Zavrieť

Porady

Odstupenie od zmluvy, vratenie tovaru

Zdravim,

chcel by som sa spytat ako je to v pripade ked som si cez internet zakupil sluzbu / tovar ktora nesplnila moje ocakavania a mam pravo odstupit od zmluvy do 7 dni. Je na to nejake tlacivo? Ako mam dat vediet ze odstupujem od zmluvy? Cestnym vyhlasenim? Ako to bude s peniazmi ktore uz boli zaplatene? Zrusit zahranicnu platbu alebo mi ich obchodnik zas posle spat?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Biosko Pozri príspevok
    Zdravim,

    chcel by som sa spytat ako je to v pripade ked som si cez internet zakupil sluzbu / tovar ktora nesplnila moje ocakavania a mam pravo odstupit od zmluvy do 7 dni. Je na to nejake tlacivo? Ako mam dat vediet ze odstupujem od zmluvy? Cestnym vyhlasenim? Ako to bude s peniazmi ktore uz boli zaplatene? Zrusit zahranicnu platbu alebo mi ich obchodnik zas posle spat?

    Dakujem
    V tomto prípade máš právo odstúpiť od zmluvy do 7 dní od doručenia. Postup je nasledovný.
    Napíšeš list, v ktorom uvedieš, že odstupuješ od kúpnej zmluvy v zmysle § 12 ods. 1 zákona č. 108/2000 o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji. Na koniec uvedieš spôsob, akým ti majú vrátiť peniaze, napr. vklad na účet, poštová poukážka.
    List im spolu s tovarom zašli doporučene do vlastných rúk.
    Predajca je povinný do 15 dní odo dňa odstúpenia, rozumej doručenia zásielky, vrátiť ti peniaze alebo preddavok. /§ 12 ods. 4 písm. a) spomínaného zákona/

    Biosko je offline (nepripojený) Biosko

    Biosko
    Skusal som googlit ale na nic som neprisiel tak ak by niekto mal nejaky napad mam cas este do nedele potom uz bohuzial ta lehota uplynie

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    no, ja len otazka, spominas zahranicny prevod, cize si to kupoval zo zahranicneho e-shopu? tam myslim nase zakony moc nepomozu, treba si pozriet ich podmienky, resp si zistit ako je to u nich

    Odstupenie od zmluvy, vratenie tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.