Zavrieť

Porady

Fajcenie na pracovisku

Ahojte,

robim vo firme (spolu so sefom je nas spolu 6 ludi), kde majitel firmy a este 2 kolegovia fajcia vo firme. Ja nenavidim zapach cigaretoveho dymu, proste mi strasne vadi! Moj "uzasny" sef mi nielen ze nekuri v miestnosti, kde sa nachadzam (preto pouzivam ohrievac), ale dokonca mam zakaz vetrania. Ked som vcera rano prisla do firmy, tak som nechala otvorene dvere, nech sa trochu vyvetra. On sa nervozne spytal, ze kto tu vetra, ja som mu povedala, ze ja vetram, lebo tu smrdia cigarety, na co mi on povedal neprijemnym a nervoznym tonom, ze si mam vetrat doma a ze si budem platit za kurenie... Takze ja musim sediet 8 hodin kazdy den v smrade cigariet a mam si platit za studeny radiator! Je toto normalne???
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Holder Miro Pozri príspevok
Ja som mal svojho času spolupracovníka, čo počas smeny vyfajčil 20 cigariet .
Každá cigareta á 10 min=200 min to je 3 a štvrť hodiny teda viac ako 1/3 pracovnej doby (!)
A ak poviem, že on to robil zámerne, aby vo chvíľach,keď fajčil nemusel pracovať.
A to sme makali manualne...
tak je jasné,že som mal na neho zlosť.
Dnes je dotyčný na inv.dochodku a poberá odkiaľsi akúsi rentu, teda pracovať už nemusí vobec.
A to je udel každého jedneho, niekto sa može v praci aj zodrať ,, a nikto ho neocení a lajdákom je sveta žiť !
...aspoň máš safisfakciu... keď si nevedel (?) byť za lajdáka... ...hoci snaživí blbci nie vždy úžitok (iným) prinesú.........
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
buchač Pozri príspevok
...Mne jedno bolo onehdá , podotýkam , aj na bedničkách s granátmi som sedel a pokurku si dal ...
......je mi jasné... prečo Ti nikto nepindaal......
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Ajuška Pozri príspevok
...ďaleko škodlivejšia je na dennom poriadku ľudská zloba... závisť... nenávisť... potreba prerábať iných (len za toho oného sa nekuknúť do svojich útrob)... ...a mne z toho je riadne na grcccc....... booo si neuvedomujú, že sebe škodia ďaleko viac....... ...

P.S... na vzduchu mi viacej chutí fajčiť (ale záclony nemám... ak by si v tom hľadal záludnosť)... odkedy som "preškolená" že aj susedovi tým pomôžem do hrobu... mi hádam "balkónofka" bude lepšie chutiť... naaach som už aj ja za sviňu... ...
Prvá a druhá časť príspevku si odporujú.

Ale pozrime sa na to globálne: Fajčenie je rozhodnutie človeka.

Fajčiar

[hore]získa: pôžitok?


stráca:
-peniaze
-zdravie
-imidž kvôli smradu
-nutkanie vybiehať napr. v práci, na spoločenských udalostiach
-medziľudské vzťahy, konflikty

To je samozrejme jeho vec, keď sa tak rozhodol!
Prečo však obťažuje dymom nefajčiarov, poškodzuje im zdravie?

Z tej divokej konštrukcie citovaného príspevku vidieť, ako sa prejavuje závislosť! Stačilo by povedať: Áno, som si vedomý, že fajčenie je blbosť, ale mne chutí a ako svojprávny človek som sa preto rozhodol a zákon mi to nezakazuje.
To šialené obhajovanie fajčenia, že človek nie je vrah a napr. porovnávanie s nutnosťou chodiť na toaletu, pripomína výklady alkoholikov a drogovo závislých. Fajčenie je droga, ktorá získala v živote závislého prioritu pred logikou, úprimnosťou pred sebou samým a čo je najhoršie, podobne ako u feťákov, čo sú schopní okradnúť vlastnú rodinu či deti, sa do popredia derie arogancia! Fajčenie - nićenie zdravia svojho i nevinných má prednosť pred dobrými medziľudskými vzťahmi!
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...citovala si ma... predpokladám teda... že mne (?) si chcela príspevkom vstupovať do svedomia (aj keď prt o ňom vieš)... daj si aspoň klapky z očí dolu a čítaj ma nezaujato... aby si nakoniec vlastnou zbraňou na seba nemierila........ ...
Naposledy upravil Ajuška : 19.10.10 at 15:25
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

ErinErin Pozri príspevok
Prvá a druhá časť príspevku si odporujú.

Ale pozrime sa na to globálne: Fajčenie je rozhodnutie človeka.

Fajčiar

[hore]získa: pôžitok?


stráca:
-peniaze
-zdravie
-imidž kvôli smradu
-nutkanie vybiehať napr. v práci, na spoločenských udalostiach
-medziľudské vzťahy, konflikty

To je samozrejme jeho vec, keď sa tak rozhodol!
Prečo však obťažuje dymom nefajčiarov, poškodzuje im zdravie?

Z tej divokej konštrukcie citovaného príspevku vidieť, ako sa prejavuje závislosť! Stačilo by povedať: Áno, som si vedomý, že fajčenie je blbosť, ale mne chutí a ako svojprávny človek som sa preto rozhodol a zákon mi to nezakazuje.
To šialené obhajovanie fajčenia, že človek nie je vrah a napr. porovnávanie s nutnosťou chodiť na toaletu, pripomína výklady alkoholikov a drogovo závislých. Fajčenie je droga, ktorá získala v živote závislého prioritu pred logikou, úprimnosťou pred sebou samým a čo je najhoršie, podobne ako u feťákov, čo sú schopní okradnúť vlastnú rodinu či deti, sa do popredia derie arogancia! Fajčenie - nićenie zdravia svojho i nevinných má prednosť pred dobrými medziľudskými vzťahmi!
prečo si myslíš, že fajčiar stráca napr. dobré medziľudské vzťahy?

či?

- a kto koho okráda? Ja? koho?
- koho som zabila? (jáj, už viem, v lete muchy na dvore, lezú mi neskutočne na nervy)

PS: poviem ti novinku, NIKDY som nemala v reálnom živote konflikt kôli fajčeniu!!!!
2 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Holder Miro Pozri príspevok
Ja som mal svojho času spolupracovníka, čo počas smeny vyfajčil 20 cigariet .
Každá cigareta á 10 min=200 min to je 3 a štvrť hodiny teda viac ako 1/3 pracovnej doby (!)
A ak poviem, že on to robil zámerne, aby vo chvíľach,keď fajčil nemusel pracovať.
A to sme makali manualne...
tak je jasné,že som mal na neho zlosť.
Dnes je dotyčný na inv.dochodku a poberá odkiaľsi akúsi rentu, teda pracovať už nemusí vobec.
A to je udel každého jedneho, niekto sa može v praci aj zodrať ,, a nikto ho neocení a lajdákom je sveta žiť !
Juj, a to tú cigaretu polieval, keď mu to toľko trvalo? Možno prevencia zváračov pred výbuchom plynu ....
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
mzdarka renca Pozri príspevok
prečo si myslíš, že fajčiar stráca napr. dobré medziľudské vzťahy?

či?

- a kto koho okráda? Ja? koho?
- koho som zabila? (jáj, už viem, v lete muchy na dvore, lezú mi neskutočne na nervy)

PS: poviem ti novinku, NIKDY som nemala v reálnom živote konflikt kôli fajčeniu!!!!
No vidis, ja som kôli fajceniu zas konflikt mal ale horsie je ze kôli nie môjmu ale kolegovmu fajceniu. Len som povedal ze ma zatvarat dvere ked vonku fajci lebo ked ich nechava otvorene vsetko ide dnu a ja uz som rakovinu mal a nechcem aby sa mi vratila nanovo. Ani si nevies predstavit aky som bol hajzel, svina a co ja viem co. Je to jeho vec, nech si fajci kolko chce len nech tym neobtazuje inych.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

ivantt Pozri príspevok
No vidis, ja som kôli fajceniu zas konflikt mal ale horsie je ze kôli nie môjmu ale kolegovmu fajceniu. Len som povedal ze ma zatvarat dvere ked vonku fajci lebo ked ich nechava otvorene vsetko ide dnu a ja uz som rakovinu mal a nechcem aby sa mi vratila nanovo. Ani si nevies predstavit aky som bol hajzel, svina a co ja viem co. Je to jeho vec, nech si fajci kolko chce len nech tym neobtazuje inych.
Iba raz by som za ním tie dvere zavrela..... a prehltol by aj cigaretu.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

mzdarka renca Pozri príspevok
prečo si myslíš, že fajčiar stráca napr. dobré medziľudské vzťahy?

či?

- a kto koho okráda? Ja? koho?
- koho som zabila? (jáj, už viem, v lete muchy na dvore, lezú mi neskutočne na nervy)

PS: poviem ti novinku, NIKDY som nemala v reálnom živote konflikt kôli fajčeniu!!!!
Opakujem, že fajčenie je každého vec! Jeho peniaze v lufte (doslova), zdravie podobne, atď.

Aj tu na porade sa preberajú mnohé témy - v racionálnom duchu: akú podlahu, kávovar, stavebný materiál, posteľné prádlo. Sleduje sa cena a čo za to kúpim - funkcie, výhody, nevýhody, nie vždy je najlepšie to najdrahšie, ale niekedy sa oplatí... Ten kto si kúpi alebo doporučí kávovar XY či plávajúcu podlahu nie je horší a ani nikým odsudzovaný - ani zástancami kávovaru XZ či linolea...
Uvažovanie fajčiarov sa mi nezdá racionálne: Nespočítajú si plusy a mínusy, ale v podstate hovoria - no a čo, nie som vrah. Prečo hneď od začiatku také obranné reakcie? Také výkriky do tmy, keď sa porovnáva fajčenie s toaletou a pod. Táto iracionalita mi pripomína spomínaných alkoholikov či feťákov. Akoby kritika arogantných fajčiarov zasahovala kdesi do citlivého bodu. Závislosť vlezie dobre pod kožu, dobre zrastie s človekom, stáva sa súčasťou jeho identity!
Pritom nefajčiari tu nijakého fajčiara neodsudzujú len racionálne vyžadujú "čistý vzduch"! Kritizuje sa arogancia voči druhým - vyžaduje slušnosť zo strany fajčiarov. A odpovede fajčiarov? Prečítajte si, čo píšete!
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Vyfajčená cigareta skracuje život o 2 hodiny. Vypitá fľaška rumu skracuje život o 4 hodiny. Jeden deň v práci skracuje život o 8 hodín.

Z tohto vidieť, čo je racionálnejšie
2 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

marjankaj Pozri príspevok
Vyfajčená cigareta skracuje život o 2 hodiny. Vypitá fľaška rumu skracuje život o 4 hodiny. Jeden deň v práci skracuje život o 8 hodín.

Z tohto vidieť, čo je racionálnejšie
Čiže zadávateľka témy stráca v práci 8 hodín života a ešte ju proti jej vôli šéf pasívnym fajčením oberá o ďalšie 2! Aké východisko vidíš? Nech jej šéf platí za odrobených 8 hodín akoby tam bola 10? Alebo má zvoliť večný život abstinujúceho nefajčiaceho bezdomovca?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ErinErin Pozri príspevok
Opakujem, že fajčenie je každého vec! Jeho peniaze v lufte (doslova), zdravie podobne, atď.

Aj tu na porade sa preberajú mnohé témy - v racionálnom duchu: akú podlahu, kávovar, stavebný materiál, posteľné prádlo. Sleduje sa cena a čo za to kúpim - funkcie, výhody, nevýhody, nie vždy je najlepšie to najdrahšie, ale niekedy sa oplatí... Ten kto si kúpi alebo doporučí kávovar XY či plávajúcu podlahu nie je horší a ani nikým odsudzovaný - ani zástancami kávovaru XZ či linolea...
Uvažovanie fajčiarov sa mi nezdá racionálne: Nespočítajú si plusy a mínusy, ale v podstate hovoria - no a čo, nie som vrah. Prečo hneď od začiatku také obranné reakcie? Také výkriky do tmy, keď sa porovnáva fajčenie s toaletou a pod. Táto iracionalita mi pripomína spomínaných alkoholikov či feťákov. Akoby kritika arogantných fajčiarov zasahovala kdesi do citlivého bodu. Závislosť vlezie dobre pod kožu, dobre zrastie s človekom, stáva sa súčasťou jeho identity!
Pritom nefajčiari tu nijakého fajčiara neodsudzujú len racionálne vyžadujú "čistý vzduch"! Kritizuje sa arogancia voči druhým - vyžaduje slušnosť zo strany fajčiarov. A odpovede fajčiarov? Prečítajte si, čo píšete!
Ja, iracionálna fajčiarka, nealkoholička, nefeťáčka, aj keď sa nepotácam, nebľabocem nezmysly, teda spoň občas, necítim na Porade žiaden smrad nášho nikotínu, či dechtu, či iných sto ďalších smrtiacich zložiek cigaretového dymu. Vieš čo však občas na Porade cítim? Opojný alkohol prefiltovaný cez drísty v príspevkoch. Nezvrtneme to na chvíľku týmto smerom? Ak by Ti náhodou nejaký potácajúci sa opilec chcel skrížiť cestu, keď budeš za volantom. Kolektívne ich tu dodžubeme, lebo až to je smrteľná hrozba pre Teba.....Oddýchni si na chvíľku od tej zubatej čo ohrozuje enem a enem mňa. A rencu, Ajušku, jardu, nebojte, neprezradím Vás ostatných. Stačia štyria statoční....
4 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Danila Pozri príspevok
Ja, iracionálna fajčiarka, nealkoholička, nefeťáčka, aj keď sa nepotácam, nebľabocem nezmysly, teda spoň občas, necítim na Porade žiaden smrad nášho nikotínu, či dechtu, či iných sto ďalších smrtiacich zložiek cigaretového dymu. Vieš čo však občas na Porade cítim? Opojný alkohol prefiltovaný cez drísty v príspevkoch. Nezvrtneme to na chvíľku týmto smerom? Ak by Ti náhodou nejaký potácajúci sa opilec chcel skrížiť cestu, keď budeš za volantom. Kolektívne ich tu dodžubeme, lebo až to je smrteľná hrozba pre Teba.....Oddýchni si na chvíľku od tej zubatej čo ohrozuje enem a enem mňa. A rencu, Ajušku, jardu, nebojte, neprezradím Vás ostatných. Stačia štyria statoční....
Tak si teda vezmite na paskal mna.. som sice nefajciar ale alkoholik, bez alkoholu nevydrzim ani jeden den. pritom dennodenne chodim autom do prace a to soferujem. V práci mam problem kôli alkoholu ale padaka som este nedostal
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
ErinErin Pozri príspevok
Čiže zadávateľka témy stráca v práci 8 hodín života a ešte ju proti jej vôli šéf pasívnym fajčením oberá o ďalšie 2! Aké východisko vidíš? Nech jej šéf platí za odrobených 8 hodín akoby tam bola 10? Alebo má zvoliť večný život abstinujúceho nefajčiaceho bezdomovca?
A teraz si predstav, ze to uz je 10 hodin zo zivota zamestnanej nefajciarky. No a keby k tomu este zacala rum pit, tak to by mala zo dna len tych 10 hodin, takze sa moze stat, ze zajtra nenapise nic lebo je to v podstate uz starenika
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Danila Pozri príspevok
Ja, iracionálna fajčiarka, nealkoholička, nefeťáčka, aj keď sa nepotácam, nebľabocem nezmysly, teda spoň občas, necítim na Porade žiaden smrad nášho nikotínu, či dechtu, či iných sto ďalších smrtiacich zložiek cigaretového dymu. Vieš čo však občas na Porade cítim? Opojný alkohol prefiltovaný cez drísty v príspevkoch. Nezvrtneme to na chvíľku týmto smerom? Ak by Ti náhodou nejaký potácajúci sa opilec chcel skrížiť cestu, keď budeš za volantom. Kolektívne ich tu dodžubeme, lebo až to je smrteľná hrozba pre Teba.....Oddýchni si na chvíľku od tej zubatej čo ohrozuje enem a enem mňa. A rencu, Ajušku, jardu, nebojte, neprezradím Vás ostatných. Stačia štyria statoční....
Nefajčiarom nevadia fajčiari, ktorí im nezafajčia vzduch na dýchanie: Ale toto je problém zadávateľky - šéf zakazuje vetrať, fajčí všade bezohľadne.
Kolega či šéf nech si fajčí, hrá v lotérii, pestuje adrenalínové športy...

Porovnanie s alkoholikmi či feťákmi sa týkalo vyjadrovania fajčiarov ako prejavu ovplyvnenia ich života závislosťou, nie nebezpečnosti. Ten, čo si každý týždeň staví v lotérii či pestuje adrenalínový šport, pri kritike či pohoršovaní sa len mykne plecom, ide bez emócií ďalej. Vie, to má rád a že je to jeho vec a nikomu neubližuje. Keď tu preberáme, že konkrétny fajčiar je bezohľadný, ako reagujú fajčiari? Odpovedia vraj fajčenie nie je najhoršie - čo alkohol za volantom (týranie detí, fašizmus, stalinizmus)?
Pripomína mi to starý vtip:
Policajt: "Dežo, kde si bol včera?"
Dežo: "Ja som ho nezabil!"
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
ivantt Pozri príspevok
Tak si teda vezmite na paskal mna.. som sice nefajciar ale alkoholik, bez alkoholu nevydrzim ani jeden den. pritom dennodenne chodim autom do prace a to soferujem. V práci mam problem kôli alkoholu ale padaka som este nedostal
...Ty nie a nie sa poučiť??
ErinErin Pozri príspevok
... Závislosť vlezie dobre pod kožu, dobre zrastie s človekom, stáva sa súčasťou jeho identity!...
...Ti táto téma začína prirastať tuším......
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Ajuška Pozri príspevok
...Ty nie a nie sa poučiť??

...Ti táto téma začína prirastať tuším......
To vieš, ja som nepoučiteľný a čo sa alkoholu týka, tak to sa neviem udržať a je mi jedno či za volantom alebo v praci
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
ivantt Pozri príspevok
To vieš, ja som nepoučiteľný a čo sa alkoholu týka, tak to sa neviem udržať a je mi jedno či za volantom alebo v praci
......aj pre Tvoje zdravie... idem ja toho tretieho špaka zadusiť.... ...naaach je aj tu vymalovaaaanoooo........ ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať