Zavrieť

Porady

Ako postupovať??

Dobrý deň, neviem či táto téma patrí do tejto diskusie, ale predsa by som potrebovala Vašu radu!
Môj známy, bol zamestnaný, a po 7 odpracovaných rokoch, dal výpoveď lebo sa mu naskytla lepšia ponuka, lenže nastal problém ten, že nedostal do teraz žiadnu mzdu a ani započtový list. Známy sa snažil skontaktovať s majiteľom, lenže nedvíha mu telefóny a doporučený list, kde ho výzval na uhradenie mzdy neprevzal. Prosím Vás o radu, ako ďalej postupovať. Či je potrebné si zohnať právnika, alebo je lepšie podať na neho trestné oznámenie. Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Skvelá partia. vylúčite niekoho len preto, lebo sa Vám nepáči jeho názor. Ak sa nemýlim tak toto je diskusia. Ak sa niekomu nepáči niekoho príspevok tak má predsa možnosť stlačiť "nevhodné", alebo "mimotémy". Ale aby bol vylúčený niekoľkoročný člen s tisíckami príspevkov koli takejto hlúposti... Spamerov, reklamy a pod. tu takmer nikto nerieši, takže tu bude skôr osobný motív. Takto to potom vyzerá, keď nejaký zakomplexovaný človek dostane moc do rúk.
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Prečítal som si celú diskusiu v tejto téme za ktorú asi bol vylúčený Laco-montér .Aj mne občas liezol svojimi poznámkami na city.Ale o tom predsa je diskusia napíšeme každý svoj názor a čakáme na odpoveď ,ja som plne rešpektoval že má iný názor ,večná škoda tákého diskutéra. Neviem či niekoho urážal , nevšimol som si .Ak áno dajte vedieť.Vyhodiť niekoho za to, že mal iný názor je dementné . V tejto téme má absolútnu pravdu .A ak sa má vyhadzovať, za takéto príspevky, tak vyhodte aj mňa,.A môžu si moderátori mudrovať medzi sebou a vyvolenými poslušnými .Niekedy aj nekvalitné príspevky obohacujú poradu.Nie každý padol z neba múdry.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Ja si myslím, že skôr bola neprimeraná "reakcia" zadávateľky. Namiesto toho, aby upresnila, o čo ide, nechala to tak.
Ja si myslím, že skôr Laco vystihol pravdu. Aj keď to podal svojským spôsobom. Ale to vie iba zadávateľka.
1 0
Markéta Novadová Markéta Novadová
Najlepšie je týmto veciam predchádzať. Dnes som už našla nejaké firmy, ktoré poskytujú právnu ochranu pre fyzické osoby v rámci paušálneho poplatku. Pomáhajú prevenciou predchádzať takýmto problémom. Treba sa poobzerať aj po tom. 100 euro ročne, nie je až taká strašná suma - ja to využívam.
0 0
Trinidat Trinidat

Trinidat je offline (nepripojený) Trinidat

Ahojte,
ďakujem, za Vaše názory, ale vráťme sa opäť k téme. Takže známy, dal výpoveď, ktorú odniesol osobne svojmu zamestnávateľovi, kde sa aj dohodli ku ktorému dňu skončí pracovný pomer. Takže ako som spomínala, neposlal mu žiadne papiere (zápočtový list), a hlavne nebol ochotný mu preplatiť mzdu, nezdvíha telefóny, nepreberá poštu atď..... (to som už spomínala na začiatku témy). Takže ak som správne pochopila z príspevkov, má zájsť na inšpektorát práce a nahlásiť to tam?ďakujem ešte raz.
0 0
Harris Harris

Harris je offline (nepripojený) Harris

220870 Pozri príspevok
V tejto téme má absolútnu pravdu.
Tak ale toto vobec nie je pravda. Laco sa v tejto téme vyjadroval v dvoch rovinách. Jedna skôr taká pocitová, kde vyjadruje svoje nazory na zamestnávateľov - tuná sú to čiste jeho osobné postoje a tie mu nikto neberie, a druhá je faktická. A v nej práve naopak nemá absolútne pravdu.
Chytím sa jeho "navodu" ako opustit zamestnanie bez úhony. Neviem či máš zamestnancov, ale ak áno, tak mi povedz, či by si s takýmto zamestnancom bol spokojný. Veľa ludí sa tu oháňa výpovednou lehotou a odstupnými, ak ich firma vyhodí. Tí samí ludia však akosi zabúdajú, že túto výsadu má aj firma voči nim, ak chcú vztah rozviazať oni. Už len z tohto vidieť, ako je lacov postoj neseriozny. Ak by ho mala firma vyhodiť, dokrvi by sa hádal za odstupné, ak chce však odísť on, urobí to z hodiny na hodinu, či sa to majitelovi páči alebo nie.
Ste tu viacerí profesionali v tejto oblasti tak sa vyjadrite, ako to teda so spôsobmi skončenia pracovneho pomeru je, a ak sa mýlim, opravte ma.
Týmto samozrejme neobhajujem tých nepoctivých zamestnavatelov, ktorí sa naozaj správajú tak, ako si laco myslí, že sa všetci správajú.
Apelujem len na objektívne hodnotenie.
Téma sama o sebe je inak oničom, pretože autor zadal veľmi málo informácii a vznikli len dohady. Dokonca ani v poslednom príspevku nie je uvedené všetko. Ak sa dohodli, nešlo o výpoved, ale o dohodu o skončení prac.pomeru. Ale to je len slovíčkový detail asi. Ak možem odpovedať, tak takto:
Ak má dotyčný byvaly zamestnanec podpísanu od zamestnavatela dohodu o skončení pracovneho pomeru k určitemu datumu a tento si nasledne nesplnil svoje povinnosti voči byvalemu zamestnancovi, tak ina možnost asi nie je, len inšpektorat.
0 0
Harris Harris

Harris je offline (nepripojený) Harris

Laco-monter Pozri príspevok
Zamestnanec nie je nevoľník.

Má možnosť KEDYKOĽVEK ukončiť zamestnanecký vzťah.

A zamestnavateľ má POVINNOSŤ uhradiť mu všetky jeho pohĺadavky.

Tak hovorí ZAKON, načo okolo toho nejaké zbytočné EMOCIE ?
Bolo by dobré si ten zákon najprv naštudovať. Zamestnanec má v prípade ukončenia pracovného pomeru výpovedou cca také iste povinnosti ako zamestnávateľ. Takže nič také, že KEDYKOĽVEK.

Takže načo do tejto témy taháte Vaše EMOCIE vyplývajúce z antipatii k zamestnávateľom?

PS: Nie som zamestnávateľ ani zamestnanec, robím sám za seba a na seba.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Trinidat Pozri príspevok
Ahojte,
ďakujem, za Vaše názory, ale vráťme sa opäť k téme. Takže známy, dal výpoveď, ktorú odniesol osobne svojmu zamestnávateľovi, kde sa aj dohodli ku ktorému dňu skončí pracovný pomer. Takže ako som spomínala, neposlal mu žiadne papiere (zápočtový list), a hlavne nebol ochotný mu preplatiť mzdu, nezdvíha telefóny, nepreberá poštu atď..... (to som už spomínala na začiatku témy). Takže ak som správne pochopila z príspevkov, má zájsť na inšpektorát práce a nahlásiť to tam?ďakujem ešte raz.
Počkaj, počkaj - výpoveďou sa nedohoduje termín skončenia pracovného pomeru, pracovný pomer končí posledným dňom výpovednej doby.

Tvoj priatel zrejme žiadal o skončenie pracovného pomeru dohodou k nejakému dňu, s čím zrejme zamestnávatel nesúhlasil. Slušnosť káže písomne odpovedať, ale zamestnávatel žiadny zákon neporušil, ak mu neodpovedal písomne.,

Ak je to tak ako píšem, pracovný pomer priatela trvá (zamestnávatel mu zrejme píše absenciu, ak nechodí do práce) a nepomôže mu žiadna Inšpakcia práce.

Alebo je to inak - má so zamestnávatelom písomnú dohodu o skončení pracovného pomeru ?
1 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Trinidat Pozri príspevok
Ahojte,
ďakujem, za Vaše názory, ale vráťme sa opäť k téme. Takže známy, dal výpoveď, ktorú odniesol osobne svojmu zamestnávateľovi, kde sa aj dohodli ku ktorému dňu skončí pracovný pomer. Takže ako som spomínala, neposlal mu žiadne papiere (zápočtový list), a hlavne nebol ochotný mu preplatiť mzdu, nezdvíha telefóny, nepreberá poštu atď..... (to som už spomínala na začiatku témy). Takže ak som správne pochopila z príspevkov, má zájsť na inšpektorát práce a nahlásiť to tam?ďakujem ešte raz.
Až dnes som si pozorne prečítala túto tému. Práve sa potvrdilo, že reakcie Laca-montéra boli absolútne primerané. A to nie som nick, ktorý by sa s jeho nickom viac nedohadoval ako objímal. Je pre mňa neprijateľné, ak by bola prvada, že za príspevky v tejto téme bol vylúčený. Ak už sa vylučuje, je nanajvýš korektné a demokratické povedať aj dôvod vylúčenia. Ja sa v plnej miere s jeho názormi v tejto téme stotožňujem. Je načase povedať dosť tiež podnikateľom, ktorý majú zákony, rovnako ako zamestnancov v paži. Ako sa do hory volá.......Dozrel čas povedať aj to, že čím viac za kritiku prelepujete páskou ústa, tým viac prilievate olej na oheň a ukazujete svoj strach pred názorom opačným. Ale už radšej idem, lebo je to bŕŕŕŕŕŕ´.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Trinidat Pozri príspevok
Ahojte,
ďakujem, za Vaše názory, ale vráťme sa opäť k téme. Takže známy, dal výpoveď, ktorú odniesol osobne svojmu zamestnávateľovi, kde sa aj dohodli ku ktorému dňu skončí pracovný pomer. Takže ako som spomínala, neposlal mu žiadne papiere (zápočtový list), a hlavne nebol ochotný mu preplatiť mzdu, nezdvíha telefóny, nepreberá poštu atď..... (to som už spomínala na začiatku témy). Takže ak som správne pochopila z príspevkov, má zájsť na inšpektorát práce a nahlásiť to tam?ďakujem ešte raz.

To nejde dokopy.
A ku ktorému dňu sa dohodli na skončení pracovného pomeru? Má to podpísané od zamestnávateľa? Ak nie tak pracovný pomer trvá.
Ak to bola výpoveď, tak tam sa nedohaduje, kedy sa končí pracovný pomer. To je určené zákonom.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať