Zavrieť

Porady

Príkaz na začatie exekucie

Dobrý deň dobrí ľudkovia,

ja mám otázku, s ktorou si neviem dať rady. Mzdy robím len mesiac a vôbec neviem ako správne postupovať.
Prečítala som aj celý exekučný poriadok ale o postupe sa neviem akosi dočítať.
Prišiel list Príkaz na začatie exekucie zrážkami zo mzdy jedného zamestnanca. A píšu, že platiteľovi mzdy povinného aby odo dňa doručenia tohoto príkazu vykonával zrážky z2/3 mzdy povinného a zrazené sumy nevyplácal povinnému. Neviem ako vypočítať sumu, z ktorej je to 2/3? z čistej mzdy? a keď výška pohľadávky celkom aj s predbežnými trovami je cca 120 €? zamestnanec má viac exekúcii čo sa mu už zráža, ale neviem prísť na to ako sa vypočíta.... prosím poraďte ...a ešte je tam veta: Platiteľ mzdy vyplatí zrazené sumy až po doručení exekučného príkazu. To mám strhávať zo mzdy a dávať to na depozitný účet zatiaľ? ako sa postupuje pri začatí exekúcie.... Prosím poraďte, kto má s týmto skúsenosti... ďakujem veľmi pekne už vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    To mám strhávať zo mzdy a dávať to na depozitný účet zatiaľ? ako sa postupuje pri začatí exekúcie.... Prosím poraďte, kto má s týmto skúsenosti...
    áno,
    poslať na účet exekútora až po doručení príkazu na vykonanie zrážky

    v prílohe prikladám výpočet zrážky od poraďáčky: zita4

    ana3 je offline (nepripojený) ana3

    ana3
    Aha ďakujem veľmi pekne a teraz nerozumiem kde sa mi premieta vtej druhej tabulke nižšia mzda 2.tretina mzdy a kde sa zadava výška pohladavky

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    výška pohľadávky z pohľadu výpočtu zrážky nie je dôležitá,

    Príkaz na začatie exekucie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.