Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

a21 a21

a21 je offline (nepripojený) a21

Potrebovala by som radu. Som zamestnaná na polovičný úväzok a od 1.11.2010 budem mať ešte dohodu o pracovnej činnosti. Kam všade má musí zamestnávateľ prihlásiť?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
ale tam je to obmedzené 10 hod.týžd.čiže 40 mesačne, to vychádza 2 hod. denne. nevadí? A plat môže mať aký určí zamestnávateľ, nemusí mať min.mzdu? dík
Ak bude pracovať 2 hod. denne - nevadí.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ešte poprosím tú mzdu či je viazaná na MM asi nie, ale keby jej dal MM 307,7/40*10=76,93. Mohlo by to tak byť? dík
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
ešte poprosím tú mzdu či je viazaná na MM asi nie, ale keby jej dal MM 307,7/40*10=76,93. Mohlo by to tak byť? dík
na hodinu ? To si ako počítala ? Min. mzda je pri fonde prac.času 174 hod. mesačne.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

sybila3 Pozri príspevok
ešte poprosím tú mzdu či je viazaná na MM asi nie, ale keby jej dal MM 307,7/40*10=76,93. Mohlo by to tak byť? dík
Odmena za výkon práce na základe dohôd nie je viazaná na MM. Je to vecou dohody medzi obidvomi stranami za aku sumu je ochotný zamestnávateľ zamestnať a pracovník pracovať.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ale 76,93€ na hod. je na kuchárku dosť ...
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

dajte jej hodinovku, t.j. napr. 40 hod x 1,77 = 70,80
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No min. rok ked som také niečo robila, tak mi bol poradený takýto výpočet. nie na hodinu na celý mesiac na 40 hodín. Keďže môže robiť 10 hod. týždenne. 307,7/40(týžden.pr.č.)x10(jej pr.č.)=76,93 by malo byť na celý mesiac. ????
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
No min. rok ked som také niečo robila, tak mi bol poradený takýto výpočet. nie na hodinu na celý mesiac na 40 hodín. Keďže môže robiť 10 hod. týždenne. 307,7/40(týžden.pr.č.)x10(jej pr.č.)=76,93 by malo byť na celý mesiac. ????
Už ti bolo písané, že práca, resp. odmena za prácu na základe dohody sa neráta z MM. Zákon o MM sa na práce vykonávané na základe dohôd nevzťahuje.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

aha, takže hodinovka by bola lepšie? Je tam nejaký limit? asi nie? Potom do SP sa platí 0,8 a 0,25 a do ZP nič?
áno už som si prečítala, že nie je viazané na MM, len som chcela vedieť, aby sme niečo neporušili. čiže mzda môže byť trebárs aj od 10 do 1000?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ešte by som jej mala dať podpísať vyhlásenie, aby si mohla upl. nezd.č? môžem RL poslať aj bez toho, že tam uvediem stav-neviem, či je vydatá alebo nie a nemôžem sa jej dovolať. dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

poradí mi niekto k predchádzajúcemu príspevku? Ešte sa opýtam, či môžem v jednej obálke poslať PN zamestnanca a RL iného alebo treba zvlášť aby sa to zas nestratilo ako mám skúsenosť, že výkaz mesačný pošlem doporučene a nemajú ho. dík
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
ešte by som jej mala dať podpísať vyhlásenie, aby si mohla upl. nezd.č? môžem RL poslať aj bez toho, že tam uvediem stav-neviem, či je vydatá alebo nie a nemôžem sa jej dovolať. dík
sybila3 Pozri príspevok
poradí mi niekto k predchádzajúcemu príspevku? Ešte sa opýtam, či môžem v jednej obálke poslať PN zamestnanca a RL iného alebo treba zvlášť aby sa to zas nestratilo ako mám skúsenosť, že výkaz mesačný pošlem doporučene a nemajú ho. dík
Ak potrebuješ prihlásiť nového zamestnanca, mala by si si zistiť všetky potrebné údaje ešte pred prihlásením. Ak nevieš rodinný stav, tak napíš napr. slobodná, a keď sa to dozvieš, tak zmenou nahlásiš stav aký v skutočnosti je. Potom si niekde do poznámky k RLFO napíš, že ti bolo telefonicky oznámené a dátum.
Ak u iného zamestnávateľa nemá podpísané vyhlásenie, tak jej ho môžeš dať podpísať.
V jednej obálke môžeš poslať obidva doklady. Napíš k tomu sprievodný list, a kópiu si prilož ku kópiám dokladov, ktoré zasielaš. Pošli to doporučene.
2 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Prosím ešte poradiť, syn bol na dohodu u zamestnávateľa, ktorý po dvoch mesiacoch mu nepredlžil zmluvu, on to tak bežne robí aby neplatil odvody, ale chcem sa opýtať, odpracoval 350 hod. to bola asi dohoda o vykonaní práce, zatiaľ nemá žiadne papiere, teraz keby ho manžel zamestnal na dohodu, môžem mu urobiť dohodu o pracovnej činnosti, čiže 10 h. týždenne a sumu mu môže určiť trebárs 500 eur? Potrebujem aj papiere z predchádzajúcej dohody, zaujíma ma či 350 h z DoVP sa nezapočítava do dohody o PČ? dík
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

sybila3 Pozri príspevok
Prosím ešte poradiť, syn bol na dohodu u zamestnávateľa, ktorý po dvoch mesiacoch mu nepredlžil zmluvu, on to tak bežne robí aby neplatil odvody, ale chcem sa opýtať, odpracoval 350 hod. to bola asi dohoda o vykonaní práce, zatiaľ nemá žiadne papiere, teraz keby ho manžel zamestnal na dohodu, môžem mu urobiť dohodu o pracovnej činnosti, čiže 10 h. týždenne a sumu mu môže určiť trebárs 500 eur? ÁnoPotrebujem aj papiere z predchádzajúcej dohody, zaujíma ma či 350 h z DoVP sa nezapočítava do dohody o PČ?Niedík
350 hodín ročne je pri Dohode o vykonaní práce u jedného zamestnávateľa. Čiže aj u manžela môže mať Dohodu o vykonaní práce a z nej odpracovať 350 hodín za kalend. rok. Záleží o akú prácu ide. Či je to jednorázová práca, alebo opakujúca sa činnosť-potom je vhodná Dohoda o pracovnej činnosti.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Aha, takže u každého zamestnávateľa môže odpracovať 350 h na DoVP? Ale vyhlásenie môže mať podpísané len u jedného, asi nemal, papiere som nevidela a asi ani neuvidím. Takže ho prihlásim dnešným dátumom na DoPČ, môže mať 10 h týždenne aj celý rok a sumu 500 eur a z toho sa platí do SP 0,25 a 0,8. Do ZP neprihlasujem. Ak nepresiahne sumu teraz neviem presne cez 2000 za rok tak nemusí robiť DP, ale keďže mu ten prvý zam. nedal určite podpísať vyhlásenie, tak kvôli vrátenie dane by som mu mala urobiť, až sa dostanem k papierom. Je to takto dobre? díky moc
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

sybila3 Pozri príspevok
Aha, takže u každého zamestnávateľa môže odpracovať 350 h na DoVP? Ale vyhlásenie môže mať podpísané len u jedného, asi nemal, papiere som nevidela a asi ani neuvidím. Takže ho prihlásim dnešným dátumom na DoPČ, môže mať 10 h týždenne aj celý rok a sumu 500 eur a z toho sa platí do SP 0,25 a 0,8. Do ZP neprihlasujem. Ak nepresiahne sumu teraz neviem presne cez 2000 za rok tak nemusí robiť DP, ale keďže mu ten prvý zam. nedal určite podpísať vyhlásenie, tak kvôli vrátenie dane by som mu mala urobiť, až sa dostanem k papierom. Je to takto dobre? díky moc
Vyžiada si potvrdenie o príjme od predchádzajúceho zamestnávateľa, u Teba požiada o RZ do 15.2.2011, doloží Ti všetky potvrdenia/ak mal aj iných/ a ak nepresiahne za r.2010 príjem 4025,70 €, tak zrazená daň sa mu vráti.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

díky, to viem, len či sa k tým potvrdeniam dostane to neviem. zatiaľ ďakujem,idem urobiť tie RL. keď budem robiť tie dohody, tak sa určite ozvem.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

je nejaký limit na prihlásenie z dohody do ZP? a ešte ma zaujíma, že ak mal syn dohodu o VP odpracoval u jedného zam. 350 h teraz by opracoval u manžela 350 h do konca roka, treba dohodárov na konci roka odhlásiť? A od januára keby som mu dala dohodu o vykonaní PČ, tak môže celý rok pracovať, nie je to obmedzené len musí odrobiť 10 h týždenne? dík
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

sybila3 Pozri príspevok
je nejaký limit na prihlásenie z dohody do ZP? Do ZP sa dohody nehlásia. a ešte ma zaujíma, že ak mal syn dohodu o VP odpracoval u jedného zam. 350 h teraz by opracoval u manžela 350 h do konca roka, treba dohodárov na konci roka odhlásiť? Záleží, na akú dobu je uzatvorená dohoda. Ak do konca roka-tak treba odhlásiť.A od januára keby som mu dala dohodu o vykonaní PČ, tak môže celý rok pracovať, nie je to obmedzené len musí odrobiť 10 h týždenne? dík
Áno-môže celý rok a nemusí odpracovať 10 hod. týždenne-to je maximum, ktoré môže odpracovať za týždeň.


Zákonník práce § 228a ods.1
§*228a
Dohoda o*pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže aj keď odpracoval u toho predch. zamt. 350 h , trebárs teraz keby som mu dala DoPČ tak najviac 10 h týžd. a sumu mu dám nie na hodinu ale mesačnú. Len by som chcela vedieť píšete že do ZP sa dohody nehlásia, či tam je najaký finančný limit, kedy treba platiť, aby sme niečo neprešvihli. A potrebujem aj nejaké výstupné papiere z dohody od predch.zamt.? asi nie, nie je to ako keď pýtam z trvalého PP? neviem moc o dohodách, tak si všetko zisťujem aby som neurobila chybu? Aha ešte hore čítam, keď uzatvoríme dohodu na dobu neurčitú, tak neodhlasujem na konci roka?dík
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať