Zavrieť

Porady

Výmena výťahov a riešenie schodiskového osvetlenia

DObrý deň, chcela by som sa poradiť, ako by sa dalo najviac ušetriť a ako riešiť výmenu výťahov a schodiskového osvetlenia?
Niekde som tu čítala, že najlepším spôsobom ako ušetriť je osvetlenie na senzor, s čím v podstate súhlasím a je tam asi aj vysoká úspora elektrickej energie.
Druhý problém sú u nás výťahy, ktoré sú stále pokazené a treba ich vymeniť. Viete poradiť nejaké firmy? Máme veľké osobné výťahy pre 6 ľudí s nosnosťou 500kg. Sú firmy, ktoré urobia cenové návrhy? Je lepšie požiadať o úver alebo zvýšiť príspevky do fondu opráv a počkať, kým sa trochu došetrí na takúto investíciu?
Ďakujem za rady
Usporiadat
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

asi mimo témy, ale chcela by som sa poinformovať, či mi niekto nevie poradiť nejakú dobrú firmu v Košiciach, ktorá čistí výťahové šachty a kabíny vo výťahu. Mali sme haváriu žumpy a potrebovali by sme to dať vyčistiť firmou, ktorá sa týmto zaoberá.
ďakujem
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Skús sa obrátiť na firmu, ktorá Vám robí údržbu výťahov. Oni by mohli mať kontakt aj na takúto firmu.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

už sme kontaktovali bytové družstvo, tak by to mali zabezpečiť oni.

A ešte by som mala otázku - chceme v bytovke meniť osvetlenie, ale nám bolo povedané, že musíme mať aj projekt na elektroinštaláciu. Svetlá chcem meniť v celej 7.poschodovej bytovke. vedel by mi niekto povedať aspoň približnú cenu odhadom koľko by to stálo a s tým projektom?? ´dakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

cowboyka Pozri príspevok
už sme kontaktovali bytové družstvo, tak by to mali zabezpečiť oni.

A ešte by som mala otázku - chceme v bytovke meniť osvetlenie, ale nám bolo povedané, že musíme mať aj projekt na elektroinštaláciu. Svetlá chcem meniť v celej 7.poschodovej bytovke. vedel by mi niekto povedať aspoň približnú cenu odhadom koľko by to stálo a s tým projektom?? ´dakujem
Takto ti to asi ťažko povie, keď nevieme, koľko km káblov bude treba ťahať, koľko osvetľovacích telies bude montovaných a pod. Treba osloviť nejakú elektrikársku firmu, ktorá vám môže spraviť cenovú ponuku na základe obhliadky objektu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať