Zavrieť

Porady

DPH?

Dobrý deň mam menší problém.Podnikateľ FO si chce do nákladov účtovať 80% výdavkov PHL, aby nemusel viesť Evidenciu jázd.
Vedie jednoduché učtovníctvo a je platiteľ DPH- mám uplatniť odpočet na DPH?Dakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mária Mojžišová Pozri príspevok
Prosím pekne o radu. SZČO je plátca DPH, účtujúci v JÚ, osobné MV má zaradené v OM a využívané len na podnikateľské účely 100%. Spotreba PHL na konci roka po prepočte podľa TP a stavu tachometra na začiatku a na konci obdobia vyšla nadspotreba 190,59 litrov, t.j. podľa prepočtu priemernej ceny za liter 242,81 Eur+ DPH 48,56 Eur, spolu 291,37 Eur. V rámci uzáv. účt.operácií zapíšem v peň.denníku v stĺpci výdavky vynaložené na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov a v stĺpci nákup materiálu mínusom 242,81 Eur ale čo s DPH? Ešte som nepodala DPH za 4.Q.2012 môžem DPH 48,56 Eur vymínusovať? Poradíte mi? Nadspotreba vzniká od začiatku ako sa auto kúpilo, t.j. 4 roky, každý rok a dosť vysoká. Zaujímave, že v novembri 2012 prišiel majiteľovi list, v ktorom bol vyzvaný a upozornený predajcom, že treba vymeniť palivovú hadičku v servise. Po výmene v decembri spotreba klesla. Nákupy PHL sú už len raz za mesiac. Ďakujem moc za každý Vás názor a radu.
S dph neriešiš nič.
1 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Tweety Pozri príspevok
S dph neriešiš nič.
Takže len 242,81 Eur v stĺpci nákup materiálu vymínusovať. Ďakujem veľmi pekne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať