Zavrieť

Porady

jeden zberný doklad v EUR aj v cudzej mene ?

ahojte, ak chcem zamestnancovi vyplatiť náhradu za zahr.pracovnú cestu, konkrétne za jeden mesiac bol v štyroch krajinách,z toho v troch je sadzba stravného v eurách, ale v jednom štáte v cudzej mene (CZK), tak tú cudziu menu (nárok podľa zákona o cest.náhradách) mám premeniť kurzom z dňa predchádzajúceho dňu zahran.pracovnej cesty? Ak mu to všetko chcem vyplatiť v eur?
P.S. všetky tieto prac.cesty mi vyúčtoval na jednom zbernom tlačive: Príkaz a vyúčtovanie zahr.prac.cesty.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    abcd.kates Pozri príspevok
    ahojte, ak chcem zamestnancovi vyplatiť náhradu za zahr.pracovnú cestu, konkrétne za jeden mesiac bol v štyroch krajinách,z toho v troch je sadzba stravného v eurách, ale v jednom štáte v cudzej mene (CZK), tak tú cudziu menu (nárok podľa zákona o cest.náhradách) mám premeniť kurzom z dňa predchádzajúceho dňu zahran.pracovnej cesty? Ak mu to všetko chcem vyplatiť v eur?
    P.S. všetky tieto prac.cesty mi vyúčtoval na jednom zbernom tlačive: Príkaz a vyúčtovanie zahr.prac.cesty.
    posúvam

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kurz zoberieš platný 1.den mesiaca, kedy ZSC začala
    na porade je plno odpovedí na túto otázku.

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    KEJKA Pozri príspevok
    kurz zoberieš platný 1.den mesiaca, kedy ZSC začala
    na porade je plno odpovedí na túto otázku.
    nesúhlasím Kejka, nie náhodou deň predchádzajúci dňu vyučtovania pracovnej cesty???
    Veď deň vyúčtovania nemusí byť zhodný s dňom uskutočnenia tejto pr. cesty.
    Alebo sa mýlim? Dúfam že nie, veď som celú noc študovala túto poradu :-(((

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    pozrela som, no neviem prečo - prečo je to ten prvý deň. Veď ešte vlani som s podobným prípadom (on nebol zamestnanec, ale SZČO) volala na daňové riaditeľstvo, kde mi povedali, že keď on donesie vyučtovanie pracovnej cesty (aj keď zberným cesťákom za 1mesiac), tak napr.s dátumom vyúčtovania : 31.8. by som stravné a vreckové v cudzej mene (SWE, CZK,POĽ.) zamenila dňom predchádzajúcim dňu vyúčtovania !

    kde je teda ten rozdiel? :-(((

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    čítala som aj otázku -cestovne-nahrady-aky-kurz , a naozaj je tu veľa názorov, ale nie su zhodné, je to kocúrkovo, už fakt nemôžem, čím ďalej čítam, tým viac som dopletená. Prosím niekoho kto si naozaj 100% istý aby mi to polopate vysvetlil, prečo raz kurz z 1.ho dňa msiaca , prečo inokedy deň predchádzjaúci dňu vyúčtovania. Prosííím , budem veľmi veľmi vďačná . ....možno Chobot ?

    japis je offline (nepripojený) japis

    japis
    abcd.kates Pozri príspevok
    čítala som aj otázku -cestovne-nahrady-aky-kurz , a naozaj je tu veľa názorov, ale nie su zhodné, je to kocúrkovo, už fakt nemôžem, čím ďalej čítam, tým viac som dopletená. Prosím niekoho kto si naozaj 100% istý aby mi to polopate vysvetlil, prečo raz kurz z 1.ho dňa msiaca , prečo inokedy deň predchádzjaúci dňu vyúčtovania. Prosííím , budem veľmi veľmi vďačná . ....možno Chobot ?
    pozri si par.36 odst.6 zákona o cestovných náhradách. Od1.1.2009 platí na prepočet stravného kurz k 1.dňu v mesiaci, kedy zahraničná SC začala.

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    japis Pozri príspevok
    pozri si par.36 odst.6 zákona o cestovných náhradách. Od1.1.2009 platí na prepočet stravného kurz k 1.dňu v mesiaci, kedy zahraničná SC začala.
    o.k., tak som to vyúčtovanie zahraničnej pracovnej cesty urobila.
    Zhrnutie:
    -diety ak boli v cudzej mene napr. CZK,tak som ich zrátala, a zamenila na eurá prvým dňom v mesiaci kedy sa uskutočnila pracovná cesta začala.
    -ostatné výdavky ako nákup dialn.známky, PHL atď. som tiež prerátala kurzom z prvého dňa v mesiaci kedy sa uskutočnila pracovná cesta začala.
    je to tak už správne????

    jeden zberný doklad v EUR aj v cudzej mene ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.