Zavrieť

Porady

Spoľahlivý plynový závesný kotol

Chcem poprosiť o radu pri výbere vhodného a hlavne spoľahlivého plynového zévesného kotla. Momentálne mám Leiber Preminox s prietokovym ohrevom vody, vykurukem nim rodinny dom (bungalov) s 3mi izbami, vykurovacia sustava mala (6 radiatorov), uzitkova plocha 80m2, sme tu 2 ludia. Kedze Leiber ma sklamal na plnej ciare, pokusam sa v spleti vyrobcov vybrat ten najvhodnejsi, ale hlavne najspolahlivejsi kotol. Pokukujem hlavne po kotloch so zabudovanym zasobnikom TUV, kedze si myslim, ze ten Leiber sa kazi prave z dovodu prietokoveho ohrevu, a tym ze velmi castu zapina pri aj najmensom odbere TUV: Vie mi tu niekto relevntne poradit v tejto veci, pripadne napisat vase skusenosti s jednotlivymi typlmi a vyrobcami a hlavne taktiez s dobrym a spolahlivym servisom. Neviem ci som uviedol dostatok informaci, snad este to, ze momentalne su vedele spaliny 2vrstvovym kominovym sytsemom 100/60mm, stredom vyuk spalin, po obvode nasavanie vzduchu na podporu horenia. dakujem
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja mám protherm 24 KTV 12 rokov zatiaľ absolútna spokojnosť.Zrejme sa už nevyrába,ale ak by som menil kotol tak určite by som znova kupoval protherm.Podľa mňa majú najlepší a najdostupnejší servis.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
My mame Buderus, pouzivame ho uz 14 rokov a sme velmi spokojni. Servis je aj v Martine, takze kazdorocne prehliadky a vycistenie je bez problemov.
0 0
IPB IPB

IPB je offline (nepripojený) IPB

durisovad Pozri príspevok
My mame Buderus, pouzivame ho uz 14 rokov a sme velmi spokojni. Servis je aj v Martine, takze kazdorocne prehliadky a vycistenie je bez problemov.
A kolko vas stoji jedna kazdorocna prehliadka. My mame od minuleho roku Protherm a chlapik, ktory nam ho instaloval vzal za prvu zarucnu prehliadku 48 €. Ist das normal ? Je to sedemrocna zaruka, t.j. 48x 7 = 336 €. Pritom ani nic necistil... Predtym sme mali stary kotol, ktory sa asi raz za 5 rokov dal precistit a to za 700 Sk.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Odo mňa po 10 rokoch prevádzky vzali za vyčistenie 15€.Keď mi to povedal som si myslel že zle počujem,veď to pomaly nemali ani na benzín.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
IPB Pozri príspevok
A kolko vas stoji jedna kazdorocna prehliadka. My mame od minuleho roku Protherm a chlapik, ktory nam ho instaloval vzal za prvu zarucnu prehliadku 48 €. Ist das normal ? Je to sedemrocna zaruka, t.j. 48x 7 = 336 €. Pritom ani nic necistil... Predtym sme mali stary kotol, ktory sa asi raz za 5 rokov dal precistit a to za 700 Sk.
Pokial bol kotol v zaruke, neplatili sme nic. Teraz za prehliadku, vycistenie a kontrolu komina platime 20 Eur. Jeden rok sme cistit nedali a spotreba bola cca o 10 % vyssia.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
durisovad Pozri príspevok
Pokial bol kotol v zaruke, neplatili sme nic. Teraz za prehliadku, vycistenie a kontrolu komina platime 20 Eur. Jeden rok sme cistit nedali a spotreba bola cca o 10 % vyssia.
Ja som bol prítomný keď mi technik čistil Junkers, vymontoval rošt a vysávačom povysával, zobral za to 1.200 Sk , odvtedy vysávam sám
Teraz do domu som kúpil na odporúčanie švagra/projektant kúrenia/ Vaillant s ex. zásobníkom , vraj špica.

http://www.vaillant.sk/o-nbs/akcie/s...nech-rieljenn/
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

48 € ????????????? Náš technik bral za starý kotol 10 € za nový ešte neviem lebo ešte neprišiel (má toho veľa)
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Vaillanty,neviem či všetky,sa robia v Protherme Skalica.Párkrát som tam bol na servise.Ja mám 10 rokov Junkers,vlastne už 11 a maximálna spokojnosť.Prvýkrát som ho čistil pred rokom,dokopy nič tam nebolo,tentorok som vytiahol výmenník a s pomocou čerpadla -zo starej práčky-a zakúpeho média na vodný kameň som vykonal odvápnenie.Ohrev TUV zabezpečuje výmenník vo výmenníku-odpadá doskový výmenník,ktorý sa často zanáša.Asi by som ale teraz volil zásobník TUV.Inak v tej dobe,keď som ho kupoval, Protherm nesiahal Junkersu ani po paty,lebo Junkers už mal modulačnú reguláciu,čo predstavuje značnú úsporu.Dnes to už je zrejme viacmenej vyrovnané
0 0
jachymj jachymj

jachymj je offline (nepripojený) jachymj

Hmm, vemi z toho nie som mudry, padli tu ako doporucene vsetky znacky medzi ktorymi si neviem vybrat. Ja zvazujem pouzitie kotla aj so vstavanym zasobnikom na TUV, ale nezamietam ani variantu prietokoveho ohrevu, ale to mam teraz bolo mi povedane ze kotol sa prave tym kazi, ze pri kazdom odbere aj tom najmensom sa zapne, a tie starty ho najviac poskodzuju (uberaju zo zivostnosti) tak neviem, na tom Leiberi co mam teraz odisla elektronika (riadiaca jednotka) nova stoji cca 200€, tak neviem ci investovat do opravy alebo rovno do noveho kotla , pododtykam, ze kotol bol kupeny v r. 2007 a realne sa vyuzival od 1/2009 do teraz, cize cosi viac ako 1,5 roka a po tak kratkom case uz odisla riadiaca jednotka, a mam pocit ze uz aj ventilator ma divny zvuk, takze mozno aj to odide. takze zrejme novy kotol bude treba, len ci kupit pritokac ale bo investovat do kotla so zasobnikom, ako som pisal vyssie, byvame v dome dvaja, 3izbovy bungalov a so 6timi radiatormi, take pritokac vpohode stihal ohrievat vodu. Ale necham si od skusenejsich poradit ci skutocne tym pritokacom ubera na zivotnosti rpave ten ohrev vody a caste zapinanie.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Keby si ty vedel,ako sa u nás púšťa voda,tak by si ošedivel.Keď dcéra pustí 2dl vody-napr.-tak kotol sa samozrejme spustí-najprv turbo,potom plameň.Niekedy ani plameň nestihne zapáliť,len cvakne.A má 11rokov.Kolega má Modratherm,a ten na ňom dvakrát menil nejaký magnet za pár korún na púšťanie TUV.Lenže neviem posúdiť v akej kvalite sa to robí teraz,lebo napríklad vrtačka Bosch pred 10 rokmi bola špica .Dnes vyrobená Bosch je ďaleko vzadu.Konkrétnu odpoveď na tvoju otázku ti nedá asi nikto
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Možno vás bude zaujímať názor odborníkov.
http://www.asb.sk/nazory-odbornikov/...raxi-3996.html
0 0
IPB IPB

IPB je offline (nepripojený) IPB

Luky89 Pozri príspevok
48 € ????????????? Náš technik bral za starý kotol 10 € za nový ešte neviem lebo ešte neprišiel (má toho veľa)

Prave som obtelefonoval troch servisnych technikov a pytal som sa na ceny. Pohybovali sa okolo 50 €... Zrejme aj servisaci uzatvaraju kartely... Inak, jedna sa o Bratislavsky kraj. Nevie niekto poradit nejakeho normalneho, nie zdieraca... Dik.
0 0
IPB IPB

IPB je offline (nepripojený) IPB

Trosku som sa zamyslel... Pre takehoto fesaka nie je podla mojich vypoctov problem, zarobit denne 300 E, povedzeme aj keby nerobil soboty (a to urcite robi), mesacne to je 6000 €. Ake ma pritom naklady ? Aj keby to robil len par mesiacov a zbytok roka instaloval kotle, zarobi viac rocne ako lekar s vlastnou praxou... Uz chapem odkial sa beru stale tie nove X6 na cestach . Alebo som niekde urobil chybu...?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
IPB Pozri príspevok
Trosku som sa zamyslel... Pre takehoto fesaka nie je podla mojich vypoctov problem, zarobit denne 300 E, povedzeme aj keby nerobil soboty (a to urcite robi), mesacne to je 6000 €. Ake ma pritom naklady ? Aj keby to robil len par mesiacov a zbytok roka instaloval kotle, zarobi viac rocne ako lekar s vlastnou praxou... Uz chapem odkial sa beru stale tie nove X6 na cestach . Alebo som niekde urobil chybu...?
Keby to bolo také jednoduché a výnosné už dávno by tam pracovalo veľa ľudí.Potlačili by ceny dolu.Asi to nebude také jednoduché.
0 0
IPB IPB

IPB je offline (nepripojený) IPB

220870 Pozri príspevok
Keby to bolo také jednoduché a výnosné už dávno by tam pracovalo veľa ľudí.Potlačili by ceny dolu.Asi to nebude také jednoduché.
Zeby z teba hovorila kolegialita...? Ja myslim, ze to jednoduche je. Jednoducho si niekto zamerne neuvedomuje, ze mame menu 30x drahsiu a ceny si stanovuje od buka do buka. Patdesiatka hore, dole. Ti sikovnejsi to uz pochopili a prisposobili sa; jeden kolega si sam polozil dlazbu v celom dome, len problematickejsie miesta nechal na obkladaca, druhy sam s dvomi synmi rozobrali a znovu poskladali podla povodnej, novu strechu na chalupe. Ja si zrejme zacnem kotol cistit sam a na 7 rocnu zaruku sa vys.... Nech si chalpci zlatoruki nahanaju ksefty v Rakusku. Ceny uz na to maju...
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

IPB Pozri príspevok
Trosku som sa zamyslel... Pre takehoto fesaka nie je podla mojich vypoctov problem, zarobit denne 300 E, povedzeme aj keby nerobil soboty (a to urcite robi), mesacne to je 6000 €. Ake ma pritom naklady ? Aj keby to robil len par mesiacov a zbytok roka instaloval kotle, zarobi viac rocne ako lekar s vlastnou praxou... Uz chapem odkial sa beru stale tie nove X6 na cestach . Alebo som niekde urobil chybu...?
Denne nezarobi 300 a ak aj ano, tak nie kazdy den. Preto je Tvoj vypocet zly
0 0
IPB IPB

IPB je offline (nepripojený) IPB

TomasHC Pozri príspevok
Denne nezarobi 300 a ak aj ano, tak nie kazdy den. Preto je Tvoj vypocet zly
Uznavam. Celkova suma moze byt aj vyssia...
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ja som za protherm, dovod servis a nahradne diely
0 0
jachymj jachymj

jachymj je offline (nepripojený) jachymj

Je podla vas toto normálne? požiadal som jednu firmu na nacenenie 2 variant osadenia nového KK kotla spolu s demontazou stareho nizkoteplotneho kotla turbo a samozrejme aj kominovej rury, kedze na KK ide nejaka plastova a ja mam teraz suose odvetranie 60/100. prisla mi taka cenova ponuka:
Verzia 1 (kotol so vstavanym zasobnikom ATTACK KTZ Plus)
- cena za kotol zo vstavanym zasobnikom je po zlave 1470,00eur
- ventily,srobenia,nerezové potrubie pre pripojenie na vodu,lisovacie tvarovky cu-spolu orientačne-370,00eur.
- kominová cast je cca-120,eur
- praca 300.00eur.
- spustenie do prevádzky a termostat nam povie servisný technik ale cca je to spolu-145,00eur.
ciže dokopy cca. 2405eur.

Verzia 2 (kotol s externým zásobníkom ATTACK KT Small + zasobnik ATTACK 100lit)
- kotol pre kurenie a ohrev v externom zasobniku je cena 1021,00eur, - zasobnik 410,00eur 100L ,
- prepojovacie potrubie pre zasobník 180,00eur,
- ventily pre zásobnik /expanzomat,poistná skupina tuv./cca270,00eur - ventily,srobenia, tvarovky cu 370,00eur. a komin - praca 300.00eur.
- spustenie do prevádzky a termostat nam povie servisný technik ale cca je to spolu-145,00eur.
ciže dokopy cca. 2700eur.

Tak tieto sumy ma riadne ovalili a myslim si ze to dotycny clovek riadne prehnal. Aky je vas nazor?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ja som dal za kotol 2600 EUR (Geminox THRi 2-17 DC 75V), takze ma uz nic neprekvapuje. A to je cennikova cena 3689 EUR.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať