Zavrieť

Porady

dochodca a nezdanitelna ciastka

Ahojte,

neviete mi niekto nahodou poradit v oblasti miezd?
Mam zamestnankynu, ktorej teraz uznali predcasny starobny dochodok. Dilema nastala medzi mzdarkou a danou zamestnankynou. Viem, ze odvody do socialnej poistovne budu nizsie pre nu, ale aj pre mna. Mzdarka vsak hovori, ze tym, ze ziskala starobny dochodok straca narok na nezdanitelnu ciastku. Zamestnannkyna sa bola poradit za nejakou pani a svorne tvrdia opak. Aky je teda postup, ma narok starobny dochodna ca nezdanitelnu ciastku alebo nema?
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ajobs
Áno, môže ak u vás podpíše vyhlásenie.
Alebo si môže sám podať DP.
dohodár, ktorý bol na začiatku zdaň. obdobia poberateľom starobného dôchodku si môže uplatniť rozdiel nezdaniteľnej čiastky a výšky dôchodku len pri ročnom zúčtovaní, resp. pri podaní daňového priznania ... dôchodcovia si mesačne nezdaniteľnú čiastku neuplatňujú
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
vladan
dohodár, ktorý bol na začiatku zdaň. obdobia poberateľom starobného dôchodku si môže uplatniť rozdiel nezdaniteľnej čiastky a výšky dôchodku len pri ročnom zúčtovaní, resp. pri podaní daňového priznania ... dôchodcovia si mesačne nezdaniteľnú čiastku neuplatňujú
Súhlasím Vladi, tak som to myslel.
0 0
Eva Krajčovičová Eva Krajčovičová
Súhlasím so symonou. V pondelok som bola na školení a hovorili nám to isté, čo tvrdí v príspevku.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať