Zavrieť

Porady

Služobná cesta a E101

Ahojte,

je potrebné vystavovať E101 aj ked je zamestnanec vyslany na sluzobnu cestu?

Dakujem

Evelyn
Naposledy upravil Dav : 09.12.10 at 18:10
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
durisovad Pozri príspevok
Toto by nepomohlo? Nemam skusenost ani vedomost, len som vygooglila
http://www.socpoist.sk/vzory-tlaciv-...rmularov/1168s

Dáška ďakujem, posťahovala som si tlačivá, len neviem, či sa dá prihlásiť aj elektronicky a či zamestnanec musí mať E101 pri sebe.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Lenka ďakujem toto mi poslala v tejto téme aj Dáška. Ale aj tak ďakujem za ochotu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ja som ešte pridala ďalšie linky.
1 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Lenka ďakujem. Ale aj tak mám ešte v tom nejasno...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Mám v tom hokej.Vyšlem ako živnostník iných živnostníov do zahraničia.Aké papiere potrebujú so sebou?Táto administratíva ma zabije,vobec jej nerozumiem,čo je čo a na čo.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Dostala som od priateľky tip na túto stránku :
http://www.opatrovanie-rakusko.sk/op...re-E106-a-E101

podľa toho mi vychádza, že ak bude vysielajúca firma zo SR, ktorá má so živnostníkmi uzatvorené zmluvy a odmena za ich práce bude fakturovaná slovenskému odberateľovi, tak toto asi nepotrebujú. Ale možno sa mýlim...
Skús pozrieť tento link.
Ja mám skôr problém, ako dať žiadosť na E101 zamestnancovi, ktorý bude zajtra prijatý do zamestnania a v nedeľu odchádza so živnostníkmi z našej firmy ako tlmočník. Veď ja o tom zamestnancovi ešte ani neviem, ako sa vôbec volá...Ja sa asi zmyším.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ďakujem veľmi pekne za radu. Len mám problém v tom, že slovenský SZČO má uzatvorenú zmluvu o dielo so slovenským subjektom na celý rok a na každú zákazku ide objednávka. Odmenu za faktúru bude mať vyplatenú v SR, nie v zahraničí, teda príjem bude mať doma. Myslím si, že aj tak by mal mať E101, ale živnostníci, ktorí idú pracovať na základe tejto zmluvy, sa boli pýtať na SP a tam im povedali, že keď majú zmluvu so slovenským subjektom, tak nemusia mať... Tak ja neviem...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

A keď má kartičku poistenia platnú v celej EÚ?
0 0
Mikky22 Mikky22

Mikky22 je offline (nepripojený) Mikky22

Prosim takisto o radu k tejto teme,
uzatvoril som zmluvu o dielo s klientom ktoremu budem vykonavat kontrolu dielov, jedna sa o slovenku firmu ta ma ale na zaklade zmluvy pravo urcit miesto a cas kde sa tato kontrola vykona. Na zaklade toho mi urci ako miesto vykonu prace nemecko kde ma moj klient svoju zakazku. Tym padom vykonavam pracu sice pre slovensku firmu ale v zahranici.
ako to bude s E101? Potrebuju ho moji zamestnanci ked vlastne nemam zahranicneho partnera?
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Toto by mohla byť nominácia na byrokratický čin roka. Kto toto vymyslel, si musel asi obhájiť svoje teplé miestečko.
Podľa toho, čo som naštudovala, tak by som pri každej prac.ceste mala robiť zmenu RLSZ a následne žiadať o vystavenie E 101. Pri šiestich pracovníkoch, ktorí vycestujú do mesiaca cca 10x do štátou EU je to 60 žiadostí. Sú to všetko pracovníci, ktorí chodia na rokovania, riešiť reklamácie, zúčastňujú sa školení, výstav a pod. Sú to len 1-3 dňové cesty. Neexistuje nejaký zjednodušený systém ?ˇAké sankcie hrozia zamestnávateľovi, keď nič z toho nebude robiť ?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
AdrianaA Pozri príspevok
Toto by mohla byť nominácia na byrokratický čin roka. Kto toto vymyslel, si musel asi obhájiť svoje teplé miestečko.
Podľa toho, čo som naštudovala, tak by som pri každej prac.ceste mala robiť zmenu RLSZ a následne žiadať o vystavenie E 101. Pri šiestich pracovníkoch, ktorí vycestujú do mesiaca cca 10x do štátou EU je to 60 žiadostí. Sú to všetko pracovníci, ktorí chodia na rokovania, riešiť reklamácie, zúčastňujú sa školení, výstav a pod. Sú to len 1-3 dňové cesty. Neexistuje nejaký zjednodušený systém ?ˇAké sankcie hrozia zamestnávateľovi, keď nič z toho nebude robiť ?
...ja sa domnievam, že stačí len použiť zdravý sedliacky rozum a nepodliehať davovej psychóze......tu http://www.porada.sk/1512861-post4.html som použila citáciu...podľa môjho vnímania, sa služobných ciest typu - rokovania, výstavy, nákupy... určite netýka... klasickým modelom podľa mňa je, ak mám so zahraničným odberateľom zmluvu trebárs na vykonanie stavebných prác na jeho stavbe v zahraničí a pošlem tam svojich murárov... formulárom E101 sú krytí, že celý systém zákonného poistenia majú zabezpečený podľa našich predpisov... kdyby-coby......vtedy mi to papierovanie dáva logiku... inak?...hlavné je zdravie......
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Ajuška Pozri príspevok
...ja sa domnievam, že stačí len použiť zdravý sedliacky rozum a nepodliehať davovej psychóze......tu http://www.porada.sk/1512861-post4.html som použila citáciu...podľa môjho vnímania, sa služobných ciest typu - rokovania, výstavy, nákupy... určite netýka... klasickým modelom podľa mňa je, ak mám so zahraničným odberateľom zmluvu trebárs na vykonanie stavebných prác na jeho stavbe v zahraničí a pošlem tam svojich murárov... formulárom E101 sú krytí, že celý systém zákonného poistenia majú zabezpečený podľa našich predpisov... kdyby-coby......vtedy mi to papierovanie dáva logiku... inak?...hlavné je zdravie......
Úplne s tebou súhlasím. Len som volala aj do Sp. a oni považujú za vykonávanie práce pre zamestnávateľa v EUaj rokovania( aj keby trvali len 40 minút v Hainburgu ),výstavy a pod . Podľa mňa SP ako úrad sam nevie čo s tým, tak to pre istotu vykladajú tak, ako to vykladajú. V podstate im to je jedno, lebo nenesú za nič zodpovednosť.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...tak si otoč úvahy opačne... čo by sa muselo stať? ...aby sa vyslaný ZC domáhal svojich práv na základe E101 v cudzine...a podľa toho sa riaď......
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Ak by mal napr. nehodu, tak to riešime cez ZP a komerčné poistenie služ.ciest v zahraničí.
E 101 slúži podľa mňa len nato, aby sa zamestnanec v prípade potreby vedel obhájiť, že tam nepracuje na čierno, ale je tam vyslaný zamestnávateľom zo SR a teda sa riadi zákonmi SR.
Takto tomu rozumiem ja .
1 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
AdrianaA Pozri príspevok
Ak by mal napr. nehodu, tak to riešime cez ZP a komerčné poistenie služ.ciest v zahraničí.
E 101 slúži podľa mňa len nato, aby sa zamestnanec v prípade potreby vedel obhájiť, že tam nepracuje na čierno, ale je tam vyslaný zamestnávateľom zo SR a teda sa riadi zákonmi SR.
Takto tomu rozumiem ja .
...to sme už minimálne dve......stretla som sa s tým v "teréne" a odvtedy si nedám svoj názor vziať......//rakúske úrady kontrolovali pracovníkov na stavbe... akou formou majú zabezpečené sociálne, nemocenské a dôchodkové poistenie... ktorí, pod režim ktorého štátu spadajú...E101 je nevyhnutnou súčasťou k vybaveniu pracovných povolení a pokiaľ viem, aj SP má podmienky, ktoré musí ZĽ pri ich žiadaní spĺňať...// ...v opačnom prípade sú ZĽ povinní registrovať svojich ZC vo vyslanej krajine... k tomu ja fakt nemám čo viac dodať......
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Ajuška Pozri príspevok
...to sme už minimálne dve......stretla som sa s tým v "teréne" a odvtedy si nedám svoj názor vziať......//rakúske úrady kontrolovali pracovníkov na stavbe... akou formou majú zabezpečené sociálne, nemocenské a dôchodkové poistenie... ktorí, pod režim ktorého štátu spadajú...E101 je nevyhnutnou súčasťou k vybaveniu pracovných povolení a pokiaľ viem, aj SP má podmienky, ktoré musí ZĽ pri ich žiadaní spĺňať...// ...v opačnom prípade sú ZĽ povinní registrovať svojich ZC vo vyslanej krajine... k tomu ja fakt nemám čo viac dodať......
heh až dve . Škoda, že si to nemyslia aj kompetentní na úradoch.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
AdrianaA Pozri príspevok
heh až dve . Škoda, že si to nemyslia aj kompetentní na úradoch.
...neviem ako Ty... ale ja som nedostala relevantnú odpoveď na otázku: k čomu je SP potrebná informácia, že som včera bola dve hodiny v rakúsku... napr... ...
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Ajuška Pozri príspevok
...neviem ako Ty... ale ja som nedostala relevantnú odpoveď na otázku: k čomu je SP potrebná informácia, že som včera bola dve hodiny v rakúsku... napr... ...
ja som dostala odpoveď, že to tak je a hotovo . Už bola pracovníčka so mňa mierne vytočená. Vraj sa zaoberám nepodstatnými vecami a či mám problém tých pár žiadosti mesačne vypísať? No keby mala na starosti agendu celej firmy, tak by ináč hovorila. Som ale zarazená, koľko ľudí to už robí.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
AdrianaA Pozri príspevok
ja som dostala odpoveď, že to tak je a hotovo . Už bola pracovníčka so mňa mierne vytočená. Vraj sa zaoberám nepodstatnými vecami a či mám problém tých pár žiadosti mesačne vypísať? No keby mala na starosti agendu celej firmy, tak by ináč hovorila. Som ale zarazená, koľko ľudí to už robí.
...stádovitosť???......ako a kde si vedia skontrolovať plnenie tejto obludnosti... mhmm??? ...rob ako uznáš za vhodné... každý máme svoju pravdu... ja si ju obhájiť viem......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať