riešenie od "odborníkov", čo poznajú iba "kléber" nebude v konečnom dôsledku nikdy to najlacnejšie!
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
lutec Pozri príspevok
Najskôr by ste sa mali pýtať, aká omietka, resp. úprava vnútorných stien a priečok je vhodná na Ytong a až potom, čo to stojí...
Lacné "podsunuté" riešenie od "odborníkov", čo poznajú iba "kléber" nebude v konečnom dôsledku nikdy to najlacnejšie!
Ďalší Junior to bolo pre koho? lebo ja staviam z tehly + hrubá omietka + štuk žiadny Ytong
0 0
peter3377 peter3377

peter3377 je offline (nepripojený) peter3377

pivko Pozri príspevok
Neviem prečo tu pletiete hrušky a zemiakyPokial viem tak Ytong sa nevakuje na hrubo ale len sieťkuje a aj to nieje potrebné celoplošne. Ja staviam tehla porotherm tak že ja som špricoval a vakoval na hrubo /robota 4EUR/m2 / dočkaj dojde 220870 ten Ti poradí , v Ytongu neviem až tak presne ako sa to robí
a 16 EUR /m2 to nebude tak kľudne spi.
no tak to sa mylis, na ytong my firma dala ponuku na strojne omietky na 9 e bez dph na m2, plus rohy , kuty , spalety zvlast ratali, vysledok bol priemer 15e na m2 aj s robotu a material,no tak som sa do toho pustil sam, aj ked to trvalo 2 mesiace, a vyslo to cca 2e nam2
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
peter3377 Pozri príspevok
no tak to sa mylis, na ytong my firma dala ponuku na strojne omietky na 9 e bez dph na m2, plus rohy , kuty , spalety zvlast ratali, vysledok bol priemer 15e na m2 aj s robotu a material,no tak som sa do toho pustil sam, aj ked to trvalo 2 mesiace, a vyslo to cca 2e nam2
Robil som za sociku stavebného majstra , kyľavý nie som ale omietky a hlavne špalety je podľa mňa robota pre odborníka murára /kvalitného/
Tak že tie tvoje asi budú aj tak vyzerať ako dvojeurové
0 0
solkac solkac

solkac je offline (nepripojený) solkac

poslite mi prosim kontakt na firmu z Levic
0 0
solkac solkac

solkac je offline (nepripojený) solkac

magonr poslite mi kontakt na firmu z Levic
0 0
dan20111980 dan20111980

dan20111980 je offline (nepripojený) dan20111980

Dokazem ti urobit strojove vapennocementove omietky do 10€/m2 vratane apulist a rohovnikov na kazdom rohu.V pripade ma kontaktuj na emailovej adrese.Som zivnostnik a robim to uz 5rokov
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
peter3377 Pozri príspevok
no tak to sa mylis, na ytong my firma dala ponuku na strojne omietky na 9 e bez dph na m2, plus rohy , kuty , spalety zvlast ratali, vysledok bol priemer 15e na m2 aj s robotu a material,no tak som sa do toho pustil sam, aj ked to trvalo 2 mesiace, a vyslo to cca 2e nam2
Ešte raz a znova: Ytong aj keď je nepresne vymurovaný, dá sa prebrúsiť, vyšpachtľovať spoje MUROVACíM MATERIÁLOM, NESIEťKOVAť!!! Omietnutie Rimanom UNI v hr. 4 mm s penetráciou a rohovníkmi musí vyjsť do 6,50 € bez DPH!
0 0
miki228 miki228

miki228 je offline (nepripojený) miki228

Cena 8EUR je dobra. viem o com hovorim. Dobra pre mna ako omietkara
0 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

Trošku vlastnej reality. Stavba: Ytong Lambda.
Hrubé omietky vonkajšej fasády (20 mm vrecovaný Cemix + špric)
- materiál : 5,70€/m2
- práca : 7,0O€/m2
Plocha je počítaná bez odpočítania otvorov. V cene materiálu sú rohovníky, Styrodur, APO lišty so sieťkou a Flexikléber na špalety. Moja skutočná spotreba vrecovanej malty (Cemix) = 28kg/m2 omietanej plochy bez otvorov + pár vriec Unimaltu na špric.
Snáď to niekomu pomôže tak, ako mne poradili mnohí neznámi.
detaily na fasáde 006.jpg  
0 0
truhlicka82 truhlicka82

truhlicka82 je offline (nepripojený) truhlicka82

Prosim vas,vie mi kiekto poradit,nejakeho dobreho "omietkara" z Košíc,resp.okolia.Sme z Košic,potrebujemekomplet zastierkovat,omietky dat na plochu 103m2,25m2stropy.Je to tehlovy byt.Prosim poradte,kolko beru za komplet?
0 0
Pali Kelnu Vamm Da Pali Kelnu Vamm Da
cafte. ja berem za jemne omietky 3,5 eura a hladim ich strojom. filc pouzivam iba na zapucovanie rohov a taktiez nanasam v dvoch vrstvach.
likom@atlas.sk
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
truhlicka82 Pozri príspevok
Prosim vas,vie mi kiekto poradit,nejakeho dobreho "omietkara" z Košíc,resp.okolia.Sme z Košic,potrebujemekomplet zastierkovat,omietky dat na plochu 103m2,25m2stropy.Je to tehlovy byt.Prosim poradte,kolko beru za komplet?
V byte sa nedajú robiť strojové omietky, rovinnosti môžu vyžadovať lokálne aj 3 cm omietky, dajú sa použiť strojové sadrové ale ručne, max cena za presné steny do 14,00/m2.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať