Zavrieť

Porady

Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

scevlikova Pozri príspevok
myslíš, že by sa dal zrekonštruovať 80-ročný dom, pričom rekonštrukcia by mohla trvať cca max 3 roky, a potom by bol pokoj na ďalších aspoň 20 - 30 rokov?
My sme takýto dom zrekonštruovali, vlani sme začali robiť aj podkrovie. Rekonštrukcia nám trvala síce dlhšie, nikam sme sa však neponáhľali, využivame ho na víkendy. Dom má 60 cm hrubé múry, aj vnútorné steny. Klíma v dome z vaľkov je neporovnateľná asi so žiadnym iným materiálom. Dom je "zdravý", suchý, nevzlína sa žiadna vlhkosť. Je tiež z 30-tych rokov minulého storočia.
Naposledy upravil Marína : 16.10.10 at 21:17
4 0
scevlikova scevlikova

scevlikova je offline (nepripojený) scevlikova

to bola jedna z verzií aj v našom prípade :mať víkendhaus. ale mať byt a víkendhaus 1000 m od seba, mi postupom času pripadá nezmyselné..
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

scevlikova Pozri príspevok
to bola jedna z verzií aj v našom prípade :mať víkendhaus. ale mať byt a víkendhaus 1000 m od seba, mi postupom času pripadá nezmyselné..
aspon to nebudete mat daleko od domu
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
220870 Pozri príspevok
Hlinené domy sa nepodrezávajú.
A to už prečo?

http://www.ludovaarchitektura.sk/rekonstrukcia.htm
0 0
scevlikova scevlikova

scevlikova je offline (nepripojený) scevlikova

niekto hovorí podrezať a niekto to absolútne vylučuje, to je dosť metúce. väčšina ľudí, ktorí sa rozhodli pre rekonštrukciu, podrezáva. neviem aké to má negatívne dôsledky..
0 0
scevlikova scevlikova

scevlikova je offline (nepripojený) scevlikova

scevlikova Pozri príspevok
neviem prečo dnešní ľudia odpisujú prírodné materiály, ktoré sa dlhé roky používali.. To, že vývoj ide rýchlo a z roka na rok sa vymýšľajú nové stavebné materiály môže svedčiť len o tom, že tie čo boli vymyslené pred tými dnešnými neboli dosť dobré, a napriek tomu tie najmodernejšie materiály si vyžadujú ešte ďalšie dodatočné riešenia, aby bola zaručená nejaká požadovaná vlastnosť napr. ideálna vlhkosť..
www.createrra.sk/?pracujeme-na-epd-20
0 0
scevlikova scevlikova

scevlikova je offline (nepripojený) scevlikova

mám malý príklad s jablkom : v hlinenom dome - v komore boli uskladnené jablká cca 5 mesiacov, po piatich mesiacoch boli svieže a šťavnaté, nemali takmer žiadne známky nejakého znehodnotenia. v 5 ročnom byte boli tiež uskladnené jablká v špajzi, po mesiaci stratili min. 1/5 svojho objemu, ktorým bola samozrejme voda..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať