Zavrieť

Porady

Oznamovacia povinnosť SZČO -prenájom

Ahojte poraďáci, prosím Vás:
Fyzická osoba, ktorá podniká na základe živnostenského oprávnenia, čiže je už registrovaná u príslušného správcu dane, prenajíma nehnuteľnosť –resp. poskytuje túto nehnuteľnost na základe živnostenského oprávnenia s názvom „Ubytovacie služby vrátane doplnkových služieb - výmena prádla a požičiavanie športových potrieb“
Vzniká tejto fyzickej osobe oznamovacia povinnosť podľa §31 odst.2 písm.b)zákona o správe daní?
Ja mám za to, že je to jeho predmet podnikania a tieto príjmy sú príjmy z podnikania podľa §6 a preto oznamovacia povinnosť nevzniká. Mýlim sa? Ďakujem
Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ja ti urobím ovocný šalátik
onical Pozri príspevok
To znamená,že som zaregistrovaný,15 rokov prenajímam,platím dane, 3 daňové kontroly za sebou a pôjdem im oznámiť,že prenajímam? Hruška+jablko.
ak fyzická osoba-podnikateľ už je registrovaná na daňovom úrade (čiže má pridelené DIČ) a začne prenajímať nehnuteľnosť, alebo jej časť v roku 2010, nemusí sa registrovať nanovo, ale je povinná oznámiť túto skutočnosť daňovému úradu do 30 dní od mesiaca, v ktorom začala prenajímať
keď zajtra začneš prenajímať ideš na dú a oznámiš to


A POZOR, aj pre teba platí:
ak fyzická osoba-podnikateľ už je registrovaná na daňovom úrade a nehnuteľnosť alebo jej časť už prenajímala pred 1.1.2010, musí túto skutočnosť oznámiť daňovému úradu do 28. februára 2010.
Naposledy upravil hanelie : 16.09.10 at 13:14
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

hanelie Pozri príspevok
ak máš pridelené DIČ stačí oznámenie
.. vieš, pýtala som sa preto, lebo ako dvaja vlastníci prenajímame (od septembra) byt. Druhý vlastník nema DRČ, ja mám ... a na DU mu dali prihlášku k registrácii pre obidvoch (aj s prílohou č. 2) - vraj treba .. ja som chcela len listom oznámiť..
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ste manželia , prípadne dvaja vlastníci a obaja uvedení v nájomnej zmluve - ak áno, treba sa obidvom registrovať , ak niektorí už máte dič, tak tento len oznámi, že prenajíma

Pri bezpodielovom vlastníctve manželov, keď sú vlastníkom nehnuteľnosti obaja manželia, sa musí registrovať len ten z manželov, ktorý je uvedený v zmluve ako prenajímateľ. Ak sú v zmluve uvedení obaja, registračná resp. oznamovacia povinnosť sa vzťahuje na oboch – a to podľa miesta trvalého pobytu.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ja som chcela len oznámiť .. a prekvapilo ma, že nestačí (nie BSM)
0 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

hanelie Pozri príspevok
ja ti urobím ovocný šalátik



keď zajtra začneš prenajímať ideš na dú a oznámiš to


A POZOR, aj pre teba platí:
Veď o tom píšem,že 15 rokov prenajímam, 3x ma skontrolovali a do 28.2.2010 im musím oznámiť,že prenajímam.
Ak štátny úrad má o občanovi určité info a napriek tomu toto info od občana požaduje je to šikanovanie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať