Zavrieť

Porady

HDD Samsung 500Gb

Ahojte..poprosím poradiť s týmto problémom..mám nový Externý disk,s počítačom komunikuje bez problémov,ale nechce mi ho načítať Dvd prehrávač Pioneer..v čom môže byť prosím problém? iný disk aj kľúče mi načíta v pohode..dakujem za všetky rady
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

uno81 Pozri príspevok
Dakujem ti za ochotu avšak mňa z toho disku už fakt šlahne
Práve som tam šla popresúvať z compu nejaké veci-filmy atd a berie mi to len avi a iné "nízkoobjemové" filmy v HD,ale približne od hodnoty 7 Gb mi to štrajkuje a stále mi vyskakuje tabuľka" Súbor XY je pre cieľový systém príliš veľký"Šľak ma ide trafiť,ved ten disk má ,ako sme zistili,465GB,tak ako by mohol byť pre 12Gb film malý??? Zastrelím sa užčo s tým mám robiťpomoooc
Takže jedine znovu naformátovať na NTFS...

Sme nevedeli, že tam máš uložené tak veľké súbory..
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Skús si tento disk rozdeliť na dve časti jednu na FAT32 a druhú na NTFS možno ,že sa DVD prehrávač chytí.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Vlado40 Pozri príspevok
Skús si tento disk rozdeliť na dve časti jednu na FAT32 a druhú na NTFS možno ,že sa DVD prehrávač chytí.
Obávam sa, že potom rozpozná len partíciu formátovanú na FAT32. Ale skúsiť to môže...
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

No chlapci..moc ste ma nepotešilinačo robia väčšie disky,ked na ne nemôžem nič poriadne ukladať??na avi mi stačí aj 16GB kľúč
Rada by som to celé hodila na NTFS,ale ako docieliť,aby to PIONEER načítal Niekto tieto veci zjavne nedoriešil,ked to vymýšlal
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Chyba nie je v disku ,ale prehrávači.Možno nevie čítať tak veľkú kapacitu disku.Skús ho rozdeliť.Pozri sa do manuálu do akej kapacity disku prehrávač rozpozná disk.Možno ,že sa dá preinštalovať softvér v prehrávači.Mám externý box na HDD ,ktorý ide bez problémov ,ale iba do 500GB.Ak dám disk 1T ,tak ho jednoducho nerozpozná.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

Vlado40 Pozri príspevok
Chyba nie je v disku ,ale prehrávači.Možno nevie čítať tak veľkú kapacitu disku.Skús ho rozdeliť.Pozri sa do manuálu do akej kapacity disku prehrávač rozpozná disk.Možno ,že sa dá preinštalovať softvér v prahrávači.Mám externý box na HDD ,ktorý ide bez problémov ,ale iba do 500GB.Ak dám disk 1T ,tak ho jednoducho nerozpozná.
Fúúú..a to v manuály aj budeJe to nový prehrávač a značka vcelku fajn..mám ho teda rozdeliť na FAT32 a NTFS??
dem kuk ten manuál..a nie sú nejaké káble,cez ktoré by to šlo??čiste laicky sa pýtam
0 0
podhygmin:-) podhygmin:-)

podhygmin:-) je offline (nepripojený) podhygmin:-)

Skus upgrejdnut TV.Komunikacia medzi Samsung TV a Samsung HDD 500GB je bezchybna.Vygoogluj "rikideep".Nechce mi to odoslat odkaz.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

podhygmin:-) Pozri príspevok
Skus upgrejdnut TV.Komunikacia medzi Samsung TV a Samsung HDD 500GB je bezchybna.Vygoogluj "rikideep".Nechce mi to odoslat odkaz.
Hmm,,skúsila som to nájsť,ale nič mi nenašlo,len nejaké divné vecičkyale dík za ochotu...
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

Tak..ešte som neskúšala rozdeliť HDD na Fat32 a NTFS,či ako to bolo
Ale zistila som,že tomu disku nevadia väčšie GB,ide tam dať aj 7-8GB,ale len ak tam ťahám FULL DVD,ktoré má Video_TS...ak ťahám HDTV,má to označenie súborov tuším mkv a to už ten disk neberie
Otázka znie: Nemôžem ten disk "oklamať" a proste len premenovať tie súbory z mkv/matroska.video/ na Video_TS?? ,aby mi to potom šlo na ten disk prekopírovať...to ma len tak napadlo,som v tomto fakt amatér a preto fakt nechápem,prečo ten disk tak špekuluje
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Jeden samotný súbor nesmie byť 4GB a viac , to nepodporuje FAT32.Ak tých 7-8GB je zložených z viacej súborov ,tak by to malo skopírovať bez problémov ,aj keď je tam FAT32.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

Vlado40 Pozri príspevok
Jeden samotný súbor nesmie byť 4GB a viac , to nepodporuje FAT32.Ak tých 7-8GB je zložených z viacej súborov ,tak by to malo skopírovať bez problémov ,aj keď je tam FAT32.
Tak toto je vysvetlenie,ktoré ma konečne uspokojilo mkv je jeden veľký súbor a Video_TS sa skladá z viacerých menších...dík Vladko,už som zas múdrejšia
0 0
fox77 fox77

fox77 je offline (nepripojený) fox77

Ahoj. Ako už bolo napísané, DVD prehrávač vie čítať len z HDD formátovaného vo FAT32, NTFS bohužiaľ nevyrieši. Takže na HDD vo FAT32 sa dajú kopírovať súbory do veľkosti cca 4GB. Rozdelenie HDD ti nepomôže, prehrávač bude vidieť len FAT32. Súbor vo formáte .mkv väčší ako 4GM na HDD FAT32 nenakopíruješ, ale aj tak by ti bol zbytočný, lebo s veľkou pravdepodobnosťou to DVD prehrávač ani nedokáže prehrať. V súčasnosti to ide na PC alebo na tzv. HDD Media Player.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

fox77 Pozri príspevok
Ahoj. Ako už bolo napísané, DVD prehrávač vie čítať len z HDD formátovaného vo FAT32, NTFS bohužiaľ nevyrieši. Takže na HDD vo FAT32 sa dajú kopírovať súbory do veľkosti cca 4GB. Rozdelenie HDD ti nepomôže, prehrávač bude vidieť len FAT32. Súbor vo formáte .mkv väčší ako 4GM na HDD FAT32 nenakopíruješ, ale aj tak by ti bol zbytočný, lebo s veľkou pravdepodobnosťou to DVD prehrávač ani nedokáže prehrať. V súčasnosti to ide na PC alebo na tzv. HDD Media Player.
dakujem za vyčerpávajúcu odpoved vyčkám teda na "lepšie časy" a týmto ešte raz veľká vdaka všetkým,ktorí ma niečo naučili
0 0
fox77 fox77

fox77 je offline (nepripojený) fox77

Ahoj. Na tvojom mieste by som už nešiel do žiadneho DVD prehrávača alebo niečoho podobného, ale už len do Media Player-a. Sú rôzne značky, ale dokážu prehrať skoro všetko. Pekný deň.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

otázka pre uno81: Aký typ TV prijímača máš? Niektoré novšie TV prijímače (LCD, plazma i CRT) majú tiež pripojenie USB vstupu. Ak takýto tam máš, pripoj svoj HDD k tomuto vstupu a TV prijímač by mal načítať aj HDD naformátovaný na NTFS (ja mám Samsung, ktorý toto má a prečíta FAT32 i NTSF a všetky video formáty). Pozri sa do manuálu TV prijímača, či tam nie je takáto možnosť. Potom by sa nemuselo prehrávať cez DVD player, ale rovno na TV cez USB vstup.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

fox77 Pozri príspevok
Ahoj. Na tvojom mieste by som už nešiel do žiadneho DVD prehrávača alebo niečoho podobného, ale už len do Media Player-a. Sú rôzne značky, ale dokážu prehrať skoro všetko. Pekný deň.
Tak malému nechám v izbe tento nový Pioneer a ja pôjdem o "krok" dalej
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

misoft Pozri príspevok
otázka pre uno81: Aký typ TV prijímača máš? Niektoré novšie TV prijímače (LCD, plazma i CRT) majú tiež pripojenie USB vstupu. Ak takýto tam máš, pripoj svoj HDD k tomuto vstupu a TV prijímač by mal načítať aj HDD naformátovaný na NTFS (ja mám Samsung, ktorý toto má a prečíta FAT32 i NTSF a všetky video formáty). Pozri sa do manuálu TV prijímača, či tam nie je takáto možnosť. Potom by sa nemuselo prehrávať cez DVD player, ale rovno na TV cez USB vstup.
Tak práve prerábam obyvačku a chystám sa na poriadnu plazmu,samozrejme s USB,tak verím,že to potom pôjdepreto som si začala zhánať filmy s HD kvalitou..zatiaľ mám 2 klasické Tv bez USB,takže tam disk nepripojím a bolo by to aj bez efektuHd mi zatiaľ ide len na compe/HP TS 600/
Ale som rada,že som sa dopracovala k odpovedi a som zrazu vééélmi "múdra" Dakujem páni!!!
0 0
podhygmin:-) podhygmin:-)

podhygmin:-) je offline (nepripojený) podhygmin:-)

uno81 Pozri príspevok
Tak práve prerábam obyvačku a chystám sa na poriadnu plazmu,samozrejme s USB,tak verím,že to potom pôjdepreto som si začala zhánať filmy s HD kvalitou..zatiaľ mám 2 klasické Tv bez USB,takže tam disk nepripojím a bolo by to aj bez efektuHd mi zatiaľ ide len na compe/HP TS 600/
Ale som rada,že som sa dopracovala k odpovedi a som zrazu vééélmi "múdra" Dakujem páni!!!
Plazmu?Do nej by som nesiel ani nahodou.A co tak lcd?Minimalne 37 palcov.Vrelo doporucujem.

http://picasaweb.google.sk/rikideep/SamsungLE37C650#
0 0
podhygmin:-) podhygmin:-)

podhygmin:-) je offline (nepripojený) podhygmin:-)

misoft Pozri príspevok
otázka pre uno81: Aký typ TV prijímača máš? Niektoré novšie TV prijímače (LCD, plazma i CRT) majú tiež pripojenie USB vstupu. Ak takýto tam máš, pripoj svoj HDD k tomuto vstupu a TV prijímač by mal načítať aj HDD naformátovaný na NTFS (ja mám Samsung, ktorý toto má a prečíta FAT32 i NTSF a všetky video formáty). Pozri sa do manuálu TV prijímača, či tam nie je takáto možnosť. Potom by sa nemuselo prehrávať cez DVD player, ale rovno na TV cez USB vstup.
Mas to NTFS cez HDD vyskusane?Mam Samsung HDD 500GB a este som to neskusal cez format NTFS,ale zevraj to nejde.A napr.video format MP4 tiez neprehra.Aky typ Sama vlastnis?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Štvorkova rada, má v sebe Media Play, podporuje prípony *.avi, *.mkv, *.asf, *.wmv, *.mp4, *,3gp, *.vro, *.mpg, *mpeg, *.ts, *.tp, *.trp a video kodeky: Divx 3.11/4.x/5.1/6.0, XviD, h264, mpeg4, wmv, mpeg1-4. Stačí? . Tiež podporuje titulky.
Prakticky, ak k nemu pripojím ČOKOĽVEK s USB, načíta to a PREHRÁ TO! A nepotrebujem k tomu ani DVD player.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať