Zavrieť

Porady

Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Palena hlina, cize tehla tiez by nemala byt zavadna. treba si o tej hline cosi precitat, mne sa to paci. Moj sen je napriklad drevodom so stlpikovou konstrukciou vyplnany slamou stlacenou na cca 90kg/m3. Jasne, ze mi kopa ludi zacne vraviet o poziaroch a cervokoch a podobne, ale je to technologicky uz odskusane a premyslene. Tak aj s tou hlinou sa netreba hned dat odpisat. To nie je o prehanani, o prehanani je 30cm polystyrenu okolo domu. Hlina je o vrateni sa k tomu, co je prirodzene a lacne.
0 0
scevlikova scevlikova

scevlikova je offline (nepripojený) scevlikova

neviem prečo dnešní ľudia odpisujú prírodné materiály, ktoré sa dlhé roky používali.. To, že vývoj ide rýchlo a z roka na rok sa vymýšľajú nové stavebné materiály môže svedčiť len o tom, že tie čo boli vymyslené pred tými dnešnými neboli dosť dobré, a napriek tomu tie najmodernejšie materiály si vyžadujú ešte ďalšie dodatočné riešenia, aby bola zaručená nejaká požadovaná vlastnosť napr. ideálna vlhkosť..
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
ciners Pozri príspevok
Palena hlina, cize tehla tiez by nemala byt zavadna. treba si o tej hline cosi precitat, mne sa to paci. Moj sen je napriklad drevodom so stlpikovou konstrukciou vyplnany slamou stlacenou na cca 90kg/m3. Jasne, ze mi kopa ludi zacne vraviet o poziaroch a cervokoch a podobne, ale je to technologicky uz odskusane a premyslene. Tak aj s tou hlinou sa netreba hned dat odpisat. To nie je o prehanani, o prehanani je 30cm polystyrenu okolo domu. Hlina je o vrateni sa k tomu, co je prirodzene a lacne.
Aj Solčanci majú dva drevenné domy z OSB.V jednom varili fazulu a po dvoch dňoch si všimli ,že sa im vlní stena za "šporheltom".Najskôr nevedeli čo to je za zázrak ,ale keď to otvorili zistili ,že dosky sa od sálavého tepla pri varení fazule chytili horieť ,síce sa nevznietili ,ale celé vytleli.Zostali len stĺpiky.Tuším je ten "dom" na predaj.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

220870 Pozri príspevok
Aj Solčanci majú dva drevenné domy z OSB.V jednom varili fazulu a po dvoch dňoch si všimli ,že sa im vlní stena za "šporheltom".Najskôr nevedeli čo to je za zázrak ,ale keď to otvorili zistili ,že dosky sa od sálavého tepla pri varení fazule chytili horieť ,síce sa nevznietili ,ale celé vytleli.Zostali len stĺpiky.Tuším je ten "dom" na predaj.
Ale v Hrusovanoch su aj tak vacsi majstri

1 0
scevlikova scevlikova

scevlikova je offline (nepripojený) scevlikova

dajte radšej nejaký dobrý tip, srandu si vie robiť každý..
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
scevlikova Pozri príspevok
dajte radšej nejaký dobrý tip, srandu si vie robiť každý..
Aj pošpásovať občas nezaškodí .
Ťažko nahrádzať taký jedinečný materiál ako je hlina.Stavia sa z nej celé tisíročia za ten čas získala rôzne podoby a formy,používa sa dodnes väčšinou vo forme vypálenych výrobkov nášho moderného tehliarstva.
http://www.rigi.cz/index.php?typ=RIA&showid=185
http://www.baubiologie.at/asbn/buch.html
2 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
scevlikova Pozri príspevok
dajte radšej nejaký dobrý tip, srandu si vie robiť každý..
Ja mám známeho, ktorý to urobil tak, ako som ti poradil ja. Nechal iba pôvodné múry a ostatné zrekonštruoval nanovo (strecha, podlahy, okná, omietky..atď). Jediný problém má v tom, že steny teraz začínajú vlhnúť. Ale to ide vyriešiť tým podrezaním a izoláciou. (čo on neurobil)

Taká perlička - Jedna stena okolo zárubne mu vlhla už predtým, dokonca tak, že opadávala maľba a pomaly i omietka. Pri rekonštrukcií vymieňal i zárubne a vtedy zistil, že okolo zárubne sú v hlinenej stene i kamene. A práve na tom mieste, kde stena najviac vlhla, bola namiesto kameňa veľká hruda kamennej soli. Tá ťahala vlhkosť.
0 0
scevlikova scevlikova

scevlikova je offline (nepripojený) scevlikova

myslíš, že by sa dal zrekonštruovať 80-ročný dom, pričom rekonštrukcia by mohla trvať cca max 3 roky, a potom by bol pokoj na ďalších aspoň 20 - 30 rokov?
0 0
symona symona

symona je offline (nepripojený) symona

aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac
Odpoveď hneď na názov témy je, že taký dom sa postaviť dá. Momentálne taký jeden staviame, či skôr montujeme. Okrem základov a krytiny na streche je celý postavený z prírodných materiálov - drevo, ovčia vlna, slama, hlinená omietka. Preštudovali sme hromadu podkladov, hľadali sme alternatívne postupy a našli sme ich. Náklady na takto postavený dom sú len o trochu vyššie ako pri normálnej murovanej stavbe. Navyše ak sa porovnajú dva rovnako veľké domy - jeden murovaný a druhý montovaný - získajú sa aj nejaké centimetre miestností.

Symona
0 0
Hop377 Hop377

Hop377 je offline (nepripojený) Hop377

Ked ten Tvoj znamy podreze hlinene steny ta sa mu to za chvilu rozsype.
0 0
scevlikova scevlikova

scevlikova je offline (nepripojený) scevlikova

čo to všetko obnáša? kto to stavia? koľko má skúseností? je tam nejaké riziko?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ak mi maju ostat hole steny na kamennnych zakladoch, tak to podrezavanie je tak drahe, ze v spojeni s tymy kamennymi zakladmi to mozem rovno zburat. Ako statik by som sa pod podrezavanie hlinenych stien nepodpisal a nikdy som to este neodporucil.
0 0
scevlikova scevlikova

scevlikova je offline (nepripojený) scevlikova

a čo vykopať, tie žľaby vedľa múrov, aby vonkajšia voda stiekla čo najrýchlejšie z blízkosti domu, to pomôže do akej miery?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

scevlikova Pozri príspevok
a čo vykopať, tie žľaby vedľa múrov, aby vonkajšia voda stiekla čo najrýchlejšie z blízkosti domu, to pomôže do akej miery?
To nepomoze, stena vlhne aj vzlinanim vody
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Martin Mocko Pozri príspevok
Ja mám známeho, ktorý to urobil tak, ako som ti poradil ja. Nechal iba pôvodné múry a ostatné zrekonštruoval nanovo (strecha, podlahy, okná, omietky..atď). Jediný problém má v tom, že steny teraz začínajú vlhnúť. Ale to ide vyriešiť tým podrezaním a izoláciou. (čo on neurobil)

Taká perlička - Jedna stena okolo zárubne mu vlhla už predtým, dokonca tak, že opadávala maľba a pomaly i omietka. Pri rekonštrukcií vymieňal i zárubne a vtedy zistil, že okolo zárubne sú v hlinenej stene i kamene. A práve na tom mieste, kde stena najviac vlhla, bola namiesto kameňa veľká hruda kamennej soli. Tá ťahala vlhkosť.
Hlinené domy sa nepodrezávajú.
0 0
scevlikova scevlikova

scevlikova je offline (nepripojený) scevlikova

niekde som čítala, že určitú vlhkosť hlina potrebuje, aby nezačala zvetrávať, takže úplné odstránenie kontaktu s vodou by mohlo dom úplne vysušiť a postupne by sa rozpadol..
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Asi tak nejak.
0 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

Vyrábajú sa aj nepálené hlinené tehly.

A ak sa použijú na vymurovanie nenosných deliacich priečok,tak by sa týmto mala dosiahnuť klíma celohlineného domu.
3 0
day day

day je offline (nepripojený) day

na vystave nabytok a byvanie stavali dom z hliny, kto ma chut, je mu sympaticka zvolena technologia a hlavne odvahu urcite moze stavat aj z hliny

http://www.archgroup.sk/news/hlina-ekologicky-stavebny-material/
2 0
scevlikova scevlikova

scevlikova je offline (nepripojený) scevlikova

posielam nejaké foto základov, zistili sme, že je tam 40 cm betónu, na tom sú štyri rady pálenej tehly a na nej sú nepálené tehly.. pozrite aj foto domu.
16102010(008).jpg  
16102010(013).jpg  
16102010(001).jpg  
16102010(006).jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať