Zavrieť

Porady

Použitie sociálneho fondu

Ahojte Poraďáci, chcela by som poradiť v oblasti čerpania sociálneho fondu....môj klient účtujúci v sústave jednoduchého účtovníctva, chce použiť prostriedky sociálneho fondu čo najvýhodnejšieto znamená, že sa chce vyhnúť zdaneniu v mzde jednotlivého zamestnanca....nemôžem mu nijako vysvetliť, že zákon sa nedá obísť a okrem príspevku na stravné sa zdaňuje všetok príspevok....môžete mi prosím poradiť či náhodou neexistuje nejaká výnimka a naozaj nie je niečo, čým sa dá tomuto zdaneniu vyhnúť? vopred ďakujem za každú dobrú radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Economy11 Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci, chcela by som poradiť v oblasti čerpania sociálneho fondu....môj klient účtujúci v sústave jednoduchého účtovníctva, chce použiť prostriedky sociálneho fondu čo najvýhodnejšieto znamená, že sa chce vyhnúť zdaneniu v mzde jednotlivého zamestnanca....nemôžem mu nijako vysvetliť, že zákon sa nedá obísť a okrem príspevku na stravné sa zdaňuje všetok príspevok....môžete mi prosím poradiť či náhodou neexistuje nejaká výnimka a naozaj nie je niečo, čým sa dá tomuto zdaneniu vyhnúť? vopred ďakujem za každú dobrú radu...
    http://www.porada.sk/t37259-socialny...mestnanca.html

    Economy11 je offline (nepripojený) Economy11

    Economy11
    Kimart ďakujem, ale v príspevku som uviedla či je niečo okrem príspevkov na stravné lístky....klient je totiž tvrdohlavá palica a prispievať na stravné lístky sa mu nechce....ľudia sú rôzny v dnešnej dobe...

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Economy11 Pozri príspevok
    Kimart ďakujem, ale v príspevku som uviedla či je niečo okrem príspevkov na stravné lístky....klient je totiž tvrdohlavá palica a prispievať na stravné lístky sa mu nechce....ľudia sú rôzny v dnešnej dobe...
    verím, že si je vedomý, že musí prispieť zamestnancom, nie sebe, nakoľko SF sa tvorí práve z miezd zamestnancov, inak by tam prostriedky neboli.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    mzdarka renca Pozri príspevok
    verím, že si je vedomý, že musí prispieť zamestnancom, nie sebe, nakoľko SF sa tvorí práve z miezd zamestnancov, inak by tam prostriedky neboli.
    Všetky príspevky poskytnuté zamestnancom z prostriedkov sociálneho fondu sú zdaniteľným príjmom zamestnanca až na výnimky, ktoré sa nezdaňujú, a to napríklad:
    - príspevky na zabezpečenie stravovania
    - príspevky na nealkoholické nápoje poskytované zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku
    - použitie rekreačného, športového, vzdelávacieho, zdravotníckeho zariadenia, ktorý je majetkom zamestnávateľa alebo si ho zamestnávateľ od majiteľa prenajme a poskytne ho zamestnancom
    - príplatok k náhrade príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti

    Economy11 je offline (nepripojený) Economy11

    Economy11
    Renča ďakujem, no v dnešnej dobe sú zamestnávatelia skôr podobní zvieratám a nie ľuďom...v pozícii klient a poskytovateľ služby je to o tom, že by bol najradšej keby účtovník urobil papiere tak, aby neplatit dane a využíval štát čo najviac...veď mu zato platí....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Economy11 Pozri príspevok
    Renča ďakujem, no v dnešnej dobe sú zamestnávatelia skôr podobní zvieratám a nie ľuďom...v pozícii klient a poskytovateľ služby je to o tom, že by bol najradšej keby účtovník urobil papiere tak, aby neplatit dane a využíval štát čo najviac...veď mu zato platí....
    Tým, že neprispieva na stravu zamestnancom, porušuje zákon o SF aj ZP.

    Použitie sociálneho fondu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.