Zavrieť

Porady

Ako zabrániť dedeniu nedoplatkov na daniach.

Dobry den,

chcel by som sa rad poradit co je nutne urobit preto, aby som sa vyhol dedeniu nedoplatkov na daniach. Zial moji rodicia su velmi nezodpovedni v tomto smere a obavam sa, ze ak pojdu smerom, ktorim idu teraz, bude ma cakat nedajboze po ich umrti nieco, s cim si neporadim.

Viem, ze sa dedia myslim iba dane. Ostatne dlzoby, exekucie a nedoplatky by nemali byt predmetom dedicskeho konania. Pokial ano, opravte ma prosim.

Neviem ake su moznosti sa tomu vyhnut. Ak nejake su, prosim dajte mi vediet.

Dakujem za radu....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    odium Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcel by som sa rad poradit co je nutne urobit preto, aby som sa vyhol dedeniu nedoplatkov na daniach. Zial moji rodicia su velmi nezodpovedni v tomto smere a obavam sa, ze ak pojdu smerom, ktorim idu teraz, bude ma cakat nedajboze po ich umrti nieco, s cim si neporadim.

    Viem, ze sa dedia myslim iba dane. Ostatne dlzoby, exekucie a nedoplatky by nemali byt predmetom dedicskeho konania. Pokial ano, opravte ma prosim.

    Neviem ake su moznosti sa tomu vyhnut. Ak nejake su, prosim dajte mi vediet.

    Dakujem za radu....
    To zvýraznené je hlboký omyl! Dedič môže zdediť aj poručiteľove dlžoby.

    Vyhnúť sa zdedeniu dlhov sa dá jedine odmietnutím dedičstva. Tým ale nezdedíš nič, ani aktíva, ani dlhy.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Chobot Pozri príspevok
    To zvýraznené je hlboký omyl! Dedič môže zdediť aj poručiteľove dlžoby.

    Vyhnúť sa zdedeniu dlhov sa dá jedine odmietnutím dedičstva. Tým ale nezdedíš nič, ani aktíva, ani dlhy.
    A preto, aby nemusel odmietnuť aj majetok, mali by sa majetku rodičia za života zbaviť - prepísať ho napr. na deti.
    Ale takéto veci by sme nemali radiť! Vlastne ak okrádaš štát na daniach, okrádaš nás všetkých.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    ak poručiteľ nemal v čase smrti žiaden majetok (ako to dosiahnuť, písala Mária v príspevku 4), súd konanie zastaví pre nemajetnosť a je úplne jedno, koľko mal dlhov ....
    Naposledy upravil doktor23 : 20.10.10 at 08:57

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dlhy sa dedia maximalne do vysky dedicstva.
    Takze ka aktiva tvojich rodicov budu nulove, nemozes zdedit ani pasiva, teda dlhy.
    ak by si zdedil vkladnu knizku s 10000 EUR, tak aj dlhy do vysky 10000 EUR dedis. Ak su dlhy vyssie, tak tie uz nededis.

    odium je offline (nepripojený) odium

    odium
    Dakujem za rychlu odpoved. Nebudem chciet ziadne aktiva, nic podobne...Cize ak odmietnem dedicstvo, neprejdu na mna ziadne dlhy?

    Super, jednoduche a dufam, ze legislativa sa nezmeni...)

    odium je offline (nepripojený) odium

    odium
    Nechcem nikoho okradat, ale hlavne ani doplacat na niekoho nezodpovednost. Na daniach som tomuto statu zaplatil viac, nez mnoho inych a nerad by som platil nieco, co sa ma netyka. Preto bol moj dotaz. Kazdopadne velka vdaka za rychle reakcie a odpovede...

    Ako zabrániť dedeniu nedoplatkov na daniach.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.